Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy sikertelen terhesseg...

Egy sikertelen terhesseg (ures petezsak) utan milyen vizsgalatok elvegzesere van szukseg?

Figyelt kérdés

A terhessegem 8. heteben csak ures petezsakot lattak az uh-n.Az orvos semmit nem mondott,milyen vizsgalatokra lenne szuksegem,hogy ezt megegyszer ne kelljen atelnem.Nagyon szeretnenk mar babat.Van valakinek tapasztalata,tanacsa? Nogyogyaszat,endokrinologia,immunologia?

Azt megemlitem,hogy a ciklusom rendszertelen,fel ev alatt 3 menst.volt.Gondolom ennek koze lehet a sikertelenseghez...


2011. szept. 1. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az endokrin panaszok gyakran okoznak vetélést az biztos.

tehát amit tehetsz.


kérsz időpontot endokrinológiára meg nődokihoz és genetikára + belgyógyászatra aztán elmész egy teljes vérképre amit majd v. a körzeti v. valamelyik szakorvos kiír és azt a véreredményt megmutogatod az összes orvosnak.


Sok sikert!!

2011. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem rendes, napra pontos ciklusaim voltak, 2008-ban szültem meg a kisfiamat, tavaly, tehát 2010. szeptemberében terhes lettem, az első ultrahang elmaradt, csak kézi vizsgálat alapján állapították meg, hogy terhes vagyok... 9 hetes voltam, amikor spontán elvetéltem, az akkori ultrahangon kiderült, hogy üres volt a petezsák.


Az, hogy rendszertelenek a ciklusaid, nem jelenti azt, hogy sikertelen lesz a terhességed.

Véleményem szerint ha 2-3 terhességed vetéléssel végződik (ne történjen meg), akkor érdemes elmenni vizsgálatokra. De egy vetélés után még ne járd végig az összes orvost, mert úgyis azt fogják mondani, hogy próbálkozzatok újra.


A rendszertelen ciklusaidra mit mondott a nőgyógyászod???Mert erről azért lehetne vele beszélni, hátha gyógyszerrel be lehet állítani.

2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elozonek:az orvosom Norcolutot irt fel,mert akkor sem volt vèrzèsem.+3 havi fog.gàtlot a ciklus beallitasara.Mindezek elott teszteltem egyet,hàtha...pozitiv volt.A terhesseget is csak az uh alapjan szamitottàk,elso vizsgalat 5 hetes terhesen,11mm petezsak szikholyaggal,7 ès fèl hetes terhesen 28mm petezsak embrio sehol.Az orvos szerint màr làtszik ahogy levàlik.Nem emlitett abortuszt,kitisztitast amit furcsalok.Nem szoktak ilyenkor azt elvegezni a kèsobbi szov.elkerulèse èrdekèben??Majd csak ugy kitisztul a petezsàk a mèhbol? Nagyon fèlek,el vagyok keseredve...
2011. szept. 1. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Szoktak esélyt adni az orvosok, hogy magától eltávozzon, ezért várnak egy, másfél hetet. Olyan példa is van, hogy teljes mértékben kitisztult a méh, és nem volt szükség kaparásra, abortuszra. DE!Ez ezerből 1 nőnél fordul elő, így a legtöbb esetben mindig abortusz a vége.

Mikorra beszéltétek meg a következő ellenőrzést a nőgyógyászoddal? Ha nem mondott időpontot, akkor hívd fel, és mondd meg neki, hogy a jövő héten szeretnéd, ha csinálna egy ultrahangot.

Nekem -bár spontán vetélés volt- egy hétig várt az orvosom, ezalatt az egy hét alatt folyamatosan ürültem kifelé (véreztem), és a petezsák darabokban távozott belőlem. Ajánlom neked, hogy ha esetleg magától elkezd távozni nálad, és ha tapasztalsz olyat, hogy nagyobb adagban zselés, nyákos darab távozik, akkor azt tedd egy sterilizált üvegbe és vidd el az orvosnak, mert azt elküldik bevizsgálni.

2011. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó válaszoló voltam! Még annyit, hogy ha ilyen szövet távozna belőled, amit fent írtam, akkor mindenféleképpen próbáld elrakni, megmutatni a dokinak, mert a szövettan vizsgálatot abból fogják megcsinálni.
2011. szept. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szèpen a vàlaszokat ès a segitsèged!

Egyenlore semmi nem utal arra,hogy majd elkezdek vèrezni,ezèrt fèlek,h mègsem uszom meg èn sem az abortuszt.Talàn jobb lesz,segit "tiszta" lappal indulni ugymond,de elso terhessègem volt,fogalmam sincs arrol sem hogyan zajlik le egy abortusz,fèlek tole.Tudom,nem egyedi eset a problèmàm,majdcsak tulteszem magam a dolgokon,de mèg friss ez a dolog.(Es lehet a nehezèn mèg tul sem vagyok-abortusz)

Mègegyszer koszonom!

2011. szept. 1. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok ismét.

Szóval egy abortusz úgy zajlik, hogy reggel bemész a kórházba. Mivel nem volt még hüvelyi szülésed, ezért felhelyeznek a hüvelyedbe egy lamináriát (hüvelytágító pálcát), ez pár perc alatt kész, nem egy kellemes érzés, nekem nagyon fájt, de túl lehet élni (ismerek olyat, aki azt mondta, hogy egyáltalán nem fájt). Utána pár órát feküdnöd kell (1-2 óra), amíg kitágul a hüvelyed, addig nem ehetsz, nem ihatsz semmit, mert altatva leszel. Jobb esetben bevisznek a műtőbe, rosszabb esetben csak szólnak, hogy menj a műtőbe. Na, hát ez megint nem a legszerencsésebb, mivel ahogy tágulsz, olyan érzés, mint amikor vajúdik az ember, szóval fájdalmas. A műtőben kapsz egy köpenyt, fel kell venned, alatta nem lehet semmilyen ruha, felfektetnek a műtőasztalra, elaltatnak és megcsinálják a műtétet, ami nagyjából 15-20 perc. Aztán visszatolnak a szobába, ott mérni fogják a lázadat, és egy kis idő múlva már ehetsz-ihatsz is. Ha nincs lázad, akkor még aznap haza fognak engedni.

Pontosan nem emlékszem, hogy nálam mennyi idő alatt jött meg a szövettan eredménye. Akkor vissza kellett mennem, csináltak ultrahangot, megnézték, hogy teljesen tiszta-e a méhem, hogy visszaállt-e a "régi" formájára, és csinált a dokim egy rákszűrést.


Hát röviden ennyi. Annyit még, hogy szerencsésebb úgy menni a műtétre, hogy előtte leszőrteleníted magad otthon. Túl lehet élni, nem kellemes, de arra gondolj, hogy nem véletlenül nem volt abban a petezsákban embrió. Nagy valószínűséggel beteg lett volna, ha megmarad, így ez volt a legjobb, ami történhetett mindenki érdekében!!!

Sok szerencsét, kitartást, sok erőt az újrakezdéshez, és nagyon szurkolok, hogy mihamarabb sikerüljön a bébi!!!

2011. szept. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segitettél,koszonom.

Megmondom oszintèn,azért eléggé megijedtem ettol a méhtàgitàstol,mutéttol,de tudom,tul kell vészelnem ha nem szeretnék problémàt késobb ha ujra probàlkozunk vagy teherbe esem.(Fertozés,meddoség,bàrmi)

Osszeszedem magam,majd lesz valahogy...

Koszonom!

2011. szept. 1. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!