Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 30 éves vagyok, tavaly vesztet...

30 éves vagyok, tavaly vesztettem el a 3. babámat. Kimennétek külföldre dolgozni, vagy a lehetséges (és várt) baba miatt inkább kihúznátok itthon vhogy?

Figyelt kérdés
Sajnos már olyan helyzetbe kerültünk, hogy páromnak nincs "normális" állása, a vállalkozása távolról sem fedezi a kiadásainkat, az én fizetésemből már vonja a bank amit tud, de mindez gyakorlatilag csepp a tengerben! Kimenjek-e (feladva az jelenlegi munkahelyemen eltöltött 4 és fél évet)és próbáljak több pénzt keresni, vagy inkább a jövőbeli kisbabára és a bejelentett időre tekintettel maradjak és "imádkozzak"? Nem tudom, és nagyon örlődöm... Nem akarok még éveket elvesztegetni gyerekre vágyva, de ha meg felmondok és teherbe esek, akkor milyen anyagi ellátásra számíthatok? Semmilyenre...
2009. márc. 1. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt kicsit nem értem...hisz külföldön is kapsz pénzt a gyerek után, ráadásul többet mint itthon, bár rövidebb ideig. Ha Németbe mennétek, pontosabban is meg tudnám mondani, hogy mennyit.

A munkahelyeden nem lehetséges 1 év fizetésnélküli szabit kivenni, és ha nem jön be a külföld, akkor visszajöhetnél?!

Számoljátok ki, mi a jobbik eset. Ha a párod itthon nem vagy rosszul keres, de te kapod a gyedet, vagy kint, ahol a párod jól keres, és te meg kb 1 évig kapsz gyest.

2009. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú! megírtam a választ, de sikerült küldés előtt kitörölnöm:)szóval csak én mennék, mert párom itthon szeretné elérni, amit lehet.Éppen ezért közeli országra gondoltam(pl. Ausztria), ahonnan azért visz. sűrűn haza lehet jönni. Sajnos a munkahelyem nem hiszem, hogy támogatná a szerencse-próbálásomat (mobil cég, telefonos üfszolg.), bár még nem is kérdeztem... Kint szerintem-az eddigi tapasztalataimból kiindulva-inkább fekete munkában tudnék elhelyezkedni(főleg vendéglátó-bár régen voltam már kint), úgyhogy az ottani támogatásra nem hiszem, hogy számíthanék.Vagy ez hogy működik? min. mennyit kell kint dolgozni, hogy jogosult legyek bármire? és az mennyi lehet?
2009. márc. 1. 23:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En Angliaban elek, es van egy 3 honapos kisbabam. Sajnos itt, nem igazan lehet megelni a gyesbol, pedig nekem bejelentett munkahelyem volt 2 evig itt kinn. A normal fizetesem kozel egyharmadat kapom, nekunk sajnos hozza kell nyulni a tartalekhoz, h megeljunk.Itt csak 9 honapig jar a "gyes", aztan mehet vissza az ember dolgozni es adhatja be a gyereket valami draga bolcsibe, v babysittert fizethet.Ha ide jottok a ferjednek mindenkeppen egy jol fizeto munkat keressetek, a minimal berbol nem lehet meglni, v csak nagyon szukosen. Egyebkent gyerek nelkul azert anyagilag jobban kijon az ember, ha mindket fel dolgozik.
2009. márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! ha még van valakinek ötlete/véleménye, vagy volt/van ilyen helyzetben, szívesen venném a válaszokat!
2009. márc. 2. 00:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Ausztriában is jár alanyi jogon 1 évig kb 3-400 euro. Kár, hogy a férjed nem megy, azért úgy könnyebb lenne. Azért ha te akarsz menni, egy kérdést megér a munkahelyeden a fizu nélküli szabi, persze valami más indokkal. Azt már tudjátok, hogy mi az oka, hogy elvesztetted a babát? Csak mert barátnőm is hasonlóképp volt, és egy csomó tortúra, vizsgálat volt, mire kiderült, hogy a vére a ludas, vérhigítót kellett szednie végig, meg azt hiszem ha lány a baba, akkor nem fogadja be a szervezete...bonyolult...de kideríteni is az volt.

2009. márc. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En is mar 30 vagyok (Majusban 31) es meg nincs babam. 3 eve jottem ki kulfoldre mert sajnos otthon nagyon rossz volt a helyzetem. Alberletbe, minimlaber es inkabb nem fokozom. En sem igy terveztem az eletem, hogy ennyi idosen fogok neki az elso babanak de hat igy alakult.

En Angliaban elek, itt sincs luxus eletem es talan lakasom is csak majd evek mulva lesz es az is hitelre. De lagalabb itt (igaz meg gyerek nelkul), tudunk felretenni, haromszor egy evben hazautazunk es neha olyan dolgokat is megengedhetunk magunknak amirol otthon nem is allmodtunk. Az eleje nagyon nehez volt foleg amig olyan munkat nem talatunk amit mind a ketten szeretunk csinalni. Lehet, hogy ha jon a baba akkor majd nekunk is a tartalekhoz kell nyulni de itt legalabb van tartalek, otthon nallam ez sem volt. :( Nem vagyunk eladosodva, nincs hitelunk, otthon ebben is volt reszem. Vettunk egy olcsobb kocsit es fent tudjuk tartani. Fele annyit nem idegeskedek mint otthon. De bevandorlo vagyok es mindig az is maradok. :)

Negativ dolgok: Nem fogsz otthon maradni a babaval 3 evig mert nem engedheted meg majd magadnak. Esetleg honvagyad lesz, hianyozni fognak a baratok es a baba mellett sem lesz annyi segitseged mint otthon. Pont rossz idoben indulsz el mert sajnos kulfoldon is pont most a van a legnagyobb munkanelkuliseg, tehat nehezebb lesz munkat talalni.

