Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gondolkozik valaki mostanában...

Gondolkozik valaki mostanában 3-dik babán?

Figyelt kérdés

Kettővel vagyok itthon.4múlt a nagy, a kisebb 2,5. Én úgy szeretnék harmadikat, de nem tudom merjük vagy sem. Férjem is gondolkodóban van. Természetesen a "nem" az anyagiak miatt van, na meg persze a nehezebb napokon amikor a két gyerek két ördöggé válik :)

Van most itt így valaki ilyen "helyzetben", hogy nem is tudja mi legyen? Vagy aki már döntött? Szívesen hallgatnék véleményeket, helyzeteket!


2011. márc. 27. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nekünk is kettő van, és épp most volt két olyan hetem, amíg szétőrlődtem, hogy megjön-e majd... Ez alatt edzettem magam gondolatban a helyzethez, persze apa is, bár ő nyugisabb, azt mondta, várjuk meg, míg kiderül, addig minek idegeskedni... :o)

Hát végül nem lett baba. Viszont megterveztük, hogy ősszel szeretnénk belevágni.

Ha az "anyagi biztonságot" néznénk, akkor nekünk egy gyerekünk sem lenne, mert hónapról hónapra élünk, tartalékunk gyakorlatilag semmi. (Viszont hitelünk sincs ez is igaz!)

Ezen már sokat gondolkodtam, de nagyon eltérő, hogy anyagi szempontból ki mit tart megfelelőnek a gyermekneveléshez. (Csak egy példa, van aki 70000 Ft-os gyerekülést vesz, mert csak az a jó, van aki meg 10-ért veszi. Vagy van, aki külföldi nyaralásra megy minden évben, van aki meg a gyerekei táborára kuporgat.)


Nekem inkább az egészségem a szempont, vannak gondjaim, ehhez mérten várunk őszig, hogy megerősödjön a szervezetem, és így a pici is kb. 3 éves lesz (tehát már viszonylag önálló), mire megszületik a legkisebb.

2011. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi már dolgozunk a 3-on! :))

Sajna 9 hónapja nem jön össze.Egyrészt azért szeretnénk harmadikat,hogy legyen közös gyermekünk is (igaz a férjem kisfiát most fogadom örökbe).

Másrészt nem egy ember mondta már nekem,hogy a mai világban vagy 1 vagy 3 gyereket "éri meg" nevelni.Ha csak azt nézem,hogy az iskolai-óvodai étkeztetésen már 15-18ezret spórol az ember.De majdan a tankönyvek is ingyen lesznek,mint nagycsaládosoknak.Ha ezeket a pénzeket félre tudja rakni az ember,akár a gyermekek továbbtanulási alapjába is mehet.


Én egyke vagyok és mindig is nagy családra vágytam.A férjemnek meg van 2 testvére és ő is szeretne egy harmadik gyermeket!

2011. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
Mi "csak" a másodikat tervezzük még:-) Szerintem ne gondolkodjatok:-)
2011. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

én most lettem terhes a másodikkal,de már gondolkodom a harmadikon

:)

2011. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Hát mi is hónapról hónapra élünk. A nagy beteg volt hosszú ideig, ez gallyra vágott anyagilag bennünket, abból igyekszünk kikecmeregni. szóval egy hosszú ideig tartó nagy betegség földhöz tud vágni. Ez ami elszomorít. Ilyen miatt nem merek kockáztatni.

De közben megvan mindenük, főtt kaja, gyümi minden nap. Időnként eltudunk menni vadasparkba cirkuszba stb. Nem lesz tengerparti nyaralás az tuti, meg 6000 ft-os next nadrág sem. De szépen öltözködnek angol durisból.

Szóval nehéz úgy. Én mindig is sok gyereket szerettem volna. Viszont van hitelünk, még 15 évig :(Házra.

Elég nehéz eldönteni. Bár én is kivizsgálások alatt vagyok épp. lehet az élet majd eldönti, de reménykedem, hogy nem.

Annyira szeretnék 3 gyereket, de aztán meg ha megszorulunk pl ilyen betegség ügyben, akkor joggal mondhatja bárki, hogy "tudhattátok előre".ááá

Munkahelyet tutira nem fogok találni két ovis mellett. mamák nagyon messze, apuka kamionozik, ő nem tud táppénzre menni. szóval ha föl is vesznek , ugyis kirugnak az első ovis betegségnél. Persze nem emiatt akarok szülni, hanem mert mindig is 3-at szerettem volna.

2011. márc. 27. 15:09
 6/28 A kérdező kommentje:

ja és kimaradt hogy két szobás a házunk. 3 gyerek egy szobában. van még egy nappali is.

utolsó jót vigyorogtam, gratulálok egyébként!

2011. márc. 27. 15:11
 7/28 A kérdező kommentje:

így pontos: 3 gyerek egy szobában????

kimaradt a kérdőjel :)

2011. márc. 27. 15:12
 8/28 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Én azt mondom az élet mindent megold. Mint írtam mi 9hónapja próbálkozunk. Decemberben a férjem munkanélküli lett,de így sem álltunk le a babaprojecttel. És most,amikor azt hittem terhes vagyok a férjem találkozott a volt főnökével és kiderült várja vissza. :)

De azóta meg sajna kiderült még mindig nem sikerült a baba. :((

Mi albérletben lakunk,igaz van egy építési telkünk,de azt el szeretnénk adni.

Mi se állunk anyagilag a toppon,de a ruhákkal a kicsi tudja örökölni a nagytól,valamint licitálós oldalon is tuti darabokat tudok beszerezni,szinte fillérekért.Kevés új ruhát veszek.

Szóval mi se vagyunk gazdagok és nekem volt csak munkahelyem,de így se mondtunk le a babáról.Apránként kezd egyenesbe jönni az életünk.

Szerintem vágjatok bele.

2011. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 2 szoba+nappali.Ha nagyon szeretnétek biztos sikerülne úgy megcsinálni,hogy elférjetek.

Sok jó ember kis helyen is...

Második voltam.

2011. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Mi most vállaltuk be a harmadikat. Hitelünk van a házon, és mi se veszünk sokezres göncöket, angolturiból és licites oldalakról veszem a gyerekek ruháit, mi se járunk külföldre nyaralni, de nagyon boldogok vagyunk a gyerekekkel, és még boldogabbak leszünk 3 gyerekekkel. Mindig is így akartuk. És gazdaságosságában valóban jobb 3 gyerek mint 2 (étkeztetés, tankönyv, utazás, ruhák, játékok, adókedvezmény...).
2011. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!