Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A laparszkópiás műtét után...

A laparszkópiás műtét után rögtön lehet próbálkozni? Rögtön sikerülhet vagy inkább a 2. hónapban? Mert nekem minden más akadályt kizártak kivétel ezt az egyet azért csinálják meg.

Figyelt kérdés

A ciklusom 12. napján csinálják majd ez nem gond?

Van olyan köztünk aki volt már ilyen helyzetben , és babó lett.Mennyi idő után?


Kérlek benneteket , mert nem tudom hogy van ez de már annyira szeretnénk babót.

Válaszotokat előre is köszike :-)


2009. márc. 24. 17:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Most olvasoma kérdések között hogy köldökön keresztűl csinálják és utána a köldöknél másnapig bent van egy cső meg katétert kötnek ez igaz?
2009. márc. 24. 17:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a lapar után 2 hónapot kellett várnom a próbálkozással, de nekem cisztát szedtek ki. A műtétem 2,5 hónapja volt. Mostanság nem kéne megjönnie a mensimnek, tehát még nem tudom hogy sikerült-e vagy sem. Reménykedem. :-))

4 vágást csináltak, 3-at az alhasamom és 1-et a köldökömben. A jobb lentiben voltam becsövezve másnap reggelig.

És miért csinálnak Nekek lapart? Ciszta, petevezető elzáródás vagy csak ki akarnak zárni valamit?

2009. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem novemberben csinálták petevezetőelzáródás miatt. Sikerült a műtét. Azt a hónapot hagytuk csak ki, a következőben már próbálkoztunk is, az orvosom is ezt tanácsolta. A műtét után 2 hétig betegszabin voltam, egy héttel utána mentem varratszedésre. Köldökön keresztül végzik, kb. 1 cm-es vágás van, amit egy varrattal zárnak. Az első hét gázosabb, de kibírható, húzódik a varrat és vérzel. De a vérzés olyan csak, mint egy enyhe menses, kis hasfájás is lehet, de hidd el nem annyira vészes. A cél érdekében mindent!!! Nekünk még nem sikerült. Szurkolok!!!

2009. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nekem az petevezető elzáródás miatt csinálják mert csak az egyik petevezetőm el van záródva a másik elvileg nyitva van de mégsem jön a babó pedig mindent kizártak már csak ezt az egyet nem és ezért kell megcsinálni , nincsen cisztám hála az égnek , és ha nincsen cisztám akkor is be leszek csövezve?

Azt miért kell csinálni?

Mármint a becsövezést másnapig az miért kell.

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat aranyosak vagytok , kicsit félek de a cél érdekében akármilyen fájdalmat elviselek és amilyen fájdalmas volt a hsg attól semmi nem lehet rosszab mert ott üvöltöttem végig 20 percen keresztül.

Kedves lányok:

Remélem nektek is minél elöbb jön a babó és végre megtudjuk már milyen anyukának lenni , szóval ha nincsen ciszta akkor cső sincs másnap reggelig ??

és a gázosítás az milyen és tényleg van olyan az fáj? Hogyan csinálják?

ugye nem a végbélen keresztül?

2009. márc. 24. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Engem 2 éve műtöttek laparoscopiával. Kiderült, hogy endometriózisom van. A műtét nem vészes. Engem reggel műtöttek, délután már sétáltam, másnap délelőtt pedig haza is mehettem. Csövem sem volt. Két kis vágást csináltak, kb 1 cm-est. Egyet a köldöknél, a másikat pedig lágyék környékén. Csak egy kicsit fájt, de inkább akkor, amikor pl tüsszentettem. A műtét után 3 hónapig GnRh injekciót kaptam. Utána megkérdezte az orvos, hogy akarok-e gyereket, de mondtam, hogy nem (egyedülálló voltam). Utána folyamatosan fogamzásgátlót kellett szednem, hogy leállítsák a menzeszt, és hogy ne fejlődjenek vissza a szigetecskék, csomók. De én pár hónap után abbahagytam, mert iszonyatosan fájtak tőle a melleim. A párommal nem védekezünk, de nem sikerül teherbe esnem. A műtétem óta eltelt 2 év, lehet, hogy visszafejlődtek azok a valamik. Egyébként úgy tudom, hogy a műtét után nagyobb az esély a teherbesésre. Az egyik lány, akivel egy szobábam feküdtem (igaz, hogy lombikkal), de tavaly februárban egészséges ikerfiúknak adott életet. Remélem segítettem.
2009. márc. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!