Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Adott egy férfi és egy nő,...

Adott egy férfi és egy nő, akik szerelmesek vagy sem, hivatalosan is együtt vannak vagy sem. Lefekszenek egymással. Nem védekeznek, mindketten tudják, hogy a másik sem védekezik. A nő teherbe esik. Ki a felelős?

Figyelt kérdés

Talán együtt maradnak és megtartják a gyereket, talán nem maradnak együtt, de a nő így is megtartja a gyereket és a férfi támogatja, vagy sem, vagy talán elvetetik.

Mindezen lehetőségeket mérlegelve a kérdés: Ki a felelős?


2009. nov. 12. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A férfi ugyan ugy hibás mint a nő.Ezt nem lehet mérlegelni,hogy ki a "felelősebb".Hisz két felnőttről van szó, aki tudta,hogy ha nem védekeznek, annak lehetnek következményei.
2009. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindketten
2009. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Két felelős felnőttről van szó, ugyanolyan arányban felelős mind a kettő.
2009. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mind a ketten, egyformán.
2009. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmu, hogy mindketten, a kerdes akkor lenne kerdes, ha ugy esett volna teherbe a masiktol, ha a masik fel nem lett volna ott, ami ugye lehetetlen.
2009. nov. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben az esetben én nem aztmondanám,hogy mindkettő felelős,hanem hogy mindkettő felelőtlen.
2009. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
22:25-nél a pont. Felelőtlenek mindketten. Mire voltak kíváncsiak? Hogy tényleg nem a gólya hozza a gyereket? Aki úgy latolgatja a lehetőségeket egy nem várt, de "összehozott" gyerekkel kapcsolatban, mint ha azon gondolkodna, milyen színű autót vegyen (talán így, talán úgy ) annak okosabb, ha nem kísérletezik tovább más életével.
2009. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Én mindenképp magamat hibáztattam volna, ha igy járok!!!

Egy nő nem engedheti meg magának ezt a luxust- a felelőtlenséget.


Persze, a szexben mindkettő ott van, de nem a férfi marad terhesen, hanem a nő!!! Ha esetleg abortusz a vége, csak a nő testét érinti. Lehet, hogy lelkileg mindkettőt megviseli, de ha a pasi új kapcsolatot kezd ez majd feledésbe merül. Na, és mi van a nővel???


Most biztos lepontuztok, de szerintem akkor is a nő a felelőtlenebb.

2009. nov. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten felelőtlenek, de eléggé hajlok az előttem szóló véleménye felé.
2009. nov. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigi válaszokat! A 22:38-as válaszolóhoz fűznék csak annyit, hogy nem biztos, hogy teljesen megértted a kérdést. Azért tettem így fel, mivel ez egy elméleti kérdés és arra gondoltam, hogy bármely esetben ezek közül szerintetek ki a felelős(felelőtlen).

Csak, hogy még egy kis magyarázatot fűzzek hozzá, azért érdekel, mert ezen az oldalon rengeteg kérdés van ilyen témában (vagy a férfi teszi fel vagy a nő), de nagyon az az érzésem, hogy a válaszolók mindig az alapján "ítélkeznek", hogy éppen hogyan van megfogalmazva és így billen a mérleg egyik vagy másik felelőssége felé... vagy egyszerűen eldöntik a válaszaikban, hogy "mindenképp el kell vetetni, hogy lehet így gyereket vállalni", vagy épp azt írják, "bármilyen körülmények között meg kell tartani, mert az egy élet". Szóval csak erre voltam kíváncsi, hogy szerintetek ki dönt és ha nincsenek konkrét dolgok, akkor kit tartanátok felelősnek?!


Várom a további válaszokat is, nagyon érdekes!

Köszönöm

2009. nov. 13. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!