Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fontos számodra, hogy melyik...

Fontos számodra, hogy melyik hónapban vagy évszakban születik gyermeked? Ha igen, miért? Tudatosan eszerint tervezel?

Figyelt kérdés

Tudom! Akik hónapokat vagy éveket várnak babára,valószínűleg mindegy,csak sikerüljön már.


A kérdés elsősorban nem nekik szól.


De mindenki véleménye érdekel.


És nyilván,azt is tudom,hogy "csak az a lényeg hogy egészséges legyen",naná. Mindenki így gondolja.


2011. febr. 11. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igen, fontos volt.

De inkább magam miatt. Gyülölöm a telet és a nyarat is. Mindkét évszakban haldoklom. Megpróbáltunk úgy idözíteni, hogy vagy tavasz közepe felé vagy összel, amikor nincs se hideg, se meleg. A hónap végül is mindegy volt. De sikerült egyébként, mert szeptember elején született a kislányunk :D

2011. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Én a telet utálom nagyon. Ettől függetlenül nem tudom befolyásolni és nem is nagyon akarom, de jó volna elkerülni a nagy hidegeket. Nem szeretnék pocakosan felfázni. Nálam az, hogy csak egészséges legyen, ennek a függvénye, mert azért hűvösben könnyebb megbetegedni.
2011. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

:-)


Tinker Bell a kislányom kedvenc meséje!

2011. febr. 11. 09:37
 4/14 Tinker Bell ***** válasza:
=o)
2011. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Májusban lettem terhes a fiúnkkal, és szerintem teljesen jó volt így (nem volt tervezett időpont). Nyáron és kora ősszel sok-sok idénygyümölcsöt és friss zöldséget lehet fogyasztani. A téli időszakot is jobban viseltük, mert akkor már otthon voltam, így nem kellett a jeges úton csúszkálnom munkába menet. Februárban szültem, mire letelt a 3 hét, mire kivihető volt babakocsival az utcára, addigra kitavaszodott és szép időben tudtunk vele órákat sétálni. Persze ha máskor született volna az sem lenne baj, lényeg, hogy egészséges.
2011. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem terveztük meg, hogy csak tavasszal születhet vagy nyáron, nekem teljesen mindegy volt. Bár ennek is annak is van hátul ütője. Augusztusban fogok szülni, a jó oldala, hogy a 2. trimeszter zömét tavasszal csinálom végig, a 3-at pedig nyáron, és nem hidegben kell szülnöm, sőt utána még szeptemberben is jó idő lesz. A rossz oldala, hogy a babám mire kezdene megerősödni, nem vagy csak nagyon jól bebugyolálva vihetem ki, mert akkor még nagyon hideg lesz.
2011. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nyár végén akartam szülni, az elsőnél így is sikerült, szeptember 4-én született. Amikor nagyon picurka volt, még jó időben tudtunk sétálni, amikor jött a nagy hideg, jól felöltözve órákat aludt séta közben. 7-8 hónaposan, amikor kezdett mászni, felállni, akkor meg már a játszótéren töltöttük a napjaink nagy részét. Most június közepére vagyok kiírva, nem tudom hogy fog alakulni, kicsit korábban jött, mint vártuk :)))
2011. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én túlsúllyal rendelkezem, úgyhogy nekem egy dolog lebegett a szemem előtt az évek alatt (mert már évek óta szeretnénk babát), hogy csak ne nyár végén, ősz elején kelljen szülnöm. Hááát, természetesen bejött. Nem bánom annyira, de mindenképpen nyugodtabb lettem volna, ha nagyterhesen a tavaszt, az őszt vagy éppen a telet kell átvészelnem. Remélem, hogy nem lesz semmi komplikáció és nem fogok hízni (ráadásul mivel már lombikon is voltunk, ami nem sikerült, az is felmerült, hogy ikerterhesség lesz - na, az parádés lett volna :) )
2011. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is fontos mert az elso babamat szultem es igy nem fogtam ki a hoseget nagy hassal. a masodik babat most tervezzuk es szertenem osszehozni majusig mert akkor megint februarban szulnek...nekem szerncsere konnyen megy a teherbeeses csak a megtartassal vannak gondok mert decemberben mar volt egy vetelesem...
2011. febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden évszaknak megvan az előnye, hátránya.

Tavasszal azért jó, mert akkor a baba a jó időbe születik bele, viszont a téli terhesség egy kicsit több depivel járhat. Az ősszel született babák viszont több vitaminhoz jutottak az anyuka pocijában.

2011. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!