Egy jo tanacs: Soha ne vard el egy masik orszagtol, kulturatol, hogy magyar szolgaltatast kapj. Ertem itt az egeszsegugyre. Ez a rendszer nem nekunk Magyaroknak van kialakitva hanem az ottani allampolgarok igenyei szerint. Ezert sokan esnek abba a hibaba (latom ezen az oldalon) es bosszankodnak, hogy nem kapjak azt amit otthon. Soha ne ugy indulj neki kulfoldnek, hogy azt vard el amit otthon kapsz, hanem probald elfogadni az ottani szabalyokat es kulturat. Igy konnyebb lesz es te dontod el, hogy megszokod vagy inkabb hazamesz. De ha az otthoni szolgaltatast varod majd el foleg az egeszsegugyben, terheskent nagyon nagy csalodasnak leszel kiteve. Legyel tisztaba azzal, hogy itt nem fogjak a mehszajadat havonta nezegetni, nem lesz annyi ultrahang, nem fognak cukros vizzel itatni stb. De itt is megszuletnek a babak, es a nok bevallajak a 2-dik, 3-dik gyereket is. Nem rosszabb a rendszer csak mas! Erre nagyon keszulj fel. Sok sikert nektek barhogy is dontesz.

Egy kis biztatas: Ne szomorkodj, meg evek mulva sem leszel idos egy babahoz. :) Sajnos ilyen a mai vilag. Egyszeruen fele mar a noknek nem tud 30 alatt szulni. Nem azert mert nem akar, hanem azert mert egyszeruen nincs mire. :(

2009. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én nem mennék külföldre, ott sem tapsolnak most a vendégmunkásoknak és nem fenékig tejfeöl a dolog, igaz, ha itthon araszoltok a csőd felé az sem megoldás, a párod nem tudna valamit megpróbálni?
2009. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 9.22esnek írnám, hogy én a lehető legszuperebb ellátást kaptam terhesként, 3 hetente mentem INGYEN mindenféle vizsgálatra a nődokihoz, az igaz, hogy a 4Dért fizettem.

A kórház meg maga volt a kánaán, ilyen otthon egy jó drága magánklinikán lett volna talán. De ingyen volt, ez itt természetes a sima biztosítottaknak is, dokikat sem kellett, nem is szabad pénzelni.(Németország)

De Ausztriáról is hasonló jókat hallottam.

Ahol rosszabb a helyzet az Hollandia, ott tényleg nemigen vizsgálgatnak, nameg ezek szerint Anglia.De NE általánosítsunk, hogy külföldön így meg úgy. Mindenhol más!

2009. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:igen tudjuk, miért halt meg(legalábbis végre kiderítettek egy okot...)pajzsmirigy-alulműködésem van,rosszak a hormonértékeim, most növögetnek a göbök a nyakamban.Egyébként Ő volt a legnagyobb terhességem(19 hetes)és lányka volt:(.Már Vele is veszélyeztetett voltam az elejétől, így lenne a továbbiakban is.Így milyen eséllyel tudnék munkát találni?Látom,Te Ausztria "szakértő" vagy:). Ha pl. oda mennék, milyen jellegű melót lenne érdemes keresnem, és mennyit kereshetnék?Ezt most mindenkitől(is)kérdezem.

09:22-esnek: Ti milyen munkát találtatok, amiben jól érzed magad, és még keresel is?"Bevándorló vagyok..."-pont ezt és ilyeneket mond párom is, és ezért sem hajlandó kijönni. Meg van róla győződve, ha itthon ilyen gázban vagyunk, mit várunk egy idegen országtól?!Itthon szeretne bizonyítani...Kinek milyen tippje van a keresést illetően?5 éve jöttem haza az utolsó helyemről, azóta gondolom, sok minden változott.

2009. márc. 2. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Ehhez a bevándorló vagyok dologhoz szeretnék hozzászólni annyival, hogy ez egy olyan fura dolog, mert mikor Ausztriában éltem, ott is, meg most Németben is, annyiféle nemzetiség vesz körül, hogy alig-alig érzem, hogy tényleg Németben vagyok. Bécsben is a legelső az volt, mikor odakerültem, hogy alig látok osztrákokat:) Ha lehet ilyen hülyén fogalmazni, kb olyan az arány, mint otthon a magyarok és a romák aránya. Ja, és mégegy poénos dolog, egy barátnőm, akinek német a férje, azt mondta nekünk, hogy ő nem költözött volna abba akerületbe ahol mi lakunk, mert annyi ott a nemzetiségi! Erre azt válaszoltam, nem baj, hisz én is az vagyok!:) Mondjuk nem mindegy milyen nemzetiség, mert van olyan kerület, ahol a sötétebb bőrüek laknak, albán, török..stb, na ott tényleg nem valami jó lakni, nálunk elég sok az orosz, de nincs semmi bajom velük. Ők is csak azért élnek itt, amiért én is. Magyarországon valahogy nem olyan toleránsak a külföldiekkel szemben, meg ugye nincs is sok belőlük. De soha még semmilyen bajom vagy hátrányom vagy rossz érzésem nem volt azért, mert nem vagyok német. (mondjuk a munkahelyünkön is 70%nemzetiség, 30%német az arány...szerencsére:)

Munkaügyben pedig ha nincs semmi kilátásod, talán próbálkozz az üdülőhelyeken, Salzburg környékén pl., lehet hotelekben könnyebb munkát kapni, főleg szezon idején.De munkát egyszerűbben csak az talál, akinek konkrét szakmája van, amiből esetleg hiány is van az adott országokban, mert a többinél nincs érdekében a főnöknek, hogy más nemzetiségit vegyen fel.

2009. márc. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!