Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat, hogy valakinek...

Előfordulhat, hogy valakinek rendszeres a ciklusa, az UH is mutat peteérést, és mégis pco-s?

Figyelt kérdés
A ciklusaim rendszeresek, UH-n minden rendben, viszont magas a cukrom. Az orvos szerint ez utalhat PCO-ra. A hormoneredményeket még nem tudom. Szerintetek?
2009. febr. 23. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

A PCO (lánykori nevén Polycystas ovarium SYNDROMA)

Egy tüneteggyüttes. Tünetei közül LEGALÁBB 3 nak kell stimmelnie ahhoz, hogy a diagnózis felállítható legyen.

Ezek:

RITKA MENSTRUÁCIÓ (35 napnál ritkábban)

A PETEÉRÉS HIÁNYA

ELHÍZÁS

MAGASABB VC szint

STERILITÁS(MEDDŐSÉG)

AZ ULTRAHANGOS KÉP EGYÉRTELMŰ PCO GYANÚJA


Ezek közül legalább 3 stimmeljen.

Ha csak 1 vagy 2, akkor nincs PCO

maximum PCO gyanú:)

2009. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen, 28 napra jött meg, a hormonjaim rendben vannak, mégis PCO-s vagyok. Magas az inzulinom és a megérett petesejt nem reped ki a tüszőből. Ultrahangon van aki látta, van aki nem a kis cisztákat. Alattomos, sunyi betegség ez, de ne izgulj, ha az van, akkor megvan a szakember, aki ezt kezelni tudja és a babát is összehozzátok.
2009. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!