Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a párom dohányzik, az...

Ha a párom dohányzik, az megnehezíti a teherbeesést?

Figyelt kérdés
2 hónapja próbálkozunk, én 2,5 hónapja szoktam le a dohányzásról, párom azonban még nem bírta letenni a cigit. Szerintetek ez befolyásolhatja, hogy mikor esek teherbe vagy árthat esetleg a leendő babának? Nem szív sokat, de a napi negyed/fél doboz is káros.
2007. nov. 19. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Férfiaknál a dohányzás csökkenti a hímivarsejtek számát, így lehet, hogy tovább kell próbálkozni, nem jön össze elsőre. A tartós erős dohányzás akár férfi terméketlenséget is okozhat. Attól nem lesz károsodott a hímivarsejt, mert dohányzik a párod, csak a számuk csökken. Tehát ha megtörténik a teherbeesés, attól nem kell félned, hogy baja lesz a babának. Persze ha már kismama leszel, nem fog jót tenni a passzív dohányzás sem.
2007. nov. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megnehezítheti, de nekünk pl hasonló felosztásban 2 hónap alatt megvolt a baba. Azóta persze nem dohányzik senki...
2007. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Babócám nem tervezett baba,így a Kedvesem és én is dohányoztam az első néhány hétben.A Kedvesem most is dohányzik,de szigorúan külön légtérben,hermetikusan elzárva.Több cigifüstöt kapok az utcán,amíg elmászom a 4-6ig a vágánytól!

Ami eddig látszott az ultrahangon,h 7hetesen kicsit kisebb volt,mint az átlag de mára már behoztuk a lemaradást.

Szerintem ez alaktfüggő,h kinem mikorra heveri ki a szervezete a dohányzást.

2007. nov. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy megnehezíti-e nem tudom, de mindenképp káros. Amúgy napi negyed/fél doboz cigi, szerintem sok. :( Nagyon sok tudományos cikk kimutatta, hogy árt a magzatnak, fejlődési rendellenességgel, kis súllyal születnek, és nagyobb az esély a koraszülöttségre is. Jó lenne, ha legalább addig hanyagolná, amíg babás nem leszel. És azért kéne egy kis tisztulási idő is. És ha utána vissza akar szokni, akkor se előtted bagózzon. Árt neked is és a kicsinek is. Arról nem is beszélve, hogy milyen drága. Azt a pénzt inkább költse a gyerekre. Úgy is sokat kell majd rá költeni. :))))
2007. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!