Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák szülök! Milyen anyagi...

Kitti0330 kérdése:

Anyukák szülök! Milyen anyagi körülményekre mertetek vállalni kisbabát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 10:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi lényegében a semmire....

férjem még egyetemista volt kezdetben albérletben laktunk.. majd önkormányzati bérgarzonban.

Most 8 év házasság után van két gyerekünk, saját lakásunk, egy öreg autónk... és munkánk.

2011. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%
én azt mondom, hogy egy bizonyos szint alatt nem szabadna gyereket vállalni! Pl. a baráti körömben van egy pár, akik ketten együtt keresnek cca. 120.000 Huf-ot! Albérletben laknak, mindenen spórolnak, így is a hó végére elfogy a pénzük. Ennek ellenére mégis gyereket akarnak vállalni! Erre mondom azt, hogy felelőtlenség. Aztán meg mindenhol nyavalyognak, hogy milyen nehéz megélni. Mi a barátnőmmel együtt lakunk, kettőnk bevétele egy hónapban kb. 420.000 Huf, egy autóhitelünk van csak, de az is már csak decemberig, ami 55.000 Huf.
2011. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
férjemnek volt munkája, én próbaidős voltam amikor teherbe estem, szüleimnél laktunk. Azóta elköltöztünk, a férjem még mindig dolgozik, én 1,5 éve nem kapok munkát, van egy öreg autónk és egy hiteles lakásunk. Most próbálkozunk a második babával. Remélem addigra én is el tudok helyezkedni.
2011. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Legyen fedél a feje fölött,legyen mit ennie,és ne legyen adósságunk(hál' istennek sosem volt).Ha ez megvan,minden megvan,ha mindenki a tökéletes anyagi háttérre várna,kihalnánk.

Mi kényelmesen élünk,se nem rosszul,se nem kiemelkedően jól,de a gyereknek mindene megvan,és sok mindent elfogadtunk használtan.Indításnak gyakorlatilag csak a babakocsi árát költöttük rá.

2011. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Én: gyed+családi, ami olyan 72.000.

Férjem: 130.000,- keres átlagban, de ebből a fundamenta 86.000,-


Saját építésű új lakás és autó, remélhetőleg úton van a 2. babánk is.

Nem sok babás dolgot kellett vennünk, mert kaptunk kölcsönbe: babaágyat, babkocsit és ruhákat, csak a fürdetéshez, popsiápoláshoz kellett dolgokat venni. Nem élünk nagy lábon, de a kislányunknak mindene megvan, az a lényeg és minden nap van főtt étel.

2011. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Saját ház, kocsi hitel nélkül, 260 ezres összbevétel!
2011. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Mi annó (16 éve) úgy vállaltunk gyereket, hogy volt egy szoba-konyha-fürdős kis házunk. A szoba alig volt 10 m2. Gyereket akartunk. Barátnőm lehülyézett, hogy egy ilyen pici lakásba hogy fogunk elférni. 4 éves koráig laktunk így. Aztán lett egy kis pénzünk, és hozzáépítettünk. Most 20 m2 helyett 75m2-en élünk. Van új autónk, nyaralónk, és egy 15 éves fiúnk. Mindketten állami cégnél voltunk akkor,és hálistennek vagyunk még mindig ugyanott.
2011. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Havi 250-es kereset a férjemnek,én sajnos idő közben munkanélküli lettem, onnan kapok egy keveset, az kitart szülésig, aztán majd a támogatások. Saját lakás, mondjuk nem nagy 40m2, két kocsi, az egyik saját, öregecske, de a miénk :) a másikon hitel még jó sokáig.

E mellett pedig van egy jókora megtakarításunk. Amit persze nem felélni szeretnénk, de a babával már nem szerettünk volna várni.

Következőt csak akkor vállaljuk, ha innen el tudunk költözni.

2011. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Kettőn k bevétele 120ezer körül van, albérletben lakunk, de nem hinném, hogy felelőtlenség volna.


Azért ne szüljek, mert nem vagyok milliomos??

Az anyaság mindennél többet ér számomra és a gyerekeinknek meglesz mindene ebben biztos vagyok!

Persze ez alatt nem drága ruhákat, vagy millió különórát értek, de nem is ez számít igazán.

2011. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Ez most olyan dolog, hogy ha mindig mindenki arra várna, hogy meglegyen mindene, aztán jöhet a gyerek,akkor senkinek sem lenne gyereke.

Mi eldöntöttük, hogy jöjjön az a gyerek, ha jönni akar. Nem vagyunk éppenséggel gazdagok, de biztosítani tudjuk neki a szükséges dolgokat!

2011. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!