Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ekkora tragédia egy...

Miért ekkora tragédia egy 22éves lánynak 2éves kapcsolat után teherbe esnie? Más is elítéli ezt vagy csak az én szüleim ennyire maradiak?

Figyelt kérdés
Jó tudom, hogy házasságban vagy családba jobb lenne születni meg teherbe esni de ha most összejönne tényleg ekkora tragédia lenne?(Tavasszal eljegyzés)
2011. aug. 4. 15:55
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ezen nem aggódom.

Sok olyan van aki együttélés nélkül is együtt vannak a mai napig és olyan is akik 30év után váltak el.

Egy papír és egy gyerek sem garancia arra, hogy együtt maradnak a párok. Csak bízni lehet abban, hogy benne vannak abba a csekély százalékban akik együtt is maradnak halálukig.Mert tudni sajnos nem lehet.Csak remélni.

2011. aug. 4. 16:34
 12/24 anonim ***** válasza:
Együttélés nélkül gyereket nevelni? Az meg hogy? Egyik nap apánál, egyik nap anyánál?
2011. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Allitsd be egy orat 2-2,5 orankent arra, hogy csengessen ejjel is. Ugorj ki az agybol, jarkalj picit, ulj le egy fotelba kb. 20 percig anelkul, hogy elaludnal, aztan fekudj vissza. Ha eppen eszel, alszol, zuhanyzol, furdesz, fozol, tv-zel, vagy telfonon csevegsz, netezel es csorog az orra abban a pillanatban hagyd abba amit csinalsz es ulj le egy fotelbe kb. 30-40 percig (ennyit tart tisztaba tenni, megetetni egy ujszulottet, talan olvashatsz mert azt szopi kozben is lehet) azutan vegezheted ott ahol abbahagytad. Az elso hetekben ne menj baratnozni, moziba kiruccanni csak max 2 orara es termeszetesen nem minden nap. :)

Es ez egy konnyu verzio amit en leirtam ha ezt birod kb. 5-6 heten keresztul akkor johet a baba. Ezt nem rosszindulatbol irtam hanem tapasztalatbol, van egy 18 honapos kisfiam. Mindegy, hogy 18 eves vagy 40 eves vagy ezt birni kell, ezen van a hangsuly.

2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Az együttélést úgy értettem, hogy házasság vagy gyerek előtt nem éltek együtt.

Ez meg jó ötlet:) De sokat voltam gyerekek közelében egész napokat sőt nyáron heteket is és bírtam. Mikor anyukája kórházban volt akkor itt volt a gyerek éjjel és nappal is. Igaz nehéz volt de meg lehet szokni.

Ahogy meg írtad kedves utolsó. Nehéz megszoknia egy 20évesnek is és egy 40évesnek is. Bele kell rázódni de semmi sem lehetetlen:)Főleg akkor ha a saját gyerekünkről van szó:)

2011. aug. 4. 17:07
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak, de olyan valóban volt,hogy házasság előtt nem éltek együtt. De hogy gyerek előtt nem éltek együtt, na én olyanról még nem nagyon hallottam!

És attól még,hogy régen szokás volt, szűzen férjhez menni, ma már nem biztos,hogy jó ötlet.:)

2011. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A koroddal nincs gond, de az nekem is fura, hogy nem éltek együtt... Előtte legalább egy évet nem ártana, és munkaviszonyban is jó legalább két év (mert gyed-gyes előtt mindig az előző év biztosítását nézik. Tehát én idén decemberben szülök, mégis az idei munkaviszony nem számít, csak a 2010-es.)

Én 22 évesen szültem az elsőt (és most 26 évesen már a harmadikat fogom, tervezettek mind) de előtte már 5 éve voltunk együtt a párommal, és 3 évet együtt is éltünk. Akkor kezdtük a babát összehozni, amikor beköltöztünk az első közös, saját (jóóó, hiteles, de azért egy fokkal jobb, mint az albérlet :D) lakásunkba. A párod meg nem tudom mennyire érett, de én is kétlem, hogy egy 23 éves fiú lehet érett és felelősségteljes annyira... De persze ők se egyformák, ki tudja :) Én párom 35 volt már, mikor az első baba született, érte, mert az enyém nem ilyen volt :P )


Szóval szerintem igaza is van a családodnak, meg nem is. Mert 22 évesen már Te simán érett lehetsz rá. Viszont lakva ismeri meg az ember a másikat, tehát amíg nem éltél a pároddal, nem is ismered igazán... Így viszont felelőtlenség lenne szerintem.

2011. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

08:21-es vagyok


Kitöröltem egy mondatot :) Szóval 30 felett már tutira érett volt a párom, szuper apuka, néha irigylem is lányaimat érte, mert az enyém nem ilyen volt :P Biztos mert huszonévesen még éretlen volt rá? Nem tudom.

2011. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hát figyi! Én 23 vagyok, de ha egy a gondolkodásunk, akkor ha jönne akkor jönne. Majd megoldanátok, nem? Én rosszabb helyzetben vagyok, mint Te, mert nem volt még munkám. De ha véletlenül becsöppenne egy kis lélek a képbe akkor vállalnánk. Persze jelenleg megteszek mindent, hogy késleltessem az érkezését, mert nem aktuális most.

Mamám aranyos volt, mikor erről beszélgettünk vele:

- Mi lenne ha teherbeesnék a bogyó mellett?

- Hogy - hogy mi lenne???? Hát kihordanád!!

Nálunk 2 dolog van amivel át tudnánk vészelni, ha most becsöppenne a képbe: van egy tehermentes lakás, ahol a Párommal élünk. (szülői ház, válás után pár évvel új életet kezdtek és kirepültek) Meg az, hogy ha nagyon kellene tudna a családom támogatni.

Szóval én értem, hogy mit kérdezel,és nem, nem tragédia, de nem is aktuális annyira, mintha pár évvel később érkezne. :)

23N

2011. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Anyám teljesen ki van készülve a témától. Nem tetszik neki a férjjelölt és mindent megtesz, hogy szétválasszon minket. Így azt mondta, hogyha terhes lennék akkor mehetnék abortuszra. Mert ő nem fogja nevelni más gyerekét.(ami nem igaz, mert eltartom magam amennyire kell).
2011. aug. 5. 09:39
 20/24 anonim ***** válasza:
Ezért kell gyermekvállalás előtt teljesen önállósodni. Mert hiába "tartod el magad", akkor is csak náluk laksz... És így viszont van alapja beleszólni. Külön kell menni, ha úgy is el tudod tartani a babát és magad, akkor érdemes rajta komolyan gondolkodni. Mert akkor már semmi beleszólása nincs.
2011. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!