Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan működik most a lombik...

Hogyan működik most a lombik program a Bp. -i Kaáliban?

Figyelt kérdés
Aug.31-re kaptunk időpontot Dr.Kovács Péterhez.Mindenképpen lombikom lesz mert el vannak záródva a petevezetékeim.A kérdésem az lenne,hogy 3.és 21. napi vérvétel eredményt el fogadják ha most meg csináltatom a nődokimmal,hogy annyival is előrébb legyünk vagy ott mindenképp megismétlik?Ha egyértelmű,hogy nincs más lehetőség mennyi idő a jelentkezéstől a program meg kezdése?Mennyibe kerül az egész lombikprogram kb.?
2011. aug. 2. 14:25
 1/5 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Fél éven belüli leleteket elfogadnak. Nem kérnek újat, ha már van. Van némi várólista, de ha szerencséd van, beleférsz egy-két hónapon belül.

Vidd magaddal az összes eddigi leletedet. Ami még kell, és majdnem egy hónap, mire megjön az eredmény : egy éven belüli rákszűrés eredménye (nem elég, hogy a dokid ad egy igazolást, el kell tőle kérned magát a leletet), HPV, clamidia, HIV szűrés. (A HIv apától is)

Tőlünk legalábbis ezeket kérték.

Az első konzultáció ha jól emléxem olyan 15 ezer Ft volt, akkor beszélgettünk egy fél órát, elmondott mindent a doki, és felírta, hogy mi kell még. Fontos, hogy ok nélkül nem kérnek semmit, tehát nem szívózni akarnak.

Maga a lombik TB támogatott, ebben benne vannak az ultrahangok, a petesejt leszívás, és a beültetés. Ha kell, akkor az ICSI és az AHA is. Onnantól, hogy a doki kimondja a "kezdjük el" bűvös szót, egészen az első terhesultrahangig ingyenes, csak a szurikért és gyógyszerekért kell fizetni.

De azért az is húzós összeg. Mi az első kettőt olyan 90-100 ezerből úsztuk meg, de a következő sajnos már többe fog kerülni, mert már nem olyan jók a hormonértékeim. :-(

Mindenkinek más, hogy mennyiből jön ki, minden attól függ, hogy reagál a szervezete a hormonokra.

2011. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod rengeteget segítettél!Akkor azt hiszem meg csináltatom a dokimmal a vérvételt és lehet a rákszűrést is legalább az is meg lesz!Sajnálom,hogy még nincs pozitív eredményed ennyiminden után sem és kívánom,hogy a következő már sikerüljön!!!

Nagyon sok sikert nektek!!!

2011. aug. 2. 21:05
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Köszönöm!

Drukkolok nektek, hogy sikerüljön rögtön elsőre!

2011. aug. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást!

Úgy tűnik a természet kicseszik velem mert 30.-ik cn.-on vagyok és mensi sehol(26 napos átlag ciklusnál)nem is érzem,hogy akarna jönni így ha esetleg holnap jön meg hétvégére esik a 3.-ik nap és esélytelen a vérvétel!Mindegy remélem a következő már úgy fog meg jönni,hogy meg tudjam csináltatni a kaáliban.Már most látom,hogy nekem sem lesz egyszerű pláne összehangolni mindezt a munkabeosztásommal!

Szorítok magunknak!

2011. aug. 3. 12:14
 5/5 Manka68 ***** válasza:
Ne ess kétségbe, ha nem3.-ik napon mész, nem olyan nagy katasztrófa, én is 4.-ik napon mentem, mert nekem is pont 7végére esett a 3. Jó volt az is. :-) Nekem a dokim anno úgy mondta, 3-5 nap között menjek valamikor. De elzáródott petevezetékkel ez amúgy is csak részletkérdés, akkor mindenképpen lombik, és bőven lesz időd megcsináltatni. :-)
2011. aug. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!