Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van-e esélyem egészséges...

Mák-Terenyi Nóra kérdése:

Van-e esélyem egészséges babára? Mi történik a genetikai vizsgálaton?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok.Mindkét terhességem hamar összejött, de az első tavaly októberben volt, már 5 hetesen megakadt, és spontán vetéléssel végződött, a másodikkal most lennék 7 hetes, de az UH-on ismét üres petezsákot állapítottak meg, amit jövő héten kivesznek. Az orvos vérvételt, és genetikai vizsgálatot javasolt. Minden választ előre köszönök.
2011. máj. 29. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van. A kollégám 2x elvetélt, évekig nem jött össze a baba. Most sikerült. 37 éves. Egészségesek!
2011. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem személyes tapasztalat, egy barátnőmmel történt. Neki az első baba 6 hetesen ment el, a második a 10. héten feloldódott, mint a pezsgőtabletta. Őket is genetikára, ill. allergiavizsgálatra küldték. Kiderült, hogy nála a nyers hús érintése, ill. a kutyaszőr okozta a gondot. A következő terhességnél gumikesztyűben főzött, a kutyákat elkerülte. azóta 3 kislánya született, 2 évente egy.
2011. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, és átérzem ami veled történt!

Én 4 baba elvesztésén vagyok túl. (21, 9,8,7 hét)

Megjártunk mi is mindent, orvosról orvosra mentünk.

Mi szegeden voltunk genetikai vizsgálaton (beutalót írt a nőgyógyászom vérvételt kért), a páromtól és tőlem vért vettek, + elbeszélgetés. Itt egyes genetikai betegségeket szűrtek ki, de nem találtak semmit.

6 év babára várakozás és szenvedés után teljesen véletlenségből derült ki hogy pajzsmirigy beteg vagyok. Hiába látta a véreredményemet több "szak"orvos is, egy endokirnológus kellett hozzá, hogy rájöjjünk rossz a TSH szintem, és ezért vetélhettem el folyamatosan. + kiderült az is hogy PCO-s vagyok.

Pár hónapos gyógyszeres kezelés után sikerült a pozitív teszt. Tiszta idegben éltem a terhesség alatt, végig aggódtam félve egy következő kudarctól.

Annyira jól érezte bent magát hogy 42-ik héten született meg.

Ha elfogadsz egy tanácsot, kérj egy teljes vérképet és TSH (pajzsmirigy) vérvételt a háziorvosodtól, és menj el egy MAGÁN endokrinológushoz. + MAGÁN hüvelyi 4DUH-ra. Azért írom hogy magán, mert sajnos csapongtam évekig a rendszerben,többen megvizsgáltak, de a végén csak pénzért jöttek rá a problémára (sajnos).

Minden jót kívánok neked és fel a fejjel! Biztosan sikerülni fog, hiszen sikerül a babó, csak valami miatt megakadt a folyamat. Hidd el, pici kis angyalbabák fent csücsülnek a felhők között, és várják a megfelelő pillanatot, hogy eljöjjenek hozzád, ők választanak ki téged! És biztos vagyok benne hogy össze fog jönni, csak soha soha nem feladni!!!!

Üdv:

egy 1,5éves huncutka anyukája

2011. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Csak az endokrinológusok értenek valóban a hormonokhoz, a többi csak azt nézi, hogy határértéken belül vannak-e a hormonjaid. De sajnos a határértékeket nem kimondottan teherbeeséshez vették fel, és nem veszik észre a dokik, ha baj van.

És tényleg csak a magándokik foglalkoznak érdemben a problémáinkkal. :-(

Szintén pajzsmirigyes vagyok, és IR-es.

Csak fizetős endodoki vette észre. És közben kifutottam az időből, valószínűleg már sosem lesz babám...

2011. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sumergo ***** válasza:
Genetikai kivizsgálás mellé nem ártana egy immunológiai sem, ha jó immunológust találsz, ő odafigyel a hormonjaidra is, mert ért hozzá. Az én pajzsmirigyemet is immunológus kezeli, nagyon rendes, kedves, és tényleg mindenre odafigyel. Nem tudom hol laksz, én Zalaegerszegen voltam immunológián és genetikán is, ott szinte automatikusan összekapcsolják a 2 fajta kivizsgálást, ha meddőségről van szó. Igaz rámegy egy délelőtt, meg benne lesz egy közel negyedórás vérvétel, mert 17 kémcső vért vesznek le, nőtől és ffitől is. Sokan jönnek ide messzebbről is, megéri.
2011. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, sokat segítettetek!
2011. máj. 30. 17:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gond a pajzsmirigyemmel, minden évben nézetem, viszont a férjemnek van, volt is, de csak most kezdte el a vetélések után szedni a Letroxot.Akkor lehet, hogy az a gond?
2011. máj. 30. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!