Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel védekezzünk ha gumi és...

Mivel védekezzünk ha gumi és fogamzásgátló gyógyszer kizárva?

Figyelt kérdés

Allergiás vagyok a latexre,a síkositóra,ezért fogamzásgátlót szedek.De az orvos azt mondta,abba kell hagynom,nem jöhet szóba más hormontartalmú szer sem 8injekcióban beadott pl)


Akkor mégis mivel védekezzünk?

23 vagyok,nem akarok még gyereket jópár évig véletlenül se,így nem tetszenek ezek a hüvelykúp,hüvelygyűrűs dolgok,nem tűnnek annyira megbizhatónak mint a fogamzásgátló és a gumi.

A "megszakításos módszer" és a naptárnézegetés megint kizárva.

Magándokira pénzem nincs,az sztk-s pedig annyit mondott erre a kérdésemre,hogy találjam ki nekem mi felel meg...

Még 2,5 hétig van gyógyszerem,addig el kell döntenem.

Ötlet?


2011. febr. 26. 11:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A hüvelygyűrű miért nem biztonságos? Pl. a Nuvaring. Igaz, az is hormont tartalmaz, de nem szájon át kerül a szervezetedbe. Egyébként pedig próbálj meg egy másik sztk-s orvoshoz elmenni. Vagy védőnőhöz esetleg. Családgondozó? Ez egy hülye helyzet... Sajnállak... :(
2011. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pharmatex spermaölő krém. Semmitől nem kell 100%-ot várni.

Nekem 6 éve bevált módzser és akkor lettem terhes amikor akartuk, de akkor egyből.

2011. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kérdezed, 26 éves vagyok.

Ha rendesen elolvasod, amit írtam, akkor rájössz, hogy a felsoroltak (kiszállás+naptármódszer+hüvelyi eszköz) EGYÜTTES alkalmazását javasoltam, ha biztosra akarsz menni! Ha mindezek mellett mégis teherbe esnél, akkor gratulálok.

Nagyon sajnálom, de mint bizonyára te is tudod, 100%-os megoldás az, ha nem szexelsz. Tabletta és óvszer mellett is teherbe esetek már. Ezért is ajánlják a nőgyógyászok több módszer együttes alkalmazását, ha az ember biztosra akar menni.

Amúgy tapasztalatból írtam és segíteni próbáltam. sajnálom, hogy nem tudunk neked olyat mondeni, ami tökéletesen megfelel. Valószínűleg azért, mert ilyen nincs. Tehát igen, kompromisszum kell. Tudom, hogy a felsoroltak macerásak és nem épp a legkényelmesebb megoldás, de ha nem akarsz teherbe esni semmi esetre sem, szerintem nincs más megoldás.

Konzultálj valami normális nőgyógyásszal!

2011. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

hüvelygyűrű hormon tartalmú,ugyanott vagyok


kiszállás,naptármódszer...ilyen erővel programozva is lehetne,ennél lelombozóbb nincs is,és akkor védekezni se kell,mert nincs mi ellen:S


tökéletes lenne az óvszer és a fogamzásgátló tabletta is,ezeken kivül ami szóbajöhet,mindnél sokkal nagyobb a rizikó...


síkositómentes óvszer nincs? aminek a külseje sikositómentes


azt hiszem utánajárok hogy mire vagyok allergiás a sikositóban

2011. febr. 27. 20:34
 15/19 anonim ***** válasza:
Már bocs. Te kérdeztél, mi válaszoltunk. Nem tudunk mit csinálni, ha neked egyik sem ideális. Ha ilyen egyszeű és kényelmes lenne ez a fogamzásgátlós téma, akkor nem lenne ennyi abortusz...
2011. febr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
allergia nélkül igenis egyszerű és kényelmes...
2011. febr. 28. 06:17
 17/19 A kérdező kommentje:
illetve szülés után még egyszerűbb és kényelmesebb
2011. febr. 28. 06:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok allergiás szerencsére. De azért az óvszerben is van némi rizikó, macera és kényelmetlenség. A tabletta, bár kényelmes amíg szeded, de azért rizikófaktora annak is van (barátnőm terhes lett mellette, doki azt mondta előfordul, a szervezetünk sem gép....), nekem "csak" tönkretette a hormonháztartásomat. Már egy éve nem szedem, de még mindig nincs normális ciklusom. Tehát szerintem tökéletes megoldás nincs, csak olyan ami "megfelel".

Azért remélem találsz megoldást!!!!! Én gyógyszertárban utánakérdeznék az óvszernek, hogy van-e síkósítómentes?

2011. febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szerintem a spermicid nevű síkosítóra vagy allergiás,mint sokan mások,köztük én is. de van más óvszer is,nézz körül,hátha szerencséd van. én a Masculan-t használom.
2011. febr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!