Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől van hogy egyesek rögtön...

Mitől van hogy egyesek rögtön elsőre teherbe esnek, mások pedig több évnyi próbálkozás után sem? Genetika, valamilyen betegség?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

mármint genetika betegség hogy sikerül v. genetika betegség hogy nem.


A gyors teherbeesés nőknél sztem maximálisan egészséges hormonháztartásra és szervezetre utal.

Pasiknál meg van olyan hogy rádnéz és már attól szóval termékeny mint férfi egészséges spermiumokkal szintén alapvetően egészséges életvitelre utal.

2011. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem erős pajzsmirigy túlműködésem van, mind a két gyerek az első hónapban megfogant, pedig a párom rengeteget dolgozik, mire megérkezik este, már dől is be az ágyba, keveset is voltunk együtt. Nem hőmérőztem, nem számolgattam, semmi extrát nem csináltunk a cél érdekében. Mégis sikerült. Gőzöm sincs, hogy hogy lehet. Baromi nagy mázli kell hozzá, az biztos.
2011. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele. Dohányoztam,a párom is. Túlsúlyos vagyok,nem igazán éltünk egészségesen. Mégis rögtön legelső védekezés nélküli alkalomkor terhes lettem. Nagyon meglepődtem,de végtelenül boldog voltam.

Tényleg csak mázlim volt?

2011. máj. 4. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Én rettentően sajnálom azokat a párokat, akik hónapokig akár több évig próbálkoznak a teherbeeséssel és sok csalódáson és bánaton mennek át.

Genetika lehet benne részes, de ha valakinek olyan betegsége volt/van, ami miatt a teherbeesés lehetősége alacsony, akkor bizony, sajnos előfordul, hogy rengeteg időt kell várni a kis csodára.

Mi (párom 27, én 24) megbeszéltük, hogy gyermeket szeretnénk. Próbálkoztunk és elsőre összejött a kisasszony. Pedig benne volt a pakliban, hogy akár hónapokat is kell várnunk a fogamzásgátló szervezetből való kiürülése miatt, stb.

2011. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Teszem hozzá, hogy 70 kilóval kezdtem a terhességet és előtte dohányoztam is, bár a próbálkozás előtt már egy hónappal próbáltam leszokni(napi max 1-2 szál). Amikor viszont megtudtam, hogy terhes vagyok az anyai ösztön azonnal megszólalt.

2011. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem lehet hogy genetika, bár nem értek hozzá, de én és a nővérem is rögtön teherbe estünk az első hónapban, ő már háromszor is :)

mi a párommal 30 fölött vagyunk, mindketten bagóztunk, és egy próbálkozással sikerült, szóval mi is nagyon szerencsésnek mondhatjuk magunkat :)

2011. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!