Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek a kötelező vizsgálatok...

Melyek a kötelező vizsgálatok a terhesség során, és hanyadik héten végzik azokat?

Figyelt kérdés
KÖszönöm!
2011. máj. 30. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

11alkalommal kell menni a védőnőnél kapsz ilyen terhességi eseménynaptárt hogy mikor mit néznek mit vizsgálnak tele van az a4papír azért nem másolom be bocsi

4*van hivatalos uh de ez változo ha valamit nem látnak jól 5*vérvétel van olyan is hogy uh utána mindjárt vérvétel.szóval egész napos program

2011. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
MÁr voltam uh-n. Megállapították, hogy 8 hetes terhes vagyok. Utána mentem a védődhöz, akitől nem kaptam semmit, mert az orvosom nem adott a terhességemről papírt, így ő nem adhat nekem kiskönyvet. Legközelebb 13 hetesen kaptam időpontot az orvostól uh-ra, addig nincs kiskönyvem sem. Addig nem kellene vérvizsgálatra, vagy további uh-ra menni? Nekem ez kicsit későnek tűnik. A nucha szűrés nem korábban van?
2011. máj. 30. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Először a nőgyógyászhoz kell menni kb kimaradt menses után 2-3 héttel. Ezután történik a 0. uh, mellyel a terhességet állapítják meg. Ezzel a papírral mehetsz a védőnőhöz. Az orvost ezután, ha nincs baj, 4 hetente kell látogatnod. A védőnőt úgyszintén.

Kötelező uh-ok:

12. héten, 18. héten, 30. héten, 36. héten, és ezután hetente. Ha túlhordod akkor minden másnap.

Vérvizsgálat:

12. héten, 16. héten, 24-26. héten, 36. héten.

Azt hiszem nem hagytam ki semmit...

2011. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Erre voltam kíváncsi. Akkor mégis el leszek késve a 13. héten. Most kihez menjek akkor. Az orvoshoz nem tudok hamarabb időpontot kérni, már akkor tele volt.
2011. máj. 30. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz másolatot kérni az uh-leletről, ahol megállapították, hogy 8 hetes vagy?
2011. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van egy fényképem, de papírom nincsen róla, azt nem kaptam. A fényképen egy 32.9 mm hoszzúságú petezsák és az embrió látszik. Holnap felhívom a védőnőt, de most nagyon pipa lettem. Ha nem lesz nekem gyanús a hiányzó vérvizsgálat és ultrahang, akkor ha rajta múlik, éppen el is maradhat. Úgy tudom, hogy ezeket nem lehet utólag pótolni. Bocs, csak nagyon felzaklatott a védőnő hanyagsága. Azt mondhatta volna, hogy nem lesz elég a 13. héten neki bemutatni a papírt.
2011. máj. 30. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
hogyhogy nem kaptál leletet?? sokkal egyszerűbb a téma,kezded az egészet újra: nőgyógyász hogy terhes vagy legyen szíves beutalót adni uh-ra mert a múltkor elveszett,vagy a háziorvos.- azt nem tudom adhat-e de ha simán bekopogsz az uh-n hogy ittmaradt a papírod a védőnő meg addig nem csinál semmit ezt ők marha jól tudják.ha marad a terhesség nem vagy lemaradva semmiről.
2011. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van terhes kiskönyved?
2017. ápr. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!