Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő után várható el...

Mennyi idő után várható el egy "friss" házaspártól, h gyerekük szülessen?

Figyelt kérdés
20 hónapja vagyunk házasok, még nincs gyerekünk. Elég sok célozgatást és kérdést kapunk erre vonatkozóan. Mit válaszoljunk ezekre? Miért szükségszerű, h esküvő után x idővel szülessen a gyerek?
2009. márc. 25. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Ne mások miatt, hanem magatok miatt vállaljatok gyereket. Nem tudom hány évesek vagytok, de szvsz 30 előtt egészséges "letudni" a gyerekeket.

Amúgy sztem 1-2 év után ...

2009. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor rosszindulatúak az emberek!

Ha fiatalon jársz valakivel, a kérdés: mikor lesz eljegyzés? Ha megvolt: mikor lesz esküvő? Utána: mikor lesz gyerek? És mikor jön a második?...

Nem kell törődni velük, túl sok szabadidejük van, és jobb más életén lovagolni... Tudod, más szemében a szálkát is...! Szóval máskor oltsd le őket valahogy!

2009. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

mert a régi generáció igy gondolja. bár vannak fiatalok is akik nem hagytak fel a hagyománnyal. :-))

amugy meg ha:

- jártok? mér nem költöztök össze

- együtt laktok: mikor házasodtok?

- házasok vagytok? na és a gyerek mikor?

- van egy gyerek? mikor jön a következő?

és igy tovább.

mondd azt hogy dolgoztok rajta, vagy hogy majd jön ha akar. mondd azt hogy márciusi babát akarsz ezzel elodázhatod egy évig.kész. egyik füleden be a másikon ki.

:-)))

2009. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Szerintem az ideális leszerelő válasz, hogy "majd jön ha jönnie kell " :) én ezt használom és nem forszírozzák tovább a kérdést!

Sztem nem a házasság idejétől függ hogy kinek mikor kell gyereket vállalnia!

2009. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
látom a másodikkal együtt ment a válasz és egyforma is:-DD
2009. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem előirás,hogy rögtön jöjjön a baba.Ez csak régi felfogás!Akkor jöjjön a baba,ha felkészültetek rá és elérkezettnek látjátok az időt!Ne akkor,amikor elvárják,hogy legyen.Nem kell velük foglalkozni,ha nagyon erőszakosak,akkor rá kell kérdezni,hogy nincs mivel foglalkozniuk?Már bocsi,de a párommal mi is voltunk ilyen helyzetben és eléggé kényelmetlen volt.
2009. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt Nektek kell érzeni, Mi már lassan 4 éve leszünk házasok, és még mindig nem jön a baba. Tőlünk is kérdezgetik, de nem fogom mindenkinek kiteregetni, hogy miért nem jön. Elintézem annyival, hogy majd jön, amikor akar, vagy a "jó munkához idő kell" címszóval, vagy egyszerűen csak azzal, hogy még élni akarunk egy kicsit. Mondjuk ez attól is függ milyen idősek vagytok, Én 27 a Párom 30 éves lesz az idén. Szóval ne halgassatok senkire, csak Önmagatokra. Remélem, tudtam segíteni.
2009. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy idióta berögződés. Szokás...

Mi 21 hónapja vagyunk házasok, nálunk sincs még baba, de apukám ma is mesélte a telefonban, hogy a munkatársai kérdezték, hogy mikor lesz unoka...

Mi tervezzük a babát, csak még nem sikerült (1 hónapja volt 1 vetélésem),, így ezeket a beszólásokat néha fájdalmas lelkileg végighallgatni, de csak mosolygok, és mondom, hogy majd jön a baba is, tele vagyunk tervekkel, stb. Aztán tudomásul veszik.

Ha másképp döntöttünk volna, hogy még "élünk, gyűjtünk, stb, akkor sem lenne hozzá senkinek semmi köze.

Benne van az is, hogy az emberek szeretik a pletykákat, ami annál jobb, miinél inkább vonatkozik egy másik ember magánéletére. Így veszítenivalójuknincs-alapon időnként felteszik ezt a kérdést.

Ezen ne rágódj! Döntsetek úgy, ahogy jónak látjátok.

2009. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 25 éves vagyok, a férjem 28. Igen, igazatok van, mikor eljegyzés volt, akkor is azzal jöttek,h mikor lesz esküvő :S Azért nem jön a baba, mert még sajnos nem jött össze, csak ezt nem fogom senkinek az orrára kötni. Eddig azt mondtam, h még élni szeretnénk kettesben, azért. Akkor meg jönnek, h bezzeg ennek ekkor meg akkor, meg ki fogunk futni az időből, stb. Próbálok mindenkinek megválaszolni, de már nagyon tele van a hócipőm, h miközben halálra idegesít, h nem jön a baba, még piszkálnak is vele, én meg mosolyogva válaszoljak nekik!! ÁÁÁÁhhhh
2009. márc. 25. 14:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki házasságot köt, az nem azt jelenti, hogy automatikusan jönnie is kell a babának. Mi 5,5 éve vagyunk házasok,(13 éve vagyunk együtt-"diák szerelem") és még nálunk sincs gyerek. Nem azért házasodtunk össze, mert gyereket akartunk, hanem mert szeretjük egymást. Igaz, mostmár tervezzük. De eddig élveztük a mi kis közös életünket. De tudom, hogy milyen az, amikor úton- útfélen azt kérdezgetik, hogy "Na, mi lesz már?" Én általában ha vicces kedvemben vagyok, csak annyit válaszolok, hogy "Kicsik vagyunk mi még ahhoz."

A lényeg az, mindenki maga dönti el, hogy mikor szeretne gyereket vállalni, és ez teljesen függyetlen a házasságkötéstől vagy hogy azóta mennyi idő telt el.

Ne foglalkozz másokkal, majd akkor szülj, ha ti ketten úgy akarjátok, ne akkor, amikor mások már úgy gondolják, hogy itt lenne az ideje.

2009. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!