Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy nem várt gyerek elronthat,...

Egy nem várt gyerek elronthat, vagy inkább megerősíthet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
milyen esetekről hallottatok?
2011. márc. 21. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat, ahol megerősitette, és alig két év múlva jött a második baba, komolyan, azóta máshogy nézek az anyukára, aki nem élt példamutató életet baba előtt, de most igen.

Láttam olyat is, ahol a csaj magához akarta édesgetni a fiút babával, mára elváltak, és a csajnak annyi sikerült is a tervből, hogy a fiú megszerette a babát, annyira, hogy elvette a csajtól, és ő neveli tovább.

2011. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem lehet tudni.Ha leírtad volna a kapcsolat előzményeit még akkor sem tudnék neked rendes válasz adni...De remélhetőleg megerősíti a kapcsolatot.A barátnőmnek már volt egy gyereke amikor rossz útra kerültek a párjával,véletlenül terhes lett.Azóta már 9hónapos a baba és felhőtlen a kapcsolatuk.(Sose tudni)

Veled mi a helyzet?

2011. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk pont a legjobbkor jött,ha lehet ilyet mondani. Előtte kb másfél hónappal külön költöztünk,hogy időt adjunk egymásnak,de már akkoris éreztük,hogy külön nem jó,így sikerült a babát összehozni:)Kb mikor hazaköltöztem teszteltem,mert késett és pozitív lett.A kezdeti "biztos ez?"sokk óta meg nagyon örülünk neki. Viszont csak azért,h magam mellett tartsam nem szerettem vna teherbe esni...
2011. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem biztos hogy terhes lettem, sőt inkább az a valószínűbb hogy nem, de még nem lehet tudni. csak kíváncsi vagyok, és félek kicsit. még fiatal vagyok ahhoz, gyereket akarjak, ő is csak később szeretne. tehát csak kíváncsiság, nem vagyunk rosszban, én imádom, viszont ő nem nagyon mutatja ki, de akkor is komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat.

mondott valami ilyesmit, hogy ő inkább letagadná hogy tőle van a gyerek, mint hogy fizesse a gyerektartást, adjuk inkább örökbe. na szóval ilyen bunkó. nem tudom mennyire gondolta ezt komolyan, azért kíváncsi lennék, mert biztos vagyok benne, hogy kell rejtőzködnie benne valahol apai ösztönnek

2011. márc. 21. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Huu hát elég paraszt, már ne is haragudj. Amúgy meg a tagadással nem sokat ér mert ha pert indítasz a gyerektartásért,akkor kötelezik a DNS tesztre, ami ha bebizonyítja, hogy az övé, akkor bizony perkálnia kell! Nincs ilyen, hogy tagadja, esélye sincs! :)

Nem lehet tudni, hogy mit vált ki belőle, minden ember más. Van aki elérzékenyül tőle, van aki meg tényleg nem akarja. Nálatok még nem is tudni, hogy mi a helyzet, de ha mégis terhes vagy, akkor dönts belátásod szerint, ne hagyd, hogy "zsarolgatni" próbáljon, ha ő az apa, vállalnia kell a következményeit, nem tudja elkerülni.

2011. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy földrengést okozott a baba, családom is elfordult tőlem, a gyerek apja is szakítani akart, aztán egyszerre csak valahogy megnyugodott mindenki... Kétéves a gyerekem, együtt vagyok az apjával továbbra is, és szorosabb a kapcsolatunk, mint valaha.

De sok ellenpéldát is tudnék mondani:(

2011. márc. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Velemenyem szerint egy magaban rossz kapcsolatot nem hoz helyre,erre sok peldat tudok mikor a felek nem eltek jol,bevalltak a gyereket 1-2evig ment siman minden majd elvalltak.

Egy gyerek nem tarthat ossze egy kapcsolatot.

2011. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyerek teszi tönkre vagy javítja meg a kapcsolatot, csakis a szülők. Teljesen független a gyerektől. Vagy megvan a kölcsönös szeretet és tisztelet és annak akarása, hogy működjön - még a legjobb kapcsolatokban is vannak hullámvölgyek, amiken csak tudatos, építő hozzáállással lehet átvergődni - vagy nics. Ha megvan, akkor mindegy, hogy van-e gyerek és mikor érkezett, ha nincs, akkor az Atyaúristen se fogja megmenteni a kapcsolatot.

Egy kapcsolat/házasság mindig feladat, naponta kell rá időt, energiát szentelni, figyelni kell egymásra, akarni kell a jót, másként nem működik. Olyan nincs, hogy mindig full szerelmes az ember, a szeretet van meg mindig és a megbecsülés, ezért meg dolgozni kell. Tudom, ez nem hangzik rózsaszín leányálomnak, de akkor is ez az igazság. Nem a gyereken, csakis rajtatok áll vagy bukik.

2011. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát nálunk tervezett gyermek volt a kicsi, mégis a terhesség kezdetétől csak romlott a kapcsolatunk, (azt hiszem valahogy másként képzeltük egymást ebben a szerepben) és a lányunk 6 hós korában az apja feladta. Szóval nem tudom. Az igazság az, hogy a mai eszemmel az első pl. "én tartalak el" beszólásnál perdülnék sarkon, és vagy magához tér, vagy nem. Aki ilyet mond, hogy örökbe adni...apám, döbbenetes...szerintem nálatok már nem ront többet, mert alapban nem jó...sajnálom.
2011. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de a nem várt és a nem tervezett baba között nagyon nagy a különbség.

Mi nem terveztük, de mikor megtudtuk nagyon örültünk neki. Azóta még 3 gyermekünk született.

Nagyon sajnálom viszont azokat, akik végig a terhességük alatt "nem várt" gyermekről beszélnek. hiszen ez teljesen más. Ilyen esetben hiába tudja, hogy van baba, köszöni szépen nem kér belőle. Egy ilyen nem összekovácsolja, hanem szétrombolja a kapcsolatokat.

2011. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!