Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen ismereteitek vannak az...

Milyen ismereteitek vannak az összeférhetetlenségről? Vagyis arról, mikor egy férfi és egy nő együtt van és külön-külön termékenyek, de együtt nem képesek egy gyermeket összehozni.

Figyelt kérdés
Rákerestem a neten, de mindenhol csak a vér-összeférhetetlenségről találtam anyagot, meg az RH-faktorról. Van egy ismerős házaspár, akik külön-külön termékenyek, de még a nődokijuk is azt mondta a pasasnak, hogy néha beengedhetné a postást, különben nem lesz saját gyermekük sosem. Már a harmadik gyerek örökbefogadásánál tartanak. Mikor missed ab-om volt, megemlítette nekem a doki, de annyira fel voltam dúlva, hogy nem kérdeztem vissza, utána meg nem foglalkoztatott a kérdés. De azért azt csak nem értem, hogy ha ilyen eset áll fenn, akkor meg sem tudják termékenyíteni egymást, nem? Ti hallottatok már erről?
2009. febr. 25. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy keress rá, hogy immunológiai eredetű meddőség. Igazából arról van szó, hogy a méhnyak termel olyan anyagot ami elpusztítja a hímivarsejteket.
2009. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Két fajtájáról hallottam.

1. Hüvelyi hámsérülés következtében egy spermium a véráramba kerül, és ezért a nő szervezete ellenanyagot termel ellene (mint minden idegen anyag ellen). Innentől kezdve a nő csak attól a férfitól nem tud teherbe esni. Lombikkal ki lehet kerülni, hogy a nő immunrendszere legyilkolja a férje spermáit. Egy vérvétellel ki tudják mutatni az ellenanyagot.

2. Genetikai összeférhetetlenség, erre nem hiszem, hogy lenne megoldás. Mindenkinek van pár hibás génje, de ez nem baj, mivel minden gén egy anyai és egy apai változatból áll, tehát, ha az egyik hibás, akkor a másik helyettesíti. Nagyon ritkán előfordul, hogy két olyan ember kerül össze, akiknél pont ugyanaz a gén hibás. Ha az adott gén létfontosságú (legtöbbször az), akkor nem lehet gyerekük.

Az ismerősödnél megnézték, hogy melyik összeférhetetlenségről van szó? Pont nemrég olvastam egy Czeizel Endre által írt cikket, amiben arról volt szó, hogy egy csomó nőgyógyász nem nézeti meg ezt az ellenanyagot, pedig ezen a lombik simán segít. Szegény nőt csak tömik hormonokkal, amikor nincs semmi baja, azelőtt, hogy ennek a lehetőségét kizárták. A szerencsétlen meg elkeseredik, hogy miért nem használ a hormonkezelés.

2009. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából nem tudom, milyen összeférhetetlenségük van. Akkor hogy is van: ha összeférhetetlenek, akkor nem is esik teherbe a nő, nem? Vagy lehet, hogy teherbe esik, és utána elhalhat emiatt a magzat?
2009. febr. 25. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:

09:50-es vagyok

Az ellenanyag esetében abszolút nem tud lombik nélkül teherbe esni, mert az immunrendszer elpusztítja a spermát mielőtt a méhbe érne. A genetikai esetben igazából megtörténik a fogantatás, csak mivel nem életképes az embrió ezért a beágyazódás környékén elhal. Ha olyan gén hibás, amire csak később van szükség, akkor a nő teherbe esik, csak elvetél. Ezért szokták 2-3 vetélés után megnézni, hogy nem genetikai összeférhetetlenség miatt történtek-e.

2009. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár végre okosabb vagyok
2009. febr. 25. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:

En sajna mar harom vetelesen vagyok tul, es ugyanugy mint te en is ramentem az immunologiai temara, hiszen minden, de minden mas tesztem normal lett. Talaltam egy dokit, aki ezzel foglalkozik, Dr Fulop Vilmos. Itt egy cikk, amit olvass el..sztem nagyon hasznos.

[link]

Remelem segit!!

Sz.

2009. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!