Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit válaszolsz, ha megkérdezik...

Mit válaszolsz, ha megkérdezik, miért akarsz gyereket, esetleg még egy gyereket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 22:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tőlem nem kérdezték miért akartam gyereket, de ha kérdezték volna, ez lett volna a válaszom:


Azért, mert egyszerűen érzem, hogy kell!


És ezt az érzést nem is tudnám megfogalmazni. Még magamban sem, pedig már próbáltam :o) Mióta pedig tudom, hogy bennem növekszik a baba, ez az érzés csak egyre erősebb.

2011. aug. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

06:54!


Nálunk ez nem jött ne, huszonévesek vagyunk mind a ketten, de újabban nem is köszön nekem, hogyha összefutunk. Még mindig szörnyű a kapcsolatunk, és nem hiszem, hogy ez változni fog :/

2011. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 sumergo ***** válasza:

Ha családtag, ill. jó barát kérdezi, neki őszintén beszélhetsz az érzéseidről, én is így tettem. Aki meg csak épp hogy ismer, és ilyet kérdez, annak visszakérdezek: Közöd?

Ezen általában megsértődnek (nem érdekel!), de legalább legközelebb nem érdeklődnek olyanról, ami nem tartozik rájuk.

Soha, semmilyen témában nem hagytam, h turkáljanak illetéktelenek a magánéletemben, én sem turkálok másokéban!

2011. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én is azt mondtam,mert szeretném.De van olyan rokon aki racionális választ vár.De nem tudok mit mondani.Nem vagyunk gazdagok,albérletben lakunk,de ebben a hitel válságban nembánom.A fiam 23 hónapos,de egyre többször érzem azt,hogy szeretnék még egy babát.Kettőnél több gyereket nem vállalnék én se,mert anyagilag megterhelő lenne,de még egy babát szeretnék.Most visszamegyek kicsit dolgozni,de azért minél előbb szeretnék várandós lenni(1-1,5 éven belül).
2011. aug. 5. 07:24
 15/21 anonim ***** válasza:
apuka vagyok de nálam nem volt soha sem kérdés hogy kell e 2.baba vagy 3. vagy a 4. mikor kérdezték hogy miért a válaszom ennyi volt ,hogy könyörgöm ezért éltünk ,de az 5. től sem zárkóznánk el .Ha a tesók nem köszönnek egymásnak ott gond volt a nagy családdal vagy nem volt család? család == szoros kötelék!
2011. aug. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én egykeként nőttem fel, és bizony nagyon magányosnak éreztem magam sokszor! Van most egy 4hónapos fiam, és nem akarom, hogy ö is így nöljön fel, ezért szeretnék neki egy testvért, hisz a világ olyan nagy és a végén úgy is csak egymásra számíthatnak majd... És amúgy is olyan jó a gyerekzsivaj a házba :D

szerintem az ideális család 2 gyerekből áll. :D

2011. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ennyi a válasz: azért, mert a testvérnél nagyobb ajándékot anyaként nem is adhatnék neki. Lesz idő mikor nem leszek, de ő ott lesznek egymásnak. És azért mert akarok még gyereket és pont.
2011. aug. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a kérdésed! Ma is kiakasztott a szomszédasszony, hogy minek a két éves fiam mellé testvér.Kell és kész, nem akarom, hogy egyedül legyen.Talán a kisebb korkülönbségnél jobban összenőnek.

De nem érek rá, ha nagyobb lesz? Stb.ilyen kérdések.Nehéz lesz tanítatni a mai világba.Akkor minek van a 15éves unokájának 2.5éves kishuga?

Semmi közük sincs hozzá!

2011. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nekem három testvérem van.És még ha szűkösen is,de mindíg mindenünk megvolt.Tisztában vagyok vele,hogy azért négy gyereket nem vállalhatok be,de kettőt igen.Rossz lett volna egyedül felnőni.A tesóimra mindíg számíthatok,és ez jó,hogy van kihez fordulnom.
2011. aug. 8. 19:29
 20/21 anonim ***** válasza:
aki irigy csak az kérdezhet ilyet, szerintem. egy normális épelméjű ember nem kérdezni meg miért akarsz még gyereket..
2011. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!