Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség bebizonyított...

Ha a terhesség bebizonyított akkor milyen vizsgálatok vannak hátra és milyen sűrűn?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert vidéki vagyok!
2011. szept. 6. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ hanyadik hétben jársz. szóval először a nőgyógyászod tapintással megvizsgál, majd elküld ultrahangra, innentől bizonyított, majd felkeresed a terhesgondozót, ott megírják a beutalókat vérvételre, EKGra, fogorvoshoz, háziorvoshoz, majd 12. héten megint UH, megint tanácsadás, közben a védőnő is meglátogat, ezután kb havonta vérvétel és terhestanácsadás
2011. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 12 hetes terhesen kell menni majd genetikai ultrahangra. Engem minden hónapban hív ultrahangra a dokim. Már nem emlékszem de lesz azt hiszem 18 hetesen egy belső vizsgálat is. Fel kell venni a védőnővel a kapcsolatot, nekem mindig ő mondta mikor hova kell menni. Lesz majd vérvétel is,az első azt hiszem az is a 12. héten. Vizeletet nekem minden alkalommal néztek, amikor tanácsadásra mentem.A védőnőhöz is nagyjából minden hónapban kellett menni, később már 2-3 hetente, mert nézett szívhangot is. A 36 héttől meg nst-re kell járni,ahol szintén szívhangot néznek, meg hogy mennyit mozog a baba. Hát én még csak 7 hetes vagyok, nekem is most kezdődnek ezek a dolgok....igaz második baba, kicsit így könnyebb, hogy nagyjából már tudom mikor hová kell menni.Egyébként ez csak nálunk van így nem biztos, hogy pontosan minden orvos, védőnő így csinálja....nekem ilyen vizsgálatok voltak.Amúgy én is vidéken lakom.
2011. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Elvileg ez a hivatalos teendők listája, de ez úgy tapasztaltam orvosonként és kórházanként is eltérő.

2011. szept. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Mégegy lista, elég érthető, logikus.

2011. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!