Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet valakinek menstruác...

Hogy lehet valakinek menstruáció előtt pár nappal peteérése és így terhessége? Ez lehetetlen!

Figyelt kérdés
Saját példa: Most ért véget tegnap a menzeszem. Tehát ez azt jelenti, hogy a megérett pete nem hasznosulhatott, így a megvastagodott méhfal vérzés kíséretében távozott. Akkor mégis hogy lehet meg annak az esélye, hogy a mai szex alkalmával akár teherbe is eshetek? Annyian mondogatják, hogy nincs biztonságban senki, ha mensi után szexel védekezés nélkül, mert akkor is teherbe lehet esni. De hogyan, mikor a mensi épp annak a bizonyítéka, hogy már elhalt az érett pete, ami találkozhatott volna a spermával??? Annyira nem értem...
2011. márc. 27. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Erre a kérdésre én is várom a válaszokat, mert sajnos úgy tűnik legtöbbször mensi előtt néhány nappal van nekem is, de a cél éppen az ellenkező lenne mint nálad.
2011. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Ha egy szabályos ciklusokkal rendelkező nőt veszünk alapul, akkor középidőtájt van peteérés. Ez eddig ok. Viszont minden legtermékenyebb időszakában levő nőnek (20-30 között) van legalább egy-két olyan ciklusa, amelyikben e pete nem lökődik ki (anovulációs ciklusnak hívják). Ennél fiatalabb vagy idősebb nőknél több ilyen is lehet, illetve a fiatalabbaknál sokszor még be sem állt a rendszer, tehát ott még másfajta "felfordulás" s lehet.

Ilyenkor az történik, hogy a rákövetkező ciklusban bármikor kilökődhet az a petesejt, akár menstruáció alatt, vagy közvetlenül utána, de az is lehet, hogy a következő ciklus "szabályos helyén" lökődik ki.

Másik eset, hogy egy adott cikluson belül az ovuláció késhet, szinte bármennyit, lehet tehát közvetlenül vérzés előtt is.

Ezeknek a folyamatoknak sok oka lehet, p. betegség, gyógyszer szedés (antibiotikum), vagy lelki okok (stressz), bármi.

Ebből következik, hogy ha az ember nem követi, hogy mikor van ovulációja, akkor nyilván nem tudja, tehát "bármikor" lehet.

A furfang, hogy a hímivarsejtek átlag 3, de szélső helyzetben akár 5 napot is képesek várakozni a kilökődésre, tehát a megtermékenyülés nem feltétlenül az aktuskor történik, lehet napokkal később is.


Azt jól tudod, hogy a menstruációkor leválik a méhnyálkahártya, és nincs hol beágyazódnia a petesejtnek. Csakhogy. Feltételezzük, hogy a menstruációd előtt 2 nappal volt peteérésed, és meg is termékenyültél. A menstruáció szépen lezajlik, mondjuk 4-5 napig vérzel, viszont eközben a megtermékenyült petesejt még csak a petevezetőben vándorol a méh felé, útja minimum 7 nap, de lehet max. 12 nap is. (Mivel pici csillók hajtják előre.) mire beér a méhbe, addigra a méhfal már újra megvastagodott, és vidáman befogadja a kicsi életet.

Hát így.

2011. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
én úgy tudom létezik spontán peteérés is, ami bármikor bekövetkezhet, épp ezért bármikor teherbeeshet az illető. persze az esélye nagyon kicsi, de nem kizárt.
2011. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

15:03 vagyok

"Spontán peteérés" nincs. Jóval több időre van szüksége a petesejtnek, hogy megérjen.


Amiről a "legenda" szól, az az eset, amit már leírtam. Az anovulációs ciklust követően BÁRMIKOR kilökődhet a petesejt, és annyi valóban hozzá tartozik, hogy egy jókora női orgazmus rásegít erre a felszabaduló hormonok miatt.

Ezért van ennyi "baleset", nem várt terhesség a ciklusok "furcsa helyén".

2011. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja, és az esélye éppen annyi, ahány anovulációs ciklusa van a nőnek.


Egyébként a védekezés mentes nemi élet Pearl Indexe 85. Ez azt jelenti, hogy 100 nőből, akik rendszeresen élnek nemi életet védekezés nélkül, évente csak 85 esik teherbe, tehát a maradék 15 nem, sajnos olyankor sem, ha éppen szeretne...

2011. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Én a kérdésben leírt helyzetben voltam kétszer terhes.Késői peteérésem van,szabályos 28 napos ciklusaim vannak,és a 22.-23.napon van általában peteérésem.Első terhességemnél az átlagból kiindulva védekeztem,úgy gondolván jóval túl vagyok a kritikus időszakon(ez a terhesség sajnos 8 hetesen megszakadt),majd a második terhességem tervezésekor ovutesztet használtam,ami a 23.napon lett pozitív,és akkor voltunk együtt,azóta 6 hónapos a kisfiam:)

Szóval szerintem minden lehetséges.

2011. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2.Nekem csak olyan kérdésem lenne hogy amikor a petesejt mensi előtt szabadul ki akkor van tojcsis folyás is?És az lehet hogy mensi alatt szabadul ki a petesejt,mondjuk szex közben?Mert arra gondolok hogy szerintem nekem nem volt pém a szokott időben,de lehet hogy mensi alatt ha szexelek akkor kilökődhet?
2011. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

A peteérés környékén valóban jellemző a "tojcsis" folyás, bár ennél egy kicsit ez összetettebb dolog, hosszú lenne leírni, csak a folyás milyenségére hagyatkozni nem túl okos dolog, mert azt sok minden befolyásolja.

Igen, menstruáció alatt is lehet a fent leírt módon teherbe esni.

Egész konkrétan a menstruációs véres nyálka a legjobb talaj a hímivarsejteknek a közlekedésre és az életben maradásra, mert az még a "tojcsisnál is tojcsisabb". Némely orvos szokta ajánlani a vérzés alatti együttlétet azoknak, akiknek nem jön össze a baba...

2

2011. márc. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok és a 2-nak.Elképzelhető akkor az hogy ezért több most a mensim,jóval több mint szokott lenni mert most van peteérésem?Bocs ha butákat kérdezek.
2011. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem hiszem.

2

2011. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!