Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen a méhszáj amikor lent...

Milyen a méhszáj amikor lent van? 3-4 cm-re helyezkedik el a bemenettől és közre lehet fogni mint egy diót és be lehet mögé (köré) nyúlni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A méhszáj mindig ilyen. Abban van különbség, hogy milyen magasságban helyezkedik el a hüvely bemenettől. (könnyebben vagy nehezebben éred el) Ennek megítéléséhez kell némi tapasztalat, nem is hiszem igazán, hogy ezt feltétlen vizsgálgatni kell magunkon.
2009. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
A mehszaj elhelyezjedeset csak akkor tudod megallapitani ha mar a cilusod elejen figyeled mert akkor mindenkinek lent van, es ehez tudod hasonlitani milyen amikor fent van. Nem torvenyszeru, hogy mindkinel 3-4 cm legyen a lent vagy a fent. Ha nem kezded el nezni a ciklusod elejen akkor utanna hiaba is probalod megallipitani, hogy lent vagy fent van mert nincs mihez hasonlitani. Miutan kitapasztaltad, hogy lent van utanna azt fogod eszrevenni, hogy ovulacio korul nehezen elerheto lesz es nyitott, hogy be tudja fogadni a seprmakat. Ha megtortent a megtermekenyites akkor a meh fent marad es bezarul, nehezen elerheto lesz. Ha meg nem tortent megtermekenyites akkor leereszkedik es ugyan olyan lesz mint amilyen a ciklus elejen volt es megjon a mensi. Nem tapasztalatbol irom mert nem neztem magamnak de egy terhesseg forumban olvastam valahol errol.
2009. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én írom a tapasztalati oldalát :)

A mensi után valóban lent van, peteéréskor fent, nyitott, nehezen elérhető, utána viszont lejjebb jön, könnyen elérhetővé válik, akár babás vagy akár nem (mondjuk lehet, nem mindenkinél).

A változás a mensi előtti vagy a nem várt napján következik be, mert ha sikerült a fogamzás, akkor felmegy, nem elérhető, vagy alig. Ha lent marad, akkor kinyílik és jön a havi.

5 terhességem volt, minden esetben így történt. Sajnos csak két baba született meg, most van pociban a harmadik, egyben utolsó bébink.

A dolog hoz hozzátartozik, hogy nekem nem félidőben van pém, hanem a 17-18. napon, így a beágyazódás a mensi napjára esik. Úgy gondolom ha valakinek hamarabb van pé-je, akkor hamarabb megy föl a méhszáj és keményedik be. Így lenne logikus.

2009. ápr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pé.-kor leereszkedik puha és nyitott.Tudom h mindenhol azt írja h fennt kell legyen,de nekem így van és jól van így.Így maradtam terhes minden alakalommal amikor terveztük.

Elméletileg azért van nyitva h a hímivarsejtek könnyebben felússzanak.Szerintem azért is ereszkedik le.Várja őket.A tojásfehérje nyák amég tart addig lenn vann.Sokszor nem tudom körülhatárolni annyira kitágúl és felpuhul,h szinte nincs is nyaka.Mintha szülni készülne.

Ez a tapasztalatom.

2009. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
eszembe se jutott vizsgálgatni magam, ellenzem, de hüvelykúpot kell használnom és éreztem és megfogtam... :S De meg is jött. :(
2009. ápr. 8. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!