Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma rámijesztett az orvos,...

Ma rámijesztett az orvos, lehet, hogy el fog halni a baba?

Figyelt kérdés
A magzat március 14-én foganhatott és most 5 hetes vagyok.10 napja az első ultrahang csak 11 mm-es petezsákot és szikhólyagot mutatott.Ma rámijesztett az orvos,hogy a szikhólyag nem látszik és nagy nehezen látott egy 5 mm-es magzati "árnyékot" és azt mondta lassan ver a szíve,szaporábban kellene.1 hét múlva kontroll,ha addig jobban beindul akkor megnyugodhatok,de figyelmeztetett hogy ne bízzam el magam túlságosan.Most nagyon aggódok:lehet hogy leáll a szíve??Hova tűnhetett a szikhólyag??Lehet hogy azért nem vert gyorsan a szíve mert nemrég indult be??Van még remény??
2009. ápr. 20. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
remény mindig van, csak az a lényeg próbálj meg nem idegeskedni. Tudom, könnyű mondani! De ha idegeskedsz, azzal sokat ártasz a kicsinek.
2009. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nagyon rendes dokid van :( legalább nem táplálja a reményt :( lassan ver a szíve.... nagyon szép mondat, főleg hogy egy kis csőben dobog egy kis kezdemény. Próbálj meg pozitív dolgokra gondolni és ne arra , hogy elmehet a baba!!! 5 hetesen meg csak körvonalakat látnak még , találgatnak mindenről... Kitartást kívánok!!!!!


1 kismama

2009. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Várj csak egy kicsit! Ha március 14-én fogant, akkor nem 5 hetes vagy, hanem legalább 7! Mert a heteket a legutolsó menstruációtól kell számolni! A feltett kérdéseid szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy az 5., vagy a 7. héten jársz-e!
2009. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia gondolom beültetéses vagy mert akkor szoktak 5 hetesen ultrahangot csinálni.Én is az voltam. Engem is az első ultrahangnál nagyon elkeserítettek. Igaz nekem más volt a problémám. Nekem nagyon lapos volt a petezsák. Nekem is azt mondták ne nagyon éljem bele magam. Akkor én is elvoltam keseredve és most a másik szobában alszik egy 10 hónapos gyönyörü csöpség aki egyáltalán nem lapos.Egyszóval ne add fel.
2009. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Nem vagyok beültetéses,spontán fogant.De nagyon ijesztő ez a bradycard szívműködés(így mondta az orvos).A petezsák 22 mm körül van és 10 napja,amikor 11 mm volt,szabályosnak mondta..reménykedem hogy 1 hét múlva minden rendben lesz.
2009. ápr. 20. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én őszintén szólva nem értem az orvosodat!A legelső ultrahangom 5hét+5naposan volt.Összvissz egy 9,4 mm-es petezsák látszódott.Nem is néztek szívhangot,mivel azt 7 hetes kortól nézik.Múlthéten voltam 7hetesen+5naposan,akkor már az embrio 1,4cm volt,és a szívhangja tökéletes.Nem értem,hogy 5 hetesen mért hozza rád a szívbajt,mikor még most indul be a szívműködése.Mellékesen megjegyzem,hogy nekem febr. 14-én volt az utolsó menzim,ebből én úgy számoltam mikor a múlthéten mentem,hogy 8hetes+5 napos vagyok és a dokim közölte,hogy 7hetes+5 napos vagyok.

Ne idegeskedj!

Nemtudom,hogy bánik veled a dokid,de azalapján amit mondott,én a helyedben elgondolkodnék,hogy váltsak-e.

Nyugodj meg,és élvezd a babvárást!

8+2 hetes kismami

2009. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Huhh...megnyugodtam valamennyire.A doki,aki ezeket mondta csak véletlenül vizsgált,nem az orvosom.Szerencsére..sok rosszat hallottam felőle.Nos hát remélem hogy akkor az van hogy még most indult be a szív és ezért tűnik furcsának a lüktetése.Próbálok nem idegeskedni jövőhét hétfőn ultrahang.
2009. ápr. 20. 18:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Igaz nekem még nincs babám, de szerintem se izgasd fel magad, mert nekem is az volt az első gondolatom, hogy de szemét egy orvos, hogy ilyenekkel idegesít téged. Neki szerintem nem lenne szabad ilyeneket mondani egy kismamának, mert az idegesség sokat árt, és lehet ha nem tömnék ilyenekkel egy érzékeny leendő anyuka fejét, megmaradna a baba, de így lehet még nagyobb bajt okoz. Biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz!!! Szép babavárást!
2009. ápr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most már határozottan nyugodtabb vagyok!!Pozitívan állok hozzá,hogy nem lesz semmi baj.Mindenkinek boldog babavárást!(aki pocakos:)További szép napot!
2009. ápr. 21. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!