Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A HPV gyanú és a hátrahajló...

A HPV gyanú és a hátrahajló méh együttesen megnehezíti a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben rákszűrésen voltam, s az orvosom utána azt mondta, hogy HPV gyanús vagyok, ill. hátrahajló méhem van.Plusz akkor valami gyulladásos-fertőzéses problémám is volt,ezért volt elvileg a HPV fertőzés, gyanú.Aztán újabb rákszűrés,miután kikezelt az előbbi kettőből,de akkor is csak gyanút írtak.Közben babát is szeretnénk.

A doki azt mondta, hogy a HPV (hogyha tényleg az) elvileg - nem befolyásolja a teherbeesést és a kihordást. Viszont én aggódom. A hátrajló méhem esetében pedig azt mondta, hogy ha fél éven belül nem jön össze a baba, akkor keressem fel. Pedig több barátnőm is van, aki most próbálkozik, s nekik az egy évet mondták az orvosok.Ők elvileg egészségesek.

Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Kérlek írjatok!


2011. márc. 4. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem is hátrahajló méhem van, az első baba elsőre sikerült, a második 8hónap próbálkozás után. bár ott se a méhemre fogtam a dolgot, hanem arra, h még nem álltak be rendesen a menstruációim (14hós volt a nagyobbik, mikor terhes lettem a következővel)

Nem tudom, miért mondta a fél évet

2011. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a hpv-hez tudok annyit írni, hogy én nem gyanúval,hanem tényleges hpv-vel lettem elsőre terhes, nem befolyásolja a terhességet és a szülést.

2011. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Az első próbálkozásra sikerült teherbe esned HPV mellett vagy pár hónap után? Emellett egyáltalán nem befolyásolta a terhességedet a fertőzés? Nem kellett esetleg emiatt gyógyszert, vitamint szedned?

2011. márc. 4. 12:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként most épp dilemmában vagyok, mert jókor voltunk együtt a férjemmel, s reménykedem, hogy összejött a baba, de közben még a HPV-re adott a doki heti kétszer felhelyezendő kúpot, s most attól félek, hogy esetleg ez a babára káros lehet. Ezenkívül adott még gyógyszert is - immunrendszer védekező képességét elősegítő - amire az van írva, hogy terhesek ne szedjék... s nekem még két hétig szednem kéne. Szóval nem tom, mit tegyek...
2011. márc. 4. 12:39
 5/10 Grófházy ***** válasza:

a hátrahajló méh a normálisnak egyik formája ( ezt egy meddőségi szakorvos mondta nekem),és nem nehezebb teherbe esni vele,mint a "nem hátrahajlóval"

én vagyok a példa apuci alighogy rámnézett és sikerült elsőre :)

2011. márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hátrahajló a méhem, de ez nem számított! A kisfiam az első védekezés nélküli hónapban megfogant.
2011. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyik sem nehezíti. Azaz, ha van HPV-d és épp aktív, azt jelenti, le van gyengülve az immunrendszered, ebből a szempontból nem jó, plusz, ha megjelennek pl. szemölcsök, stb., akkor az nem kellemes terhesség közben.

De hihetetlen orvosok vannak, komolyan... Mi az, hogy HPV gyanú, ha van gyanú, miért nem végeztet el egy HPV vizsgálatot??? Mostmár mindenhol csinálják és ugyan nem olcsó, de alap mostmár, hogy elvégezzék, szerintem.

HPV-re kúp itthon nincs forgalomban, külföldön van interferon tartalmú kúp, de biztos, hogy nem ilyet kaptál. De mielőtt gyógyszerrel töm egy orvos, miért nem végzi el a HPV vizsgálatot, hihetetlen számomra még mindig...

Az immunerősítő jó.

Ha rendben lesz az immunrendszered, akkor nem lesz aktív a HPV sem a szervezetedben és semmitől nem kell tartanod.

Jah, és a HPV nem okoz gyulladást! Biztos, hogy van más fertőzés a háttérben, de ha az orvos HPV-re sem vett kenetet, akkor más fertőzésre sem (elég drága DNS vizsgálatok azok is).

Őszíntén szólva, azt ajánlanám, hogy keress egy jó szakembert, mert szerintem az orvosod nem nagyon halad a korral és nem igazán ért ezekhez a dolgokhoz. Van ilyen, aki kiváló szülész-nőgyógyász, de ezekhez a betegségekhez nem ért.

2011. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A hátrahajló méh nem akadály. Pár hónap után teherbeestem, nekem is ilyen van. És még vagy egy tucat rokon, ismerős is könnyen teherbeesett, akiről tudom, hogy hátrahajlik a méhe. Úgyhogy, ha nem is teljesen, de valahol tévhit.
2011. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kúpot kaptál. Amúgy, biztos, nem lesz semmi baj. De, ha pl. rólam lenne szó, előbb befejezném a kúrát és a gyógyulást és utána próbálkoznék, előtte védekeznék azért. De, ha nem védekeztek és teherbeesel, nem lesz nagy baj, ne aggódj.

Csak utána kellene járnod, mitől van a gyulladás pl. Mert biztos, hogy nem a HPV. Csináltass egy részletesebb kivizsgálást, amiben benne van a HPV, illetve más kórokozók is. DND vizsgálatpk kenetből, nem olcsó, de megéri, ha fontos az egészséged.

2011. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazából a kúpot sem kimondottan HPV-re kaptam, mert az meg a méh védekezőképességét segíti elő, nemcsak HPV-re. De nem tom, hogy ha esetleg terhes vagyok, akkor az árthat-e a babának, hogy kúpot helyezek fel. Emellett szerintem azért nem küldött tovább, mert még csak gyanú fázisában vagyunk. Többször mondta, hogy ne kezeljem tényként... Egyébként én sem értem, mert hogyha minden átlagos gyulladásos-fertőzéses női dologból kikezelt, s utána is csak gyanút állapítottak meg, akkor nem értem, miért nem egyértelmű igen vagy nem?!

A hátrahajló méhem miatt pedig megnyugodtam.

Köszönöm a válaszokat!

2011. márc. 4. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!