Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a különbség a ciszta és a...

Mi a különbség a ciszta és a teherbeesés tünetei közt?

Figyelt kérdés

A ciszta is okozhat megemelkedett hőt, pont akkor amikor megtörténik a "tüszőrepedés" és mensiig magasan marad?

Mit jelenthet az, hogy nekem az ovulációm óta magasabb egy kicsit a hőm már most az elején, mint általában lenni szokott? Ez azt jelenti, hogy általában nálam a tüszőrepedés utáni hő 36,6 meg 36,7 körül van, de leginkább 36,7. Tehát 2-3-4 nappal utána még ennyi és utána szokott még magasabb lenni. Most viszont egyre magasabb a hőm napról napra: 2 napig 36,7 volt, majd 36,8, aztán 36,9 lett (de a 36,9-et ráadásul 2 órával korábban mértem, és a pontos időben mért hőm már 37,1 volt!)

Ez most miért van így? Valami bajom van? Beteg nem vagyok.


2011. ápr. 5. 08:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Voltak egyéb furcsaságok is, de azt nem részletezném. Arra lennék kiváncsi, hogy mi a különbség a ciszta és a teherbeesés tünetei között konkrétan???
2011. ápr. 5. 08:44
 2/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, ciszta akkor keletkezik, ha nem történik meg a tüszőrepedés, és a tüsző "betokosodik". Nem emelkedik meg a hő. Nem írtad, hogy hányadik ciklusnapon vagy. A teherbeesésnek az első hiteles tünete, ha nem jön meg a menses. Az összes többi lehet menses előjelző is.

Ciszta nem okoz tüneteket, csak nem jön meg a menses, és negatív a HCG teszt.

Az állandó magasabb hőd talán a tavasz megváltozott időjárása okozza. :-)

2011. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ha minden igaz 4 nappal vagyok az ovulációm után. Tegnap este volt egy nagyon erős szúrásom is egy pontban a petefészkem jobb oldala környékén, ez pár percig tartott aztán elmúlt.

Ma éjszaka meg arra ébredtem, hogy pisilnem kellett, pedig nem jellemző rám, hogy éjszaka kijárnék pisilni. Nem vagyok megfázva. A pisi nem csípett, nem fájt. Olyan, mint lenni szokott. Nem értem mi van velem?

2011. ápr. 5. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!