Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet méhenkivüli terhesség?

Hogy lehet méhenkivüli terhesség?

Figyelt kérdés
mik a tünetek és mi tőrténik?
2009. márc. 11. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megtörténik az aktus, akkor a méhszájon keresztül bekerül az ejakulátum a méhüregbe, onnan a petevezetőbe, ahol találkozik a tüszőből kiszabadult petesejttel. Ott megtermékenyül, majd elkezd vándorolni a méh felé. Ha nagyon göröncsös az út, vagy szűk, akkor elakadhat és oda "ágyazódik" be a sejtcsomag. Ott kezd növekedni. Mivel a petevezetőben növekszik, ezért azt szétfeszítheti és ez okozza a vérzést. Már ha előbb nem vetél el az ember. Nagyon görcsöl a hasad, vérzel és rosszullét is jelentkezik.
2009. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az előző válaszolónak igaza van. Én annyival egészíteném ki, hogy a petefészek és petevezeték között nincs közvetlen kapcsolat, csak egy vékony hártyaszerűség (a petevezeték végén a petefészek felől csillószőrök vannak, amik a petesejtet betereli a petevezetékbe). Ha a pete éppen kiszabadult és az ondó megtermékenyíti a petefészek közelében, akkor nem biztos, hogy a megtermékenyített petesejt a petevezető felé indul, mert kikeveredik a hasüreg felé (a csillószőrök nem "kapják el"). Ez is egy lehetséges verzió. Remélem, nagyjából érthető voltam.

Üdv

2009. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem is új, nem semmi. :)
2009. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hányinger, hányás, émelygés, láz, erős hasi fájdalom. Emellett kezdetben lehetnek terhestünetek is. A tünetekről ennyit tudok. Második voltam.
2009. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik válaszolónak: eü-t tanultam, orvosoktól tudom, amit megpróbáltam leírni.

"A pete az esetek nagy többségében (kb. 90-95%-ban) a petevezetékben kezd fejlődni, de ideig-óráig a petefészekben, a méhnyakban, a hüvelyben, a hasüregben (a bélfodron vagy a széles méhszalagon) és a csökevényesen fejlődött méhszarvban is megvannak ennek a feltételei. Minthogy a méhen kívüli terhesség életveszélyes helyzetbe sodorhatja az anyát, mielőbbi kórismézésével és a terhesség megszakításával nagy bajt előzhetünk meg."(drimmun.com)

Amit nem tud az ember, az nem biztos, hogy nem létezik!

Üdv

2009. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!