Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért gondolja úgy, hogy még...

Miért gondolja úgy, hogy még mindig nincs itt az ideje? :O

Figyelt kérdés

Barátnőm 27 éves és úgy néz ki hogy terhes. Nagyon be van tőle parázva, mert új kocsit akar venni, egyetemre jelentkezett, elkezdett tanítani. Kétségbe van esve, hogy mi van ha terhes, olyankor hogyan kell abortuszra elmenni. Mondtam neki, hogy 27 éves egészséges, stabil anyagi körülmények között lévő nőnek (mint ő) elég nehéz elmagyarázni a dokinak, hogy miért is nem kell a baba.


Én is terhes vagyok, de sosem fordult meg a fejemben, hogy elvetessem a babám, pedig jóval fiatalabb vagyok.


Miért nem látja be, hogy 27 évesen ha elveteti elég nagy kárt tehet magában? Nincs még bébije.


Köszi a válaszokat!


2011. szept. 6. 07:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Mi közöd van hozzá?! Az Ö élete, nem a Tiéd!
2011. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen emberek. Nem érzi késznek magát (bár akkor védekezhetett is volna),ő most kezdett el élni (tanítani kezdett stb) és most úgy gondolja,hogy nem fér bele egy gyerek.
2011. szept. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ha hozzám fordul kérdésekkel igenis van jogom megmondani a véleményem, ha tetszik neki ha nem. Ha engem kérdez a tünetekről és bennem bízik, akkor azt hiszem van jogom beleszólni, ha rossz döntést akar hozni.
2011. szept. 6. 07:59
 4/16 anonim ***** válasza:
Nehéz erre választ adni,mert egyrészről,igen,az ember kicst megrökönyödik,mert minden adott,ami egy gyereknek szükséges(bár azt nem írtad,az apuka mit szól)másrészről meg ha nem érzi úgy,hogy szeretné a babát,akkor nem biztos,hogy mondjuk nem fogja később okolni olyan dolgokért,miről le kellett mondania miatta,és nem fogja úgy szeretni,ahogyan kéne.
2011. szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az apuka nem tud róla, de nem is akarja neki elmondani, inkább szépen csendben elmegy abortuszra.
2011. szept. 6. 08:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha nem áll rá készen, semmiképpen ne szülje meg a gyermeket, mert azzal több életet tesz tönkre. Főleg a magáét és a babáét. Lehet, hogy egyáltalán nem akar gyereket soha. Az is lehet, hogy ez csak egy hirtelen pánik roham, de nekem nem úgy hangzik.

Ne próbáld meg rábeszélni, hogy megtartsa, se arra, hogy elvetesse. Neki kell átgondolnia és a párjának.

Mivel nem tervezett baba volt, így biztosan nagyobb sokk. Alapjáraton sokkoló az első baba, még akkor is, ha tervezett volt. Akkor is lefut az ember agyában, hogy "de biztos, hogy már itt az ideje" legalább is nekem ez átfutott az agyamon, pedig már 3 éve vágytam a babára.:D

Le kell tisztulnia a képnek most a barátnődben. De nagyon gyorsan döntenie kell.

Abortusz ellenes vagyok, de józan ésszel. Nem gondolom, hogy minden áron meg kell tartani a babát. Ahol nincs helye a szülői szívekben egy gyermeknek, oda nem szabad kisbabát vállalni.

Azzal meg, hogy az emberek ilyenkor azt mondogatják, hogy vigyázni kellett volna, az már késő, és nem számít.

2011. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Azt mondta kb. 1 hónappal ezelőtt, hogy mennyire szeretne egy babát és nagyon vágyik már rá, most hogy lehetne lehetősége pánikol rajta. Persze megértem, de valahogy mégsem. Tényleg ne tartsa meg, ha nem tudná úgy szeretni ahogy kell.

2011. szept. 6. 08:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha megtartja a babát,akkor lőttek a tanilásnak és a munkahelynek is. Legalább 5-10 évig nem lesz munkája.

Rá kell bízni,hogy megszüli-e? Inkább az abortusz,mint egy nem kívánt gyerek.

2011. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kemény dolog az abortusz. Valóban igazad van, hogy kockázatként felmerül, hogy később majd nem lehet gyereke. Néhány év múlva is kialakulhat a lelki hatás. DE ebben a dologban tanácsot nem adhatsz neki. neki kell döntenie. Az ő élete. Te maximum mellette lehetsz és bármilyen döntés születik támogatnod kell. Hidd el nem terhesen könnyű azt mondani, hogy én aztán soha nem vetetném el. Te se tudod, hogy ha egyik reggel ezzel a tudattal kelnél ki az ágyból mennyire zavarodnál össze. Milyen hatással lenne rád a dolog. Nem próbáld megérteni, csak egyszerűen támogatni.
2011. szept. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!


5 hónapos kismama vagyok, ezért nem tudom most őt annyira megérteni. :)

2011. szept. 6. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!