Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elhatároztuk, hogy a következő...

Elhatároztuk, hogy a következő lépés a lombik lesz. A Kaálit vagy a BMC-t ajánljátok?

Figyelt kérdés

Voltunk már inszemináción a BMC-ben (már 4 inszem nem sikerült), nem igazán jött be. Viszont a Kaáliról azt mondják nagyon drága...2 és fél éve várjuk a csodát, már több százezret kiadtunk orvosokra, tesztekre, gyógyszerekre stb. Ne értsetek félre, de eleget fizettünk már a "semmiért". Tényleg annyival drágább a Kaáli? Ha annyival jobb is, akkor persze nem kérdés, kifizetjük. De ha ugyan olyanok a tapasztalatok a 2 intézménnyel kapcsolatban, akkor inkább a kedvezőbb árfekvésűt választanánk.

Köszönöm a segítséget!:)


2011. ápr. 18. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írja a Kaáli a honlapján:


Térítésmentes lombikbébi program és ellátás


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár a lombikbébi kezeléseket minden egészségbiztosítással (TAJ kártyával) rendelkező pár számára öt alkalommal teljes mértékben finanszírozza. A lombikbébi kezeléshez szükséges gyógyszerek jelentős része 70 százalékos támogatással kapható.


A Kaáli Intézet szabályzata szigorúan tiltja a hálapénz elfogadását.


Mindez lehetővé teszi, hogy anyagi helyzetétől függetlenül bármely gyermektelen pár részt vehessen a lombikbébi kezeléseken.


Az utazási kiadások is a lehető legalacsonyabb szinten tarthatók, mivel a páciensek a lakóhelyükhöz legközelebb eső Kaáli Intézetben vehetik igénybe a szolgáltatásokat. Az otthon közelsége a kezelés eredményessége szempontjából sem közömbös.


A gyógyszerekért biztos kell itt is fizetni.

2011. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én Kaális vagyok. Csak ajánlani tudom őket. :-)

Nem kell fél napokat ott várakozni, max fél órát csúsznak esetleg, de töbet nem. :-) Mindenki nagyon kedves és profi, a dokik is és a nővérkék is. :-)

A lombik kezeléseket ugyanúgy fizeti a TB, mint máshol, de az inszeminációt ki kell fizetni, valamiért az kimaradt a támogatásból.

Az olyan 60ezer Ft volt anno nekünk. A hozzá való gyógyszerek nem voltak drágák.

A lombikhoz viszont igen. :-( Persze azok máshol is ugyanannyiba kerülnek.

Ha kérnek még vizsgálatokat, azokat meg lehet csináltatni TB-re a saját dokidnál, elfogadják a hozott anyagokat. Viszont van saját laboruk, ha időt akarsz spórolni, érdemes ott megcsináltatni helyben. Persze, azért fizetni kell, mert azt nem támogatja a TB, viszont nem kell heteket-hónapokat várni rá. :-)

2011. ápr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Merre laktok?Tapolca elég jónak tűnik.Mi most megyünk már konzultációra.-eddig 14500.- + az utazás.
2011. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves Első válaszoló, köszi a bemásolt részt :)! Az az igazság, hogy azt hallottam, hogy magát a lombikot támogatják és "csak" a gyógyszerekért kell fizetni, de a lombikig való eljutás költségeit hallottam már több embertől is, hogy magasak. Huh, 60ezer egy inszem? Nekem a BMC-ben ingyen volt, egy magándoki csinált kettőt 30-30 ezerért és egy másik doki 10 ezerért. Persze ha mindezt összeadom (plusz a gyógyszerek), több is mint 60...de akkor is. Kedve Második, azt hiszem meggyőztél egyébként, az nagyon jó, ha nem kell fél napokat várakozni. Te kihez jársz? Nekem Dr. Krizsa Ferencet ajánlották. Ja, budapesti vagyok. Köszi mégegyszer a válaszokat mindenkinek!!!!
2011. ápr. 19. 08:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a Kaáliban voltam, tapasztalatok alapján:


Mivel már voltál inszemen, így gondolom, hogy megvan minden vizsgálatot, ami a lombikhoz kell. Akkor pedig az első konzultációs díjon kívül semmiért nem kell fizetned (csak az injekciókért). A konzultáció után, amikor már tart a stimulálás, járnod kell ultrahangra (ingyenes), aztán a leszívás (ingyenes) majd a beültetés (ingyenes).


Egyébként nekem sokan mondták, hogy a győri Kaáli a legsikeresebb, én ha tehettem volna (munkahely miatt nem ment az utazás), inkább odamentem voltam.


Ja, és még annyit, hogy megértem a "sokat kifizettünk a semmiért" érzésedet. Mi is ugyanígy voltunk. Sokan azt mondták, hogy ez mennyire durva, egy gyerek minden pénzt megér. Hát igen, ha összejön, akkor mindenképpen. Mi 3 évig próbálkoztunk és fizettünk rengeteg pénzt orvosoknak, gyógyszerekre, injekciókra, feleslegesen. A lombik sem sikerült. A házasságunk is ráment (nem pont az anyagi részére, inkább túlságosan befordultam a hormonok és a csalódások miatt - bár úgy gondolom ha mondjuk el tudtunk volna járni nyaralni vagy többet foglalkozhattam volna magammal, akkor ez is más lett volna), amit nagyon sajnálok. A rosszban a jó az az, hogy fél év különlét után újra összejöttünk és az első nap (!) spontán terhes lettem! :)


Sok sikert!

