Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiderült, hogy pco-m van....

Kiderült, hogy pco-m van. Sorstársak írnátok nekem, hogy mi lett veletek azóta, hogy kiderült a pco-tok? Megyek endokrinológushoz, de csak márciusban, ekkorra kaptam időpontot. Szeretnénk kisbabát.

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem másfél éve derült ki. Nem akartam gyógyszert szedni, amíg nem muszáj. Nekem túlsúlyom is volt, leadtam több, mint 30 kg-t, tartom a diétát, mozgást és magától látszik helyreállni minden. Érdekes tapasztalat volt. Még nem akarunk babát. Neked sok sikert!
2011. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is az volt, két évig szedtem gyógyit amit az endrokrinológus felírt, aztán lombik, nem sikerült, dagi is voltam sajna, nem is kicsit,elegem lett, abba hagytam a gyógyszert és búzacsírát ettem minden nap pár evőkanállal, majd egyszer csak terhes lettem természetes úton , meg is szültem és azóta sem hormongondom sem semmi bajom nincs, tökéletes a pé-m, mensim normális, nincs görcs és semmi, csodálatosan elkezdtem fogyni úgy, hogy jöhet a tesó.
2011. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én elkezdtem mercformint szedni meg clostit kaptam tüszőrepesztő szurit és az első hónapba megfogant a gyerkőc.

Azóta megint babát várok és megint ugyanezeket a gyógyszereket szedtem és megint egyböl terhes lettem.

Sok sikert!

2011. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem -40kg fogyás másfél év alatt (rengeteg sport és diéta) és a barátcserje kapszula segített. Ettől, orvosi segítség nélkül minden szépen helyreállt. Jelenleg egy nyolc hónapos picilány boldog anyukája vagyok!
2011. febr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam fél éve derült ki, nem akarok és nem is fogok gyógyszert szedni.Állandó vérzés, hízás, szőrösödés stb. volt.

Szigorú diétát kaptam, iszom a cickafark+palástfű teákat, és pozítívan állok hozzá.(ugyis rendben lesz minden,nekem is összejön spanolom megem, nem keseredek el)

Most észrevettem hogy nem olyan erős a szőrnövekedés, már nincs véres folyás, bár még csak 3 hete!!! kezdtem ezt el csinálni. Még megvárom a következő menszit, és TUDOM HOGY ÖSSZE FOG JÖNNI!

Nem tudom, hogy érdekel-e, de én ezt a diétát kaptam:

-reggel szénhidrát bőségesen

-ebédre bármi(kereteken belűl)még egy kis desszert is

-este egy szelet natúr hús zöldségekkel vagy gyümölcs

És a legfontosabb hogy min. 4, de inkább 5 órának el kell telnie az étkezések között, közben semmi, de tényleg semmi csipegetés, nasi.

Meg lehet szokni, ha rááll a szervezeted.

Sok sikert a továbbiakhoz, és mielőbbi babázást!

2011. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2009 júniusában derült ki, hogy pcos-m van, már majdnem egy éve próbálkoztunk a babaprojecttel, de nem jött össze, utána mentem el kivizsgálásra. Diéta, októberben műtét, november 19-i kontrollon a dokim gratulált a babához. 2010 augusztus 1-jén megszületett a kislányom. Most már 6 hónapos múlott.

Mindent bele, és csak pozitívan. Sok sikert.

2011. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 92-ben, amikor 12 éves voltam derült ki. Sajnos én is tiszta szőrös vagyok és azóta csak emelték a gyógyszeradagomat! Jelenleg 3.babámat várom, rengeteget hánytam mindegyikkel. Ha nem is egyszerre, de hosszas próbálkozás után mindhárman megvannak. Közben 1 éve ugyanez miatt a betegség miatt ikerbabákat vesztettem el, méhen belül leállt a szivecskéjük. Fontos a rendszeres gyógyszerszedés és a control.

Kitartást kívánok!

2011. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 18 évesen derült ki, egy fórumon olvastam, hogy menzesz előtt szoktak barnázni a PCOS-s nők, rendszertelen a vérzésük, hullik a hajuk, pattanásosak, szőrösödnek, nehezen fogynak stb. Szinte minden tünetem megvolt, a meddőség is, mert nem mindig figyeltünk oda a védekezésre, mégsem történt "baj". 2 hónap múlva óriási cisztát látott nálam a nőgyógyász, utána még 3 doki is, az utolsónak jó UH készüléke volt, látta mellette a sok mini cisztát. Egyértelmű volt a PCOS. :( Elkezdtem Diane 35-öt szedni, egyszer nem vettem be a szünet után és vártam a következő menzeszre, hogy újra elkezdjem a fogigátlót. De nem jött meg. Valahol írták, hogy akár 1 évig is kimaradhat gyógyszer elhagyása után. Nem izgultam, csak a párom, aki rávett egy tesztre. Kétcsíkos lett! Azóta született már kistestvére is, aki teljesen spontán fogant. :)


Az első magyarázata: a gyógyszer mesterségesen gátolja a peteérést, így amikor hirtelen abbahagyjuk a szedését, a rebound-effektus miatt spontán peteérés alakul ki (amennyiben nem várjuk ki a 3 hónapot, de a dokim szerint ha nem tisztult volna ki a Diane a szervezetemből, nem eshettem volna teherbe).


A kezelésben fontos a diéta és a testmozgás. Meg persze a metformin. Nekem endokrinológus is a dokim, de csak akkor ír fel metet, ha újra teherbe akarnék esni, mert szerinte kicsit túl van dimenzionálva a PCOS. Nem erőszakoskodom vele, ha nem ír, akkor nem ír. Marad a diéta és a mozgás.

2011. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!