Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz hogy nem érdemes összeház...

Igaz hogy nem érdemes összeházasodni mert akkor nem kapunk semmi támogatást a gyerekre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk házasok, de nem kapunk semmi támogatást, mert mindkettőnknek van jövedelme. Én Gyed-et kaptam, + családit. Nem tudom te mire gondolsz milyen támogatásra?
2011. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát nekem azt mondták hogy akkor az ovoda a könyvek minden fizetős lesz
2011. szept. 9. 21:19
 3/25 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, összeházasodtok-e, amíg a gyereknek mindkét szülője megvan. Támogatás az egyedülálló anyának jár, de ahhoz az kell, hogy az apa ne ismerje el a gyereket, akkor nem lesz beleszólási joga a nevelésbe, nem kaphatná az ő nevét és ha te meghalsz, lehet, h intézetbe kerül. Ezt gondolom a párod se engedné meg te se akarod.
2011. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a házasságon múlik, hanem a jövedelmen. Nyilatkozatot kell tenned, hogy egyedülállóként neveled a gyereket, akkor a párod jövedelmét nem számolják - de ha mégis együtt éltek és ez kiderül, kamatos kamattal fizethetsz vissza mindent.
2011. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
mi össze akarunk házasodni ,de egy illető azt mondta hogy nagy hüjeséget teszünk vele,mert akkor semmit se kapunk.
2011. szept. 9. 21:24
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az óvoda így is, úgy is ingyenes, csupán az étkezésért kell fizetni, de az meg független attól, hogy a szