Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vizsgálatokra menjek el?

Milyen vizsgálatokra menjek el?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kisbabát,de előtte ki szeretném magam vizsgáltatni,hogy minden rendbe van e az egészségemmel.Milyen vizsgálatokra menjek el?

Mikor nagyobb az esély a megfoganásra?Menstruáció előtt vagy után?


2011. okt. 28. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Vizsgálatokat csak akkor szoktak ajánlani, ha kb 2 év után sem jött össze a baba. Előtte nem érdemes menni, mert valószínűleg a rágörcsölés az oka (ahogy nálunk is volt) amúgy egy egyszerű nőgyógyászati vizsgálatra ha elmész ott kérhetsz rákszűrést és egyéb kenetvételt. (bár rákszűrést egyből csinálnak, ha kiderül, h babát vársz).


Nekünk menstr. után fogant a babánk. május 1.-én még megjött, máj. 15.-én megfogant :)

sok sikert!

2011. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ki akarod magad vizsgáltatni, menj el a nőgyógyászodhoz ő ki vizsgál, és még beutal a megfelelő helyekre, ha nagyon nem tudsz megnyugodni nélküle.
2011. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el mindenképp fog csinálni rákszűrést, ha magán orvos akkor esetleg megnéz UH-al. Egyébként egy év után javasolják a nagyobb kivizsgálásokat, akkor már a párodat is megvizsgálják meg Téged is alaposabban. Onnan tudom, hogy éppen ebbe vagyok benne. 2 év után már meddőnek nyilvánítják a párt ha nincs gyermek ennyi idő alatt védekezés nélkül együttlétnél.

A peteérésedet sokféleképpen megfigyelheted mikor van, nyákvizsgálat, ébredési hőmérséklet pisilős ovulációs teszt, törpe mikroszkóp. De az a legjobb ha két három naponta vagy együtt a pároddal, középidőben pedig sűrűbben.

Ja és fontos, hogy ne görcsölj, mert az nagyon nem használ. Nagyon nehéz, de másképp nem lehet.

Remélem segítettem. Sok sikert kívánok!:)

2011. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

:)

2011. okt. 28. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

amúgy minnél inkább figyeltük a pisilős ovulációs tesztet csináltuk, és rágörcsöltünk, annál nehezebben akart összejönni.

Nagyon sokat számít,h mennyi stressz ér, mennyire vagytok rágörcsölve, ha párodat elviszed, elkezditek a kivizsgálást szerintem méginkább frusztráltak lesztek. Nekünk is, kb 1,5 év után sikerült. De mi nagyon rá voltunk göröcsölve. Nem szabad! Ahogy sikerült ezen átlendülni és csak egymásra hangolódtunk, sikerült. Dokim is ugyanezt tanácsolta, h 2 évnél előbb csak nyomás lesz a párokon, ha elkezdik ezt a torturát. Persze ha ti úgy gondoljátok, tényleg menjetek el. Esetleg szedj Femibiont (én azt szedtem a terhességem előtt és a 12.hétig) és próbálj lazán állni az egészhez!!!! Sok sikert!

2011. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ultrahangra mindenképp menj el.Én rákszűrésre mentem,és mivel késett a vérzésem elküldött ultrahangra.Még szerencse, mert ott derült ki hogy miómám van.Gondolkozunk második gyereken,de így már neccesebb :(
2011. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!