Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen fogamzásgátlót javasoltok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen fogamzásgátlót javasoltok?

Figyelt kérdés
Van barátom és szeretnék fölkészülni majd az olyan együttlétekre, tehát elmenni az orvoshoz íratni tablettát. Nem szeretnék gumit használni, régebbi rossz élmények miatt. :S Ezért döntöttem úgy, hogy írok és kérdezgetek, kinek mi vált be. Azt hallottam, hogy az ilyen tablettáktól hízni szokás, meg azt is hogy szőrösebbek leszünk tőle. A hízás nem probléma, mert vékony vagyok... ezért szeretném megkérdezni, mik a mellékhatások és hogyan kezdjem? Kérlek segítsetek nem akarok lapozgatni, bár tuti hogy effajta kérdés volt már... bocsi és köszi előre is mindenkinek :)))
2008. máj. 26. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
én lindynette20 at szedek! nekem tökéletes! amugy mindenkinek más jó meg a hizás a mostani gyogyszereknél szinte kizárt!
2008. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Mercilont szedtem kábé másfél évig, más probléma nem volt vele, mint hogy a végén már nem volt kedvem a szexhez. Akkor meg minek, ugye. Utánanéztem neten, sokan panaszkodtak ugyanerről, úgyhogy váltottam. Most Cilestet kaptam, ez úgy tűnik jobb. Mindkét gyógyszer egyfázisú, tehát minden szem ugyanannyi hormont tartalmaz. Utóbbi egy kicsivel több ösztrogént.


A modern gyógyszereknek alacsony a hormontartalma így hízástól nem kell tartani. (Pedig nekem se ártana) Hát én szőrösebb sem lettem, max egy kicsit gyorsabban nő, pedig borotválom a lábamat, de egy hétig vígan elvagyok.


Mellékhatások: hát már attól halálfélelmed lesz, ha elolvasod a betegtájékoztatót, de csak azért mert mindent rá kell írniuk. Ami jellemző: mellfeszülés, kezdetben szabálytalan vérzés, pecsételő vérzés, hányinger, fejfájás, de ezek elmúlnak, amint a szervezeted hozzászokik.


Ja, még valami: enyhítik vagy teljesen elmulasztják a menstruációs görcsöket, DE nem örökre. Sajnos egy idő után visszatérnek.


És arra mindenképpen vedd rá az orvost, hogy mielőtt felírja küldjön el vérvételre, májfunkciós vizsgálatra és hasi ultrahangra. Mert ezt szeretik elfelejteni.

2008. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Yasminelle-t szedek, elég sokan a környezetemben. Az orvos azt mondta ,hogy nagyon modern, az egyik legújabb. Nagyon alacsony a hormontartalma, és olyan hogy szőrösödés meg hízás, szinte szóba sem jöhet. Nagyon ajánlom mindenkinek.
2008. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én Gracialt szedek már 4 éve, ez is alacsony hormontartalmú. De ez majd csak akkor derül ki, hogy jó-e neked, ha szeded legalább 3 hónapig és nincsenek tüneteid!
2008. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig kell biztosan szedni ahhoz hogy elsőre óvszer nélkül együtt lehessek a barátommal?
2008. máj. 27. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a gyógyszertől is függ, hallottam olyanról is, ami az első naptól véd. Mindenképpen kérdezd meg az orvost, de ha biztosra akarsz menni, inkább várjátok ki míg elfogy az első levél.
2008. máj. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!