Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászhoz, urológushoz,...

Nőgyógyászhoz, urológushoz, vagy hová fordulhatnánk ezzel így együtt? Elég égető a probléma. Illetve, ha valaki kigyógyult ilyenből, az is írhatna!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy baba készítésben vagyunk, már másfél éve. Már orvosi segítséggel kezeltük az én peteérési gondjaimat, a férjem spermájával minden ok, viszont van egy más típusú gond. Mikor még egyedülálló voltam, nem voltak hüvelyi, hugyuti fertőzéseim, viszont mihelyst párommal elkezdtem a szexuális életet, rendszeresen begyulladtam odabent. Antibiotikum szokott segíteni. Párom tünetmentes ilyen téren, és nem is vagyok benne biztos, hogy ő fertőz, mert van még egy lehetőség. Mivel én nekem ő volt az első, (neki is én, amúgy) az is lehet, hogy a saját e-coli baktériumom (székletből) fertőződött fel a már nem szűzhártyás hüvelyembe. De ezt nem tudom, mi az igazság. Milyen orvos, Budapesten konkrétan ki tudna ebben segíteni? Ezt kinyomozni úgy, hogy engem és a tünetmentes páromat is kivizsgálják.

Azért lenne sürgős, mert volt már meddőség miatti laparoszkópiás műtétem, ahol a gyulladások miatti összenövéseket kellett a dokinak oldania. Az idő azért sürget, mert most kitakarította a cisztákat, de mivel PCO-m van, visszanőhetnek, tehát most időre kell kb. gyereket gyártanunk, de én meg már nem is merem a páromnak megengedni a behatolást, míg ezt ki nem nyomozzuk, mert a műtét előtti utolsó együttlét után olyan szintű hólyag és méh gyulladásom lett, hogy csak 2 antibiotikummal tudták kikezelni, írtóra fájt, és még a pár nap múlva betervezett műtét is kétségessé vált. Most meg ugye a frissen műtött belsőmnek nagyon nem tenne jót a baci, gyulladás.

Köszi ha végigolvastad


2011. ápr. 14. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Ez nem semmi tünetegyüttes.

Szerintem keress fel egy nőgyógyászt Ő tud ebben segíteni. Én a Szent Imre kórházba járok már évek óta és elég jók a dokik. A kórházba viszont csak úgy lehet bekerülni, ha magán úton keresel dokit vagy esetleg ha a XI.kerületi vagy. De szerintem nőgyógyász tud segíteni nem urológus. Nem tudsz oda visszamenni, ahol a lapart csinálták? Vagy nem voltál elégedett?

A kórház nagyon szép s tiszta és szinte bármelyik nőgyógyászt tudnám ajánlani, mert nagyon jó szakemberek dolgoznak ott.

2011. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! De vissza is kell mennem, csak az a baj, hogy 3 hét múlva mehetek csak vissza. Viszont sajnos, - bár igazán jó orvos - nem foglalkozott ezzel a gyulladás témával most, csak a laparral egyenlőre, és azt mondta, hogy azért kell pont 3 hét múlva visszamennem, hogy minden továbbit megbeszéljünk.

Csak nekem ez azért esik rosszul, mert ez a három hét pont alkalmas lenne a kikezelésre, legalábbis szerintem. Meg hát azért én is szeretnék már 3 hét múlva házaséletet élni, de ha még csak akkor kezdjük el a kikezelést???

Hát, kibírom, csak olyan rossz.

Szent Imre: ja, ott kaptam a jó antibiotikumot a Parragh dokitól, akit tökre szeretek, mert papíron 22. kerületi vagyok, csak igazán utánamenni ő sem ment a problémának, ezért szeretném tudni, hogy hátha van olyan, aki ezt komolyabban veszi, hogy ne kelljen megvárnom a lapart csináló dokimat 3 hét múlva.

2011. ápr. 14. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát, tudod az az igazi, ha valakinek a magánrendelésére mész:( Akkor van idő és meg tudod beszélni a dolgokat. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Nekem a dokim mindig előbb odahív,és utána már a kórházba kezdjük a kezelést. Mondjuk tény, hogy drága így a kezelés, de legalább nem marad kérdés, és a dokimat tényleg bármikor hívhatom. Amikor méhenkívüli terhességem volt akkor éjjel hívtam, persze már aludt, számítottam is rá, de ennek ellenére nagyon nagyon rendes volt. Az ügyeletre küldött, ahol elláttak, másnap felhívott és mondta, hogy szerinte az ügyelet nem volt elég alapos és fáradjak be a kórházba. Így derült, hogy ki a baj. Amíg viszont nem mentem el hozzá magánba addig hívtam, de mondtam, hogy nem tud a kórházba fogadni, mert úgy tilos, csak ha magánból hív be, vagy még ha esetleg a kerületből utalnak be, de az mind hosszú idő.
2011. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is tapasztaltam. A laparos dokim magán. Van még egy magán, aki a PCO-mat kezeli gyógyszerrel. A Szent Imrében meg a kerületi rendelőben meg akkor voltam, mikor nagyon nagyon sürgőssé vált a helyzet a műtét és a fájdalom miatt.

