Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon és idősebben szülni?

Fiatalon és idősebben szülni?

Figyelt kérdés
Melyik szerintetek a jobb döntés? Mivel indokoljátok?
2011. aug. 19. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Mit jelent a fiatalon???Ha 18 évet akkor azzal még várnék.Az elsö gyermekem 26 évesen szültem.Szerettem volna 23-24 évesen de nem úgy jött össze.Pl.már 36 után nem szülnék ha rajtam múlna.
2011. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
50%

Fiatalon egészségesebb babákat lehet a világra hozni.

Idősebben meg jobban fel van készülve a nő az anyaságra.

2011. aug. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettönek van elönye és hátránya is.


BIOLÓGIAILAG a korai (18-25 között) szülés a jobb, mert akkor tud a szervezet a legkonnyebben teherbeesni, szüléskor tágulni és utána visszaalakulni.

Ez idösebb korban, föként 30 után már nem egészen igy van.


TÁRSADALMILAG a valamivel idösebb kor jobb általában, mert az anyagi helyzet stabilabb és a nö személyisége is fejlettebb.


A fiatalabb anyákat kevésbé viseli meg az összevissza alvás, mivel fiatalabbak, ezért többet játszanak a gyerekkel, mivel saját maguk is közelebb vannak a gyerekkorhoz.

Az idösebb nök viszont általában törelmesebbek, sokkal tudatosabban élik meg az anyaságot.


Nekem mindkettöben volt részem, az elsö két gyerekemet 20 és 22 évesen szültem, a harmadikat meg 34 éves korban. MIndegyiket felelöséggel neveltem, az nem igaz, amit ma sokan mondanak, hogy egy fiatal anya nem tud helytállni és az sem, hogy egy idösebb túl öreg a gyerekhez.


40 felett viszont szerintem már nem célszerü gyereket vállalni, mert egyszerüen túl kevés az esély, hogy megélje, hogy a gyereke önálló életet él. Ez csak számtan: ha valakinek 40 évesen születik gyereke, akkor 65-70, mire a gyerek felnött lesz, ezt pedig a mai emberek többsége nemigen éli meg. (Persze lehet olyan, hogy 20 éves nö meghal, de ez a szokatlan eset, a kivétel, 70 felett viszont inkább forditva)

2011. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

inkább a fiatalon szülés (nem 20 alatt) híve vagyok.

én 30 éves koromra szerettem volna családot két gyerekkel,és szerencsére így is alakult.


Azért mert:mire 40 leszek,már nem lesznek picik,önnállóbbak és megint tudok egy kicsit magammal is foglalkozni.jobban kimerek mozdulni a férjemmel.


és szeretném megélni az unokáimat is.

Nem tudom elképzelni sem hogy 40körül én a babakocsit tologassam..


DE: azért senkit nem ítélek el ha valaki későn szül,főleg,hogy ha előtte évekig nem jött össze.

2011. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

2010-ben mikor Én szültem, a szobatársaimmal minden korosztályt képviseltünk.( 17,24,32,44)Mindenkinek első baba. Sokat beszélgettünk, mindenki barátságos volt! :D


Szülés utáni bajok, gondok, problémák:

17: Nehezen szült, vágták, varrták, nagyon fájt neki

24: Könnyű szülés, vágás, varrás nélkül, gyors lábadozás, mintha nem is szült volna

32: Császár

44: Nehéz szülés, vágás, varrás, szédülés, sok vérveszteség, fájdalmak


Bizonyára függ az a testalkattól, hozzáállástól, fájdalomküszöbtől...


Végére hagytam, hogy Én vagyok a 24 éves a csapatban, vagyis voltam akkor! :P

2011. aug. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalon vagyis a 30 alatt, de 20 fölött.


- gyorsabb a szülés utáni felépülés

- nem kell annyi vizsgálat a terhesség alatt, mint 35 fölött és kevesebb a kockázati tényező

- a babának is jobb, ha fiatal az anyukája, aki megéri az ő felnőtté válását


De láttam már 40 éves anyukát, aki sokkal jobban és gondosabba neveli a gyermekét, mint aki huszonévesen szült.


26 voltam, amikor született a lányom, császárral, téraránytalanság miatt, de gyorsan felépültem.

28 vagyok és remélem a kis tesó már a pocakban van. :)

2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 2010.ben szültem és a szobában én voltam a legfiatalabb. (23 éves) mindenki más 30 felett volt.

szerintem 20-és 30 között az ideális szülni.(föleg ha kis tesót is szeretnénk.

2011. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én 25 évesen szültem az elsőt 27 évesen a másodikat 35 éves koromig szeretnék még szülni1 babát.
2011. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Fizikailag szerintem 30 alatt a legideálisabb.De lelkileg,szellemileg szerintem később.

Én 36 évesen szültem,35 évesen kezdtem el vágyni gyerekre, hamar össze is jött. Ha a huszas éveimben szültem volna, akkor úgy éreztem volna, hogy valamiből kimaradok és nem lett volna ennyi türelmem a gyerekemhez. Pl. Sok lett volna a rengeteg éjszakai kelés, 21 hónapos koráig szoptatás. Nem hiszem, hogy tudtam volna ennyit fejleszteni, mint amennyit most tudom: 2 évesen 6-8 szavas mondatokat mond, 9 dalt tud, 7 mondókát és 20-ig számol. Nagyon boldog, kiegyensúlyozott, közvetlen, barátkozó gyerek. Nem mellékes, hogy kiéltem magam, nem gond, hogy nem tudok elmenni bulizni,nem kell már tanulni.Előtte rengeteget szórakoztam,lett 2 diplomám, nyelvvizsgáim. Most a gyereké a föszerep!

Te akkor szülj amikor a legalkalmasabbnak érzed, minden szempontból.

2011. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
30-35 között jobb, akkor már túl van az ember a bulikon, az egyetemen, a külföldi utazásokon, türelmes, már nagyon vágyik gyerekre, és már van egzisztenciája.
2011. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!