Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha pcos vagyok, örökké gyógysz...

Ha pcos vagyok, örökké gyógyszereket kell szednem és vizsgálatokra kell járnom?

Figyelt kérdés
2 éve nem jön össze a baba a dokim szerint minden rendben.Elmentem egy másik dokihoz endokrinológushoz aki megállapította a pcost.Havonta 30000 ft-ot hagyok ott és még rengeteg vizsgálat van.Arra is kiváncsi vagyok hogy ha nem váltok dokit akkor mikor derült volna ki ez a betegségem?Ennyire nem figyelnek oda a dokik?
2011. ápr. 11. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:

minden doki más. nekem pl. 19 évesen, sima sztk-s rendelésen (nem is a "saját" dokimnál voltam) derült ki a pcos (hüvelyi ultrahang). Akkor diane35-t írt fel, amit kb. 2 hét után abbahagytam, mert szörnyű migrénem lett tőle. Aztán hagytam a csudába (nem is fogtam fel akkor, hogy mit jelent) a gyógyszerekt. Ettől teljesen függetlenül fogyózni kezdtem és jobban odafigyelni az étrendemre. Meg is szabadultam kb. 15 kg-tól, aztán évekig tartottam ezt a súlyt, közben fogamzásgátlót is szedtem (nem diane35) és amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, és abbahagytam, akkor a ciklusaim tök jók lettek és a fogigátló abbahagyása után spontán teherbe estem (sajnos vetéléssel végződött), de 7 hónappal később megfogant (ismét spontán) az immár 8 hónapos nagylányom :-)

Szóval nem biztos, hogy örökké gyógyszereket kell szedned és vizsgálatokra járnod. Az életmód változásnak is pozitív hatással lehet.

2011. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Figyelnek ők, csak ehhez nem értenek. A PCOS nem nőgyógyászati betegség, gőzük sincs róla. Csak a tüneteit látják. És max annyit, hogy a delikvens némi fogyókúrára szorul. Ja, hogy állandóan azt teszi, ennek ellenér nem tud lefogyni? Biztos nincs elég akaratereje! Sajnos a pasik azt hiszik, hogy mi vagyunk a hibásak!


A PCOS és az anyagcserezavar összefüggésére csak pár éve jöttek rá, és nagyon sok doki megrekedt az azelőtti szinten, nem olvasnak szakirodalmat, vagy éppen elutasítják, mondván : mi köze van az inzulinnak a meddőséghez. Inkább felírják a fogamzásgátlót, és műtenek, mert az nagyobb pénz nekik, mint felírni egy cukorgyógyszert. Aztán, hogy a műtét + fogigátló csak 25%-os sikerrel dolgozik, szemben a metformin 100%-ával, az őket nem izgatja. :-(( Vagy nem hiszik el. Ki tudja?

Ha nem váltottál volna dokit, valószínűleg sosem derül fény a dologra, és max valami csoda folytán lehetnél babás.

2011. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Manka68 ***** válasza:
Bocsi, lemaradt, hogy ha diétázol és mozogsz, akkor nem kell majd folyamatosan gyógyszert szedni, de a babásodáshoz és a baba megtartásához nem árt. Anélkül is lehet, de sokkal rizikósabb.
2011. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Metformint szedek ez az első ciklus,napi 1 db-ot.Progeszteronkrémet is használok d vitaminkrémet,kalcium tablettát.Olyan pattanásos lettem hogy szégyellek emberek közé menni.Pedig szép volt a bőröm.Na mindegy nem adom fel.köszi a válaszokat.
2011. ápr. 11. 13:03
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Stimulálnak is? Mert a metformint tudom hogy szedni kell, de a progeszteron krémet csak terhesség támogatására adják, nem? Ugyanúgy, mint az utrugestant. Egyébként valószínűleg attól vagy pattanásos. A met nem okoz ilyet. Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen stimulálnak és ez az első ciklus.Bízom benne hogy hamar összejön a baba.
2011. ápr. 11. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért stimulálnak? Miért nem ad időt a metnek a dokid?
2011. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mert nincs ovulációm.De a ciklusaim pontosak 27-28 naposak.Minden készítményt egyszerre szedet velem.
2011. ápr. 12. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!