Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen fogamzásgátlót javasoltok?

Milyen fogamzásgátlót javasoltok?

Figyelt kérdés

A terhesség után elkezdtem megint szedni a rendes fogamzásgátlót.Előtte 5 évig szedtem, majd úgy döntöttünk jöhet a baba.Végig migrénem volt.

Terhesség előtt/alatt és után semmi bajom nem volt.

Most elmentem a dokihoz, hogy írjon másikat, írt is, de utánanéztem.

Ennek is mellékhatása a migrén, így nagyon félek tőle.

A párom is utálja, mert ha nem maga a gyógyszer nyírja ki a libidómat akkor a migrén.

Spirált nem szeretnék, mert az steril gyulladást okoz, gyakorlatilag olyan, mintha minden hónapban abortuszom lenne.

Viszont anyagilag sem állunk túl.A gumi sem jöhet szóba, mert nem bírom.

7 hós a lányom, császárral szültem, még nem szeretnénk második babát.

Kinek mi vált be?


2011. aug. 1. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, én sem vagyok tabletta-párti, 3 félét is próbáltam anno, mindegyik libidó-gyilkos volt :(


Pharmatex?

Bár arról azt olvastam/hallottam/láttam, hogy nem a legbiztonságosabb védekezési módszer (2 ismerősöm is terhes lett mellette).

2011. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nyomtam egy entert és elküldte...


Szóval: nőgyógyászt még nem kérdezted erről? Esetleg presszárium, hüvelygyűrű? Kúp? Hüvelytabletta?

2011. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyiket sem! Én most hagyom abba 3 év után. Libidóm nincs, folyásom van tőle, stb. Ne mérgezd magad feleslegesen!
2011. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A dokim első ötlete a spirál volt, de én nem szeretném, mert sok negatívumot hallottam/olvastam róla.

Lehet, hogy lesz még babánk, csak nem most, így túl hosszútávú megoldást sem szeretnék.Meg túl agresszívat sem, hiszen még csak 26 éves vagyok.

Tartok tőle, hogy az utolsó válaszoló tippje lesz a jó, mert az állandó migrénnel és nulla libidóval nem akarok küzdeni!

Azért várok további ötleteket.

Ja és a Pharmatex is kizárt, pont azért, amit az egyik válaszoló írt:)

Nekem is van 2 ismerősöm is akik bekapták vele a legyet:)

2011. aug. 1. 15:44
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én tabi párti vagyok, mert még mindig ez a legmegbízhatóbb, legkímélőbb és kényelmesebb megoldás.

Én anno Anteovint szedtem, semmi bajom nem volt tőle.Sajnos már nem gyártják. Nem biztos, hogy minden mellékhatás ki fog jönni nálad ennél a második féle tablettánál. Nagyon sokféle van, és nem igazán tudom, mi alapján dönti el a doki, hogy melyiket írja fel. Szerintem azért tegyél vele egy próbát, hátha bejön. Én semmi más valóban biztonságos módszert nem ismerek, csak a tablettát. Na meg a spirál, de arról nekem is az a véleményem, mint neked. Az óvszerhez is hasonlóan állok, és macerásnak tartom. Biztos van olyan tabletta, ami jó neked, csak még nem találta meg a dokid. Nem jó érzés, hogy a dokik is tippelgetnek csak, melyik lesz jó, de nincs jobb megoldás. Bár hallottam olyat, hogy hormonmeghatározás alapján választotta ki valakinek a doki a tablettát, így talán könnyebb a döntés.

2011. aug. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent próbáltam. A tabletták nem voltak jók, a Pharmatexek iszonyúan marták a nyálkahártyámat. Nuvaringet használtam, és az tökéletes volt. Ez hüvelygyűrű. Nem olcsó, de egyrészt sokkal olcsóbb az abortusznál, másrészt nem voltak mellékhatásai (se fejfájás, se hízás, se májproblémák, mert ezek előtt voltak). Abbahagyása után három ciklussal már babát vártam.
2011. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:
Azt olvastam a hüvelygyűrűről, hogy ugyanolyan hormontartalmú, mint a tabletta, csak máshol hat. Lehet, hogy ugyanolyan lesz a hatása is. (A fejfájásra és a libidóra gondoltam)
2011. aug. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én használtam a hüvelygyűrűt éveken át. Alacsonyabb a hormontartalma, és nem volt mellékhatása. Előző voltam.
2011. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!