Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az endometriózis magától...

Az endometriózis magától helyrejöhet?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy sógornőm július óta nem menstruált. A doki megállapított az endometriózis, meg rengeteg cisztát talált. Mondta,hogy műteni kell. Sógornőm nem akart erről hallani, ő eléggé vallásos, azt mondta imádkozik és az Úr meggyógyítja. Bár vallásos vagyok, ebben nem hittem. Most viszont hívott,hogy megjött neki, igaz uh-on még nem volt. Ez valóban magától helyrejöhet? Vagy csoda történt? Előfordulhat,hogy most megjön aztán megint pár hónapig nem?
2011. ápr. 1. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pozitiv hozzáállás és a remény,hit fontos a gyógyulásban,DE a műtétet nem helyettesíti.

Kizárt hogy magától elmúlik,az kész csoda lenne.

2011. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az endometriózis elég alattomos betegség, magától nem gyógyul meg. Elég súlyos belső szervi összenövéseket tud csinálni, és meddőséget, úgyhogy a helyében mindenképp kezeltetném (saját tapasztalat)
2011. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogy jöhetett meg neki? Lehet,hogy akkor nem is az volt neki? Lehet,hogy valami más betegség volt!
2011. ápr. 1. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól még megjöhet.Van aki 1 évig nem menstruál,aztán pár hónapig igen,aztán megint nem.Ennek semmi köze az imához.

Nem baj az ha vallásos a sógornőd,de azért buta ne legyen.

2011. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Értem! De ahogy utánaolvastam az endrometriózis tünete az erős görcs nem? Mensi kimaradást én nem olvastam! Ezért gondoltam,hogy mi van, ha nem is az volt a baja!

Igen én is azt mondtam,hogy csak akkor hiszek ebben, ha az uh is bizonyítja,hogy nincsenek ott a ciszták és ha mondjuk többször is meg fog neki jönni!

2011. ápr. 1. 13:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát a tünetek,nem mindenkire vonatkoznak ugyanugy.Van akinek a betegség minden tünete jelentkezik,mig valakinek alig 1-2 tünete van.Barátnőmet műtötték endometriózissal és sosem volt fájdalma,csak rendszertelen mensije.

De ha nem vagytok biztosak benne akkor keressetek fel másik dokit.Viszont a ciszták nagyon ritkán tünnek el maguktól,javulásnál is inkább csak a méretük kisebbedik.

2011. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De akkor az endrometriózis magyarul sok ciszta a petefészekben, ugye? Mert valami ilyesmit mondott a sógornőm!

Bár az én is érdekesnek tartom,hogy július óta nem jött meg neki és pont akkor jöjjön meg, amikor közösen a gyülekezettel imádkoznak érte!

Ki tudja! Lehet,hogy vannak még csodák!:)

2011. ápr. 1. 14:41
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az endometriózis és a cisztás petefészek két különböző betegség.

Az endometriózis azt jelenti, hogy a méh belsejét képző szövet beágyazódik a méhen kívül. Legtöbbször a méh körül a nemi szervekben, mint például a petefészekben. Ritka esetekben a belekbe és a májba is beágyazódhat. Normális körülmények között ez a szövet csak a méhben található és havonta, a hormonok hatására, megvastagszik és lehámlik. Ha ez a szövet a testben máshol található, ugyanez a folyamat megy végbe, viszont a lehámlott szövet nem tud a testből eltávozni. Ez okozza a görcsöket. Magától nem múlik el!!! Ezt sajnos műteni kell. :-(


A vérzéskimaradást a ciszták okozzák. Ez nem azt jelenti, hogy soha többet nem fog menstruálni, hanem hogy rendszertelenül. Lehet, hogy most hónapokig megint nem.

Erre viszont másféle kezelés való, nem a műtét. Rendes kivizsgálás endokrinológusnál, aki elküldi terheléses cukor ÉS inzulin vérvételre, és ha kell, ír fel cukorcsökkentő gyógyszert. Ez cukros diétával és mozgással együtt eltünteti a cisztákat. Sajnos a diéta egy életre szól. :-(

2011. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is találtak endometriózist és az ég világon semmi tünetem nem volt. Csak laparoszkópiás műtétnél derült ki.
2011. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!