Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ítélik el azokat a...

Miért ítélik el azokat a nőket akik korán szeretnének babát (18-20) év körülieket?

Figyelt kérdés
És azokat pedig miért nem akik már 40-50 körül csinálnak gyereket és teszem hozzá nem azért mert akkor jön össze hanem mert épp nekik ugy esik jól!
2011. jún. 12. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogy ki mikor vállal babát, az az ő személyes magánügye. Ha biztos kapcsolatban él, az alapvető dolgokat meg tudja teremteni a kicsinek, akkor se4mmi gond nincs azzal, ha fiatalon szül. Sokan azzal érvelnek, hogy ennyi idősen még tanuljon, bulizzon, éljen az ember... De erre nincs mindenkinek igénye! Még nem is olyan régen a nők 20-21 évesen megszülték az első babájukat... Aztán meg a tesó/ka/t. Utána meg dolgoztak, tanultak. Mert miért ne? én 40 éves vagyok, 21 évesen szültem először és máig nem bánom! Nagyon-nagyon jó volt fiatal anyukának lenni :) Atán még született 3 gyerekem 28 éves koromig. Közben és utána is tanultam, dolgoztam. Most már 4-en vannak, mert 36 évesen bevállaltunk még egy babát. Minden kornak megvan a maga pozitívuma és negatívuma a gyerekvállalás szempontjából. Ma egyre kitolódik a nők életkora, sokan bizony 30 éves koruk után vállalják az elsőt... de ha nekik így jó, az is magánügy.
2011. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

sokan azt gondolják, egy ilyen fiatal még magát sem tudja eltartani, nem 1, v. több gyereket.

egyébként én szívesen szülnék már mostis, de amilyen gyerekesek, meg felelőtlenek manapság a 20-30 éves férfiak, és mennyire nem veszik komolyan a párkapcsolatot (tiszt. a kiv.) nem merném bevállalni...

20/L

20/L

2011. jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én korábban szerettem volna, hiszen házasságban is élek már pár éve, de mindig néztem, hogy mit lehetne még tenni, hogy jobb legyen, így még diplomáztam és dolgoztam is, most jön a baba, 24 éves leszek pár napon belül. Nem ítélem el, ha valaki babát VÁLLAL fiatalon, úgy, hogy tényleg neveli is aztán, van miből, és van háttér érzelmileg, pénzügyileg. Az a nem éppen szép dolog, mikor ész nélkül szexelnek egy pár napos kapcsolatban, 17-18 évesen, és megszülik úgy, hogy az államban bíznak, vagy a szülők nyakára ülnek, és a legrosszabb, mikor ezt utána sorozatgyártásként folytatják. Különbség van fiatal anyák közt, nem szabad általánosítani.
2011. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én arra a verzióra gondolok hogy ugy meg sülni fiatalon hogy annak a gyereknek lenne igazi annya és apja aki 100% an meg ad neki mindent!

én 19 éves vagyok és szeretnék babát van élettársam is és tegnap voltam orvosnál(nőgyógyásznál) és még majnem hülynek néztek hogy olyan dologgal mentem hozzájuk hogy lehet babát várok!

annyira rosszul eset ez nekem

2011. jún. 12. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:
:) Nyugi! sajnos manapság a legtöbb nőgyógyásznak az az első kérdése, mikor kismamaként felkeresed, hogy "És meg akarják tartani?"... Mintha csak egy kismacska lenne vagy egy pár zokni.. Szóval, ha flegmák voltak vagy bunkók, nem biztos, hogy a korodnak szólt :D
2011. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg képesek ilyet kérdezni... mondjuk tőlem nem kérdezte a doki, mert előre fogadtunk, hogy elsőre sikerül a baba, szóval tudta, hogy miért megyek, és velem örült. Az anyósom viszont rögtön ezt kérdezte. Na kösz.
2011. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én 21 évesen szültem, van saját lakásunk , autónk, hitel nélkül

a gyerek születése után is tanultam végig

már elmúlt 2 éves és a mai napig van bennem egy kis ,,szégyenérzet" mert megnéznek minket, volt hogy megdicsértek, hogy milyen aranyos vagyok a kisöcsémmel...

2011. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Érdemes elolvasni ezt a két kérdést. Az egyik a fiatalon szülőkről, a másik a későn szülőkről szól.

Mindkettőben van jó néhány negatív kritika.

Én fiatalon szültem az elsőt, és most 40 évesen fogom az 5.-et (utolsót) Néhány bejegyzést eléggé csodálkozva olvastam, mert nem értem, miért is kell látatlanban megítélni a másik felet. Mintha minden 18 éves, valamint minden 40 éves egyforma lenne. A te kérdésed magyarázatában is van egy enyhe felhang az idősebb korban szülőkkel kapcsolatban, pedig Őket sem értik meg jobban.

Ha azonban mindenkire hallgatni akar az ember, akkor talán sosem szül, de max 28-33 éves kora között. Hát ebbe zsúfoljon be valaki 5 gyereket!

A gyerekek száma ugyanilyen vitatéma. Az egy gyerekes, a két gyerekes és a nagycsaládos is váltig ragaszkodik az álláspontjához. Holott még a nagycsaládosnak sincs túl sok alapja ehhez, mert bár Ő már kipróbálta, nincs két egyforma gyerek, két egyforma család.

2011. jún. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

én nem ítélek el senkit!

hogy ki mikor vállal gyereket csak manapság annyi 40-50 év körüli nőt látok terhesen sőt még idősebbeket is.

és nekem pl nagyon rosszul esett hogy engem úgy ítélnek el hogy gyereket akarok hogy azt sem tudják hogy én annak a gyereknek pedig mindent meg tudnák adni főleg a szeretetet és a törődést, mert azt hiszik hogy mi fiatalok vagyunk és mi még ehhez a "feladathoz"túl gyerekek vagyunk!

Én nem akarok sőt nem is ítélek el senkit sem.

2011. jún. 13. 07:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elítélésről van szó a legtöbb esetben. Hanem arról, hogy ilyen fiatalon valószínűbb, hogy hiányzik az anyagi biztonság, mint idősebb korban.
2011. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!