Most még egy magán?????

Megpróbálom a PCO-t kezelő dokimmal első körben akkor ezt a fertőzést, ha nem urológus kell, úgyis mostanában kell gyógyszert íratnom.Nagyon köszi, hogy válaszolgattál, kedves Tőled.

2011. ápr. 14. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Nekem kicsit fura, hogy két nőgyógyászhoz is jársz párhuzamosan. Nem lenne jobb egynek bizalmat szavazni, mert akkor nem kell mindent a másiknál újakezdeni? Ez csak ötlet. :)
2011. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az egyik nem írhatja fel a metforminomat, csak a másokiknak van rá engedélye, viszont az meg nem értett a laparoscopiához... eh..eh..
2011. ápr. 14. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia,mi hasonló gondokkal küszködtünk,körülbelül egy évig. Én magamat fertőztem,aztán a páromat,utána meg a párom is engem. Sok orvosnál voltam,mert furcsamód sokat vetéltem de minden vizsgálati eredményem negatív lett,kivéve a baktériumot. Minket úgy kezeltek,hogy ha egyikünkben volt baci akkor a másiknak is ugyanazt az antibiotikumot kellett szednie. Urulógus írta fel a páromnak,nekem meg nőgyógyász.Igazán egyik orvos sem foglalkozott vele. Mi legutóbb kitaláltuk,hogy amikor próbálkozunk,előtte szedünk antibiotikumot és én szedtem még peteérés után két napig. Most hat hetes terhes vagyok, és negatív lett a tenyésztésem. Igazán kivizsgálni nem szokták a dolgot,engem sok orvos kiröhögött. Ha gyors választ akartok,menjetek el magánlaborba vetessetek hüvelykenetet a párod adjon le spermamintát. Két nap alatt megvan az eredmény. Ezzel bármilyen nőgyógyászhoz elmész,fog felírni nektek antibiotikumot. Sok sikert,drukkolok nektek!Ha írsz privit,megírom, hogy melyik orvos mutatott hajlandóságot arra,hogy segítsen nekünk.
2011. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló ping-pong bacink volt. Vagyis csak nálam találták, a párom negatív lett, mégis miután kikezeltek, utána az együttlétünkkor már ismét gyulladt hüvelyű lettem. :( A megoldás a Mária-utcai bőrgyógyászati klinika lett, ott párokat is kezelnek. Már jópár éve volt kb 6. Együtt mentünk be a doki rendelőjébe, kivizsgáltak engem majd őt is, vettek mindkettőnktől mindenféle kenetet, váladékot és együtt is kaptunk rá gyógyszert, hiába lett a párom negatív, ő is kapott. Az egész TB alapon megy, nagyon jó dokikkal. Valamilyen ambulancia volt az épületen belül, 3 rövidített betűs volt a neve az osztálynak. Nem volt egyszerű megszabadulni a bacinktól, több mint egy évig jártunk, de azóta zsinórban született 3 egészséges gyermekünk és egyikünknek sincs semmi baja! :) Megérte!
2011. ápr. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 utolsó, nagyon nagyon köszi, hogy írtatok! Szuper, akkor nem vagyok hülye, hanem tényleg van ilyen. És akkor tényleg mind 2-nek az antibiotikumos kezelése a megoldás, ahogy képzeltem. Utána nézek a Mária utcás dolognak, esetleg orvos névre sem emlékszel? Szóval a bőrgyógyászaton belül van valami osztály, értem.

Utolsó előtti: írok privit, hogy ki volt a segítőkész orvos

Köszi még1X

2011. ápr. 15. 08:19
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom, és hátha másnak is hasznos lesz, ide leírom a dolgokat:

Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika,

STD Centrum

VIII., Mária utca 41., tel.: 215-7300/5764 m.

(Rendelési idő: hétfő-péntek: 8-12h)


Tényleg köszi, lehet, h. neked is köszönhetem majd a kisbabámat, soha nem hallattam erről a helyről még.

2011. ápr. 15. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!