2011. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak hatalmas gratula!!!


Kérdezőnek: én a BMC-be járok és előre bocsátom, hogy sose inszemeztem, én direkt mehettem lombikra. Elsőre sikerült, de sajnos a baba nem maradt meg.

Viszont alig ismerek olyat, akinek sikerültek volna az inszemek, és azt is szokták mondani, hogy sokkal kevesebb esély van rá, hogy összejöjjön, viszont nekik ezt a protokollt végig kell csinálni, mert ez az előírás. De 4 inszem után már ki kellene tudnod harcolni egy lombikot szerintem. Én helyedben megpróbálnám ezt, hátha kezdhetitek a lombikot és egyet ott végigjárnék. Ha nem sikerült, akkor átmennék a Kaáliba. Lombiknál úgyis mindegy költség szempontjából, mert a gyógyszereket itt is, ott is fizetni kell. Nekünk az "ingyenes" lombik majdnem 300e Ft-ba jött ki a végére, hálapénzekkel együtt.

És még egy dolgot: ez már bevett szokás, hogy akinek nem jön össze a BMC-be átmegy a Kaáliba, és fordítva.A barátnőm is ezt csinálta. Én nem azért váltanék mert itt összejött vagy sem, (mert amúgy sikerült) hanem mert többször volt bunkó a doki.

Bocsi, hogy túl hosszúra sikerült. Remélem bárhogy döntesz, hamarosan sikerülni fog.

2011. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, jó, hogy megérted amin most átmegyünk. Gratulálok a babához!!! :) Ez a sors keze volt, hogy nektek így sikerült spontán:) A Kaáliban mit mondtak egyébként, miért nem sikerült? Nekünk elvileg nincs semmi bajunk (sajnos, mert az kezelhető lenne). Ti a budapestiben voltatok? Mennyit vártatok míg a lombikra sor került (mármint hónapokig kell várni az első konzultáció után?)? Köszi mégegyszer és sok boldogságot Nektek! :)
2011. ápr. 19. 14:39
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló, köszönöm szépen a választ! Nekem a BMC azért nem jött be, mert mint te is írtad, velem irtó bunkók voltak (nem személyeskedtek, ha jól láttam mindenkivel így bántak). Illetve hiába mentem időpontra, volt, hogy 5 (!) órát kellett várnom egy sima UH-ra (még jó, hogy a főnököm megértő volt). Én ott sosem adtam borítékot a dokinak, lehet, hogy ez volt a baj.

300e??? Az irtó sok:( Megkérdezhetem miért volt ennyi? Nem reagáltál jól a gyógyszerekre? Én lelkileg olyan 80-120ezerre készültem...

Köszönöm, és sok sikert Nektek is!!! :)

2011. ápr. 19. 14:44
 9/15 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én Sajgó dokihoz járok, de mindenkiről csak jókat hallottam vissza. :-)

A honlapjukon van fénykép a dokikról, akár szimpátia alapján is választhatsz közülük. :-)

Sajnos az, hogy sikerül-e a lombik, vagy sem, az egy kicsit szerencse kérdése is. Azért támogat 5 lombikot a TB, mert a lombik sikerének az esélye 25%, és így elvileg minden 4-edik sikerül. Legalábbis a statisztikák szerint.

Azért tényleg nem érdemes váltani, ha nem sikerül.


Még pár dolog, ami miatt nagyon szimpatikusak nekem :

Nem szabad hálapénzt adni!!! Itt tényleg csak a gyógyszereket kell kifizetni a lombiknál. :-)

Nekem mindkét alkalommal olyan 80ezer körül volt összesen a gyógyszerköltségem.

Mindenki kedves. :-) Először fura volt, hogy a laborban a nővérke bocsánatot kért, hogy megszúrt, de már megszoktam. :-)

Majdnem elfelejtettem : UH-nál a kis öltözőrészen van egy törölköző méretű papírtörlő jellegű valami, és azt kell magunk elé fogni, és magunkra teríteni, így ne mvagyunk közszemlére téve. :-)

Én nem vagyok szégyenlős, és már megszoktam, hogy a nőgyógyászati vizsgálatnál gyakorlatilag számomra idegen emberek nézegetik az intim testrészeimet, ehhez képest ez itt nagyon kellemesen érintett. :-)

A műtőben pedig egy lepedőt kapunk még mielőtt bemennénk, és egy percig se vagyunk kitakarva, ha nem muszáj. :-)

A környezet nagyon kellemes, nem az a kórház jellegű. :-)

Mivel mindenki időpontra jön, nem vagyunk ezren egyszerre. :-)

Most így ennyi jutott eszembe. :-)

Akárhogy döntesz, remélem, hamarosan kismama leszel. :-)

2011. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is Kaáliba jártam, a Sajgó dokihoz.

BMC-ben is voltunk...semmi jót nem mondhatok róla.

Kaáliba első inszem sikeres volt, és nem 60000-be, hanem 40000-be került!!!

Csak ajánlani tudom a Kaálit!

Egy 17 hetes kismami

2011. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!