Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fog ez a helyzet változni...

Fog ez a helyzet változni szerintetek, vagy inkább felejtős legyen a baba?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy telken élünk anyósommal aki ugyan külön házban lakik és mi is, de tulajdoni joga van + haszonélvezeti abban a házban ahol mi lakunk így bejárást is biztosítani kell neki. Ezzel gond nem is lenne, csak hogy sajnos eléggé sűrűn néz a pohár fenekére az öreglány és olyankor a sárga földig issza magát. De nem az a kidőlős figura, hanem az ugatós fajta.:S Folyton azt hajtogatja, hogy unokát akar már, de mi a párommal rettegünk belevágni ebbe, pedig nagyon szeretnénk már gyereket. Eddig, - hogy most már úgy mondjam- Hál' Istennek nem le(he)ttem terhes, mert volt egy kisebb hormon problémám amit kikezeltek. Szeretnék már gyereket, és a párom is és azért is kezeltettem magamat hogy legyen, de ezek az alkoholmámoros dühkirohanások egyre gyakoribbak és nagyon eldurvulnak. Így meg félek gyereket vállalni. Elmenni nem tudunk, mert a párom édesapja sajnos meghalt, és örökségül hagyott egy halom adósságot a házra vonatkozóan, így azt is kell fizetni...( eladni nem lehet csak ha az öregasszony belemegy de az nem fog) Patt helyzet... Ti mit tennétek? Várjak amíg leadja a rendszámot az öreglány? De ki tudja mikor lesz az?! :S Segítsetek kérlek nagyon sz@r ez így.
2011. júl. 30. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez a helyzet annyi külömbségel hogy aposom iszik és mi bevállaltuk a babát!!

Mi egy házba lakunk apósomékkal és ha iszik akkor senkit nem nézz üvöltözik állandóan...viszont ha jozan akkor nem lehet még egy ilyen jó embert találni!!

Mi sem tudunk elköltözni szintén az adósság miatt..


Mi ugy oldjuk meg ha asom részeg akkor megyünk az én szüleimhez,és ha itthon rendbe jöttek a dolgok akkor haza jövünk!!


Ha tudtam volna hogy ez igy lesz akkor biztos nem szültem volna addig babát amig nem költözünk külön!!

Remélem helyre jönn nálatok és nálunk is minden minnál hamarabb!!

2011. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, külön bejáratú házatok van, azon a bejáraton van zár, amit be lehet zárni. Így nem tud csak úgy benyitni. Ha átjön, és durvul a helyzet, akkor pedig a fia lesz szíves helyretenni. Attól, hogy haszonélvezete van, még nem kell nálatok alkoholizálnia.
2011. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Persze a fia az lekezeli, ezzel nincs is baj, de nem akarom, hogy a gyerekem azt lássa, hogy részeg a nagyanyja. Én tudom mi az nekem apám, sőt nevelőapám is alkoholista volt, és senkinek nem kívánom hogy úgy nőjön fel. Azon gondolkoztam egyszer én fogom nagyon leitatni, és kihívom hozzá a detoxot. Hátha ott majd beutalják elvonóra vagy nem tudom mit is kezdhetnék vele...(ill tudnék vele mit kezdeni, de ugyan annyit ülnék érte mint egy normális emberért) bár tegnap láttam a TV-ben a női börtön ehhez képest paradicsom!:)
2011. júl. 30. 19:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem küldik elvonóra. pár napot bent tölt és ennyi. elvonóra bíróság kötelezheti, ha valami olyat tesz, ami törvény ellenes. Hidd el, sajnos tudom. Igazából az, hogy a gyerek látja részegen a nagymamát szerintem nem akkora tragédia, mint ha a szüleit látná. Én azt mondom, ne fosszátok meg magatokat egy ekkora örömtől, mint a gyerek egy ilyen idióta miatt! Mikor apukám meghalt, anyukám az alkoholba menekült a bánat elől. Mi tesómmal csak kínlódtunk emiatt. Aztán pár évvel később nővérem terhes lett, és közölte anyuval, ha nem változtat, nincs unoka. Anyu totál elszánta magát, nagy nehezen, de letette a poharat. Azóta már 4 unokával ajándékoztuk meg. Totál kicserélték. Nagyon erős bagós, de ha hozzánk jön, rá nem gyújtana. Van, hogy itt van heteket és egész idő alatt nem cigizik, pedig azt nem tiltottuk meg neki.

Szerintem próbáljatok beszélni egy tiszta percében a kedves mamával, hátha ti is sikerrel jártok!

Mielőbbi boldog babázást nektek!!!!

2011. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"leadja a rendszámot" ezen behaltam! :D


Nehéz szitu, mert oké, hogy kizárjátok, de ha meglesz a gyerkőc és növekszik, nem fogja érteni, hogy a mama mit ordibál odakint.

Próbáltatok már a sárkánnyal beszélni erről? Kerek perec megmondanám neki, hogy féltek a hülyesége miatt bevállalni a babát.

2011. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez elég kemény. Mondjuk én ennek ellenére simán bevállalnám a babát, végülis nehogy már miatta ne legyen gyereketek!!!
2011. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hiába vannak tiszta percei nem lehet vele beszélni, erről, mert véleménye szerint ez a normális, hiszen ő dolgozik akkor megérdemli, mert megkereste rá a pénzt. Azzal érvel, hogy mi meg dohányzunk. Tehát a probléma ott kezdődik, hogy ő nem tudja felfogni azt, hogy amikor tintás, akkor valami ordenáré a stílusa. Ő van mondjuk beszarva az unokáért és hiába mondod azt, hogy ha nem változtat nem lesz így unoka, mert alkoholista mellé nem kell, akkor az a válasza hogy jó akkor nem lesz... Szóval nehéz vele néha... én is gondoltam azon, hogy lehet hogy megváltoztatná az unoka és nem inna, mert ez a gyerek vele élne részben. (van két unokája már csak a sógornőm az igyekszik tiltani emiatt őket)lehet meg kéne próbálni, mert tudom, hogy mindenét odaadná ennek az unokának, mert a páromért meg van halva, ő a kedvenc gyereke...
2011. júl. 31. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!