Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A spermavizsgálat eredményét...

A spermavizsgálat eredményét hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Azt mondják pl, hogy a 20 millió/ml, min. 50% mozgó és min 30% normál alakú a jó. De ez mit jelent? A normál alakút csak a mozgók közt nézik vagy összeshez viszonytva?


(Elfelejtettük a dokitól megkérdezni. Sajnos a férjem eredménye nem lett jó, a doki ICSI-t javasolt, tehát a tényeken nem változtat, de engem érdekel.)


2011. márc. 1. 22:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
5ml?:)) az szép kis mennyiség:)))))
2011. márc. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

És a műtét miatt/előtt lehet próbálkoznotok azért?


Nekünk mivel semmi szervi gond nincs, baci sem volt, (tehát nem ilyesmi miatt rossz a szám), ezért mondta a doki a lombikot...


Amúgy igen, én is abban bízom hátha a mennyiség kompenzálja minőséget :)) - és, ha a vitaminok kicsit segítenének a minőségen is, hátha...

Főleg miután 1 éve volt már egy terhességem (rögtön összejött), csak sajnos el is ment a 6-7. héten.

Talán mégsem annyira reménytelen... Úgyhogy én pár hónapot szeretnék várni és ha nem javulnak az eredmények és babó sem jelentkezik, akkor nekiindulni csak a lombiknak.

Mikor lesz nálatok a műtét?

2011. márc. 2. 19:16
 13/18 A kérdező kommentje:

Ja, mi is Macat vettünk a hévégén, de a férjem 3x1-t szed naponta. (Remélem nem lehet túladagolni :-O )

És cinkes C-vitamint. Tökmagot már régóta eszik, mert szereti :)

2011. márc. 2. 19:20
 14/18 anonim ***** válasza:
Igen a műtét miatt lehet próbálkozni, végül is az inkább az erekció problémán fog segíteni, meg azon, hogy ne legyen annyi roncsolt sperma. Nekem is volt már terhességem még az 1milkás spermaszáma alatt, de spontán elment mint kiderült az ueroplazmás fertőzése miatt:( majd pár hónapra rá ismét betalált azzal a kevéskével de akkor meg hasüregbe találtak nagynehezen egy üres petezsákot, nagy szerencsém volt. Sajnálom, hogy neked is volt vetélésed, én azt hiszem ennyi rossz után most már megérdemelnénk a csodát:) mi lombikozni nem fogunk, ugyanis az első férjem is spermagondokkal küzdött , neki öt milka volt, volt ott lombik , de én a hormonoktól harminc kilót híztam akkor, és nem vállalom be újra, plusz még nem is sikerült, de pár hónapra rá természetes úton sikerült:) van egy csodás fiam:) csak kéne a kistesó, nagyon rágja a fülünket, meg a mostani férjemnek nincs még és nagyon vágyik legalább három közösre, de ennyi küszködés után én már eggyel is beérném:))ma nagyon hányingerrel keltem, úgy, hogy bizakodom ismét:))pár nap és dobok egy tesztet. Te, hol jársz a ciklusodban?
2011. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is nagyon megérdemelnénk :)

Sajnálom, hogy neked is ment már el baba, meg üres petezsák is, ráadásul rossz helyen... De egyetértek azzal, hogy a kevéssel is célba lehet találni, mi bizakodunk benne. (Főleg miután egyszer már sikerült). Nálam nem tudják miért ment el a baba, de arra gyanakszanak, hogy inzulinrezisztencia miatt (semmi tünetet nem produkálok egyébként, tök szabályos a ciklusom, nincs rajtam 1 kg felesleg sem, stb..) de tényleg nagyon magas lett a terheléses inzulinom és a cukrom sem volt tökéletes. Úgyhogy most gyógyszert szedek rá, de sajnos a teherbeesésen eddig nem segített...

Nekem mostanság, 1-2 napja lehetett peteérésem :)

Abban maradtunk a férjemmel, hogy június körül elmegyünk a meddőségi központba, addig kiderül használnak-e a vitaminok vagy sem és attól függően meglátjuk. Sajnos nekünk még nincs gyerekünk, 30-ak elmúltunk és mi is nagy családot szeretnénk. Attól félek, ha arra várunk, hogy természetes úton jöjjön össze, lehet csak évek múlva sikerül. De a lombiktól is tartok, nem is tudom hogy lehetne munka mellett, nem szívesen mondanám el a főnöknek pedig muszáj lenne, stb...

Fúúú, az a 30 kiló hízás elég rémisztően hangzik.

Drukkolok neked, szólj mindneképpen, ha tesztelsz! :)

2011. márc. 3. 19:32
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez a mai eredményünk.

Megnéznétek, ez most jó? De mi az az összecsapódás? IgA és IgG? Tudjátok? belinkelem a kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2011. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem, de én azt nem tudom, nekünk olyan nem volt a papíron. Viszont meg googléztam és ezt találtam:

IgA


Az IgA a vér immunglobulinjainak 15-20%-át képviseli, bár alapvetően a különböző nyálkahártyák (légzőrendszer, gyomor- és bélcsatorna, nemi utak) felszínére szekretálódik. Szintén előfordul az anyatejben, könnyben és a nyálban. Ez az immunglobulin a testfelszínre jutott, lenyelt vagy belégzett patogénekkel szemben fejti ki védő tevékenységét. Az IgA nem aktiválja a komplement rendszert és csak kismértékben opszonizál (fagocitózis elősegítése). A vérben keringő IgA jelentős része monomer, de dimer szerkezet is található belőle. A nehézláncot az α génszakasz kódolja a genomban. Ember esetén két alosztálya fordul elő, az IgA1 (90%) és az IgA2 (10%) amelyek a konstans régió összetételében különböznek. Az IgA1 a többi immunglobulinhoz hasonlít, míg az IgA2 molekulában a nehéz- és könnyű-láncok nem a kovalens diszulfid-hiddal, hanem nem-kovalens kötésekkel kapcsolódnak. Bár az IgA2 szérumban alacsonyabb mennyiségben van jelen, a szekrétumokban dominál.


A szekrétumokban található IgA dimerként van jelen. A két monomer IgA molekula mellett további két peptidlánc is megtalálható benne: ezek egyike a J lánc ("join"; kapcsoló), amely a két monomer IgA-t összeköti. A másik peptidláncot szekretoros komponensnek hívják, melyet a nyálkahártya epitél sejtje termel és akkor kapcsolódik a dimer IgA-ra, amikor az egy sajátos mechanizmus révén a sejten keresztül a nyálkahártya felszínére kerül. Számos esetben nemcsak dimer, de trimer és tetramer IgA-t is ki lehet mutatni.

Többet én sem tudok, dokit hívd fel szerintem és kérdezz rá. Amúgy a párod egy bika:) jó sok spermája van.

2011. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: szerintem igazad van, és nincs mire várni, én a helyedben még a nyarat megadnám magunknak és utána lombik vagy inszem,munka helyen szerintem meg tudod oldani, ha jó a körzeti orvosod, engem pl lombik előtt kiírt pihenni:) gerincproblémákkal:))ami persze nem volt de beszéltem vele és rendes volt, egy hónapig tudott otthon tartani, pont jól jött.

Figyi jön a tavasz, nyár, ezerrel szerelem lesz a levegőben:)össze fog az jönni:) majd megírom a teszt eredményét szerintem vasárnap fogok tesztelni.

2011. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!