Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatalon és idősebben szülni?

Fiatalon és idősebben szülni?

Figyelt kérdés
Melyik szerintetek a jobb döntés? Mivel indokoljátok?
2011. aug. 19. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a kortól függ.

Ismerek nagyon jól működő és csapnivaló Anyát is minden korosztályban. Az előnye és a hátránya is megvan mindegyiknek. Szerintem ez az "alkattól", beállítottságtól, társadalmi-szociális-családi körülményektől függ leginkább.

Én 34 éves vagyok, amióta az eszemet tudom, gyerekre vágytam, de csak most adatott meg, hogy sajátom is legyen. Különösebb gondom nincs, a terhességgel, szüléssel sem volt, de nem tudom, milyen lett volna pár évvel korábban. Talán jobb, talán rosszabb ...

Remélem, még legalább egyszer belefér az életembe ennek a Csodának az átélése!

4,5 hónapos kisfiú boldog anyukája

2011. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20-30 között ideális nekem. Sokáig nem várnék vele, nem csak az egészségem miatt, hanem, hogy több időm legyen a gyerekemmel, megéljem az unokáimat is. Tudom kiszámíthatatlan meddig élünk, de nem várnék 40 éves koromig. Persze ha úgy jön össze az élet, azzal sincs gond.
2011. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%
Én mindenképpen huszonévesen szeretnék szülni (24felett, mert ha minden jól megy, akkor lesz meg a diplomám, orvosi egyetem), mert náluk a 30 feletti terhességekkel csak baj volt (koraszülés, terhescukor, túlsúly, türelmetlenség etc.). Úgy láttam a rokonaimon, hogy a fiatalabb terhességet mindenki sokkal jobban viselte, és türelmesebbek is a gyerekkel. Szeretném látni felnőni a gyerekeimet, sőt az unokáimat :) Remélem megadatik nekem.
2011. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

Mivel nem vagyunk egyformák, mindenki döntse el saját maga(persze a párjával közösen) hogy mikor szülessen gyereke.

Nincs erre jó válasz.

Én 32 évesen szültem az 1. gyereket, 34 évesen a 2.-at.

Álom volt mind2 várandósságom, semmi problémám nem adódott. Életem legszebb élményei a lányaim születései.

Az se feltétlen igaz, amit valaki írt, hogy egy fiatalabb anya könnyebben viseli az éjszakai ébredéseket.

További jó diskurálást!

Szerintem mindenki szüljön, amikor akar. Úgyis menet közben derül ki, hogy veszed a gyereknevelés feladatát.

2011. aug. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

25-30 között az idealis szerintem... 20 eves azert meg gyerek......


26/N

2011. aug. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem akkor szülj, mikor megtalálod azt az embert, akinek gyereket szeretnél szülni!!!!!

Én 36 évesen szültem, mert előtt csak undorító férgekkel találkoztam...

2011. aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szülni akkor kell,amikor mind2en úgy érzitek ezt szeretnétek.Én 24 ill.28 múltam mikor szültem és nagyon örülök,mert könnyű szüléseim voltak,gyors felépüléssel!Remélem fiatalon leszek majd nagymama is:)Ennek ellenére,ha nem lett volna a családalapításhoz megfelelő társam,nem szültem volna fiatalon,mert annál rosszabb nincsen mikor magadra maradsz egy gyerekkel.
2011. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!