Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány éves korba ideális...

Hány éves korba ideális gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
18 vagyok három éve van barátom. Ő két éven belül babát szeretne. Szerintetek 20-21 évesen ideális gyereket vállalni. 8 év van köztünk. Ő idősebb nyolc évvel. Szerintem ezt is nézni kell
2009. febr. 10. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

szia.

Én 23 éves vagyok a párom meg 34 mi 2,5 éve szeretnénk babát szerintem a 18 még korai de a 21 év az már ideális , és a párod sem idős még ő is ráér nem késett le semmiről , de ez az én véleményem ...

Te szeretnél már most babát?

2009. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Hát nekem pl teljesen mindegy mikor ideális, én 35 körül fogok, mert egyszerűen akkorra tudom beilleszteni az életembe. Ha előveszel egy orvosi könyvet 20-28 között javasolja. Ha ebből indulunk ki, akkor ez az ideális. Viszont most 18 vagy, szerintem 20 évesen borzasztó korai. Miért ne lehetne később??? Neki még 50 évesen is lehet(ne) gyereke.
2009. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


A mai világban már sajnos nem csak a kor számít.

Az egyik fontos szempont, hogy el tudjátok-e majd tartani, fel tudjátok-e nevelni (etetés, ruha, később ovi, suli)


Azt mondják, jó ha az ember az 1. gyerekét 30 előtt szüli, de mostanában ez is nagyon kitolódott. Én most 26 évesen szültem, most láttuk úgy, hogy fel tudunk nevelni egy babát, de ha megtehetitek és felkészültetek rá, 20 évesen nyugodtan szülhetsz.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Neki igen, neked még nem, bár én nem bánnám, ha 22-3 évesen már lenne babám.

Megvan az előnye, ha korábban vállasz gyermeket, és hátránya csak annyi, hogy nehezebb eltartani (de ott van a barátod). A nagy előnye, hogy jó barátok lesztek a babáddal később, és sok gyermeked lehet még.

2009. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem teljesen ideális,ne hallgass senkire,gondolj bele abba,h mások évekig küzdenek a babáért,lehet azért is,mert tul kesön akarnak mar vállalni.Hidd el,van benne valami.
2009. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%
18-20-as válaszolo,anyoka leszel mire a gyereked felnö,tiszta röhely...
2009. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha szerinted tiszta röhej, előttem szóló, akkor légy szives minden hónapba utalj nekem egy x összeget, amit majd a gyereknevelésre fordítok oké??? Az a tiszta röhej ahogy te gondolkozol. Viszont ha te puszta szeretetből fel tudsz nevelni egy gyereket akkor minden tiszteletem a tiéd, nagy életművész vagy. Felénk sajnos pénz, sok sok pénz is kell hozzá. Látod, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna..
2009. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebből a kérdésből nem érdemes itt hajba kapni.

Mindenki akkor szüljön, amikor elég érettnek, tartósnak érzi a párkapcsolatát, ha ezzel a férfival szeretné felnevelné a közös gyerekét és el tudja maga mellett képzelni élete végéig. Nem gondolom hogy sok-sok pénz kell gyereknevelésre, viszont mindenképp legyen jövő kilátás.

Nincs ideális kor.

Én 21 éves voltam mikor az első gyerekünket megszültem. Korán jött, legalábbis az én beállítottságomhoz képest korán. A második gyerekünket 29 évesen szültem. Mindkettő korban lévő szülésnek megvan a maga előnye és hátránya is. De az biztos, hogy a mostani kicsimnél sokkal nyugodtabb, megfontoltabb, türelmesebb vagyok. Mentalitásból kifolyólag is és jó a tudat, hogy biztos anyagi hátterem van. Nehéz volt egy kicsi babával anno lakást, autót teremteni a semmiből magunknak.

És az is nagyon jó érzés, hogy már több mint 10 éves a lányunk és remélhetem, hogy talán még a dédunokám is a kezemben tarthatom.

De még egyszer hangsúlyozom, szerintem nincs olyan hogy ideális kor.

2009. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

29 vagyok, nekem azert most az idealis, mert most értem el annyi lelki fejlodest (a ferjem is, nemcsak en), hogy tudjunk vallalni egy gyereket (anyagiakrol nem is beszélek).


velem 20-29 eves koromig rengeteg minden esett meg, kellett nekem ez a korszak, nem lett volna teljes az életem, ha kimaradok belole, azert az igazság kedvéért ezt is hozzá kell tennem, kellett ez az idő ahhoz, hogy megfelelően érett legyek.


Ha benned ez az érettség megvan már, és a párodban is, akkor hajrá!

Az az ideális kor, amikor érzed, hogy jöhet. Amikor képes vagy nagyon sokmindenről lemondani, amikor már nem a párod lesz az első, hanem a baba (akkor is, ha fej fej mellett vannak, es ugy mondom, hogy imádom a férjem, de akkor is a baba az első, a férjem a második, én a harmadik).

2009. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az en országomban 2ezer dollart kap minden anyuka az elsö baba születese után,a masodik utan duplajat,a harmadik utan pedig annak a duplajat.Ja es,ha diplomas vagy es dolgozol akkor a gyerek születese elött 2honappal es utana 3evig meg plussz segélyt.Utolso elötti valaszolo vok
2009. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!