Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit válaszolsz, ha megkérdezik...

Mit válaszolsz, ha megkérdezik, miért akarsz gyereket, esetleg még egy gyereket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 22:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nekem már van egy gyönyörű kisfiam.De szeretnék még egy babát.Tőlem megkérdezték,hogy miért akarok még egyet,amikor már van egy.Én nem tudom elmondani azt amit érzek amikor egy újabb kisbabára gondolok,szerintem ez leírhatatlan.Ezzel más is így van.Ezt tényleg csak egy anya érezheti.Az apukák miért nem.Erre nem lehet válaszolni más,mint hogy tiszta szívemből vágyom rá.
2011. aug. 3. 22:27
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezzel más is így van?Ezt tényleg csak egy anya érezheti?Az apukák miért nem?
2011. aug. 3. 22:29
 3/21 anonim ***** válasza:

Mert így lesz teljes a család.


Ennyi, nem is kell több.

2011. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem is érezte..
2011. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én majd talán 3-4 év korkülönbséggel szeretnék tesót a lányomnak, de ebben még nem vagyok biztos. Nekem 1,5 évvel idősebb nővérem van, de megkeserítette az életemet, ahol tudta, és ez nagyon elgondolkodtat... Viszont a szívem mélyén 3 gyereket szeretnék, mert az olyan szép nagy család :)

Majd kiderül, mit hoz az élet....

2011. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én úgy láttam, hogy a férjem is vágyott rá titokban. Gyakran hallottam tőle ezt a mondatot : "Milyen jó lenne egy kistesó...."


Kedves utolsó! mi is ilyen tesók voltunk, mint amit leírtál, de most már felnőttünk és normális testvéri kapcsolat van közöttünk.

2011. aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Manka68 ***** válasza:
65%

A szaporodási vágy az alapösztöneink közé tartozik, belénk van kódolva. :-) Az életünk véges, az egyetlen lehetőségünk, hogy az utódainkban tovább éljen egy darab belőlünk. Még akkor is, ha nem értenek minket, és mi sem értjük őket. :-)

A munka és a karrier lehet ideiglenesen fontos, hogy érezzük, jók vagyunk valamiben, ha sikerül olyat választani, amit szeretünk, akkor a munkánk a hobbink, és a legjobb időtöltés lehet. És persze a pénz is sokat számít.

Mégis, ha belegondolok, ez is csak arról szól, hogy biztos alap legyen a gyerekvállaláshoz. És ugyan miért állnánk meg egy gyereknél, ha lehet több is?

Amikor mi már nem leszünk, ők ott lesznek egymásnak. Persze lehet, hogy nem olyan lesz a viszonyuk, de mégis megvan a lehetőség. Ott van még a választott család : a barátok. Ők is sok örömöt tudnak okozni az ember lelkének, mégis, valahogy egy testvért nem pótolhat semmi.

És most a kérdésre a válasz : Hogy miért akarok gyereket(ket)? Mert miért NE akarnék?

2011. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 4. 07:45
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát én mindenkép szeretnék neki tesót, hogy ne legyen egyedül, szerintem ez elég válasznak.
2011. aug. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem minden embernek elég ez a válasz.:(
2011. aug. 4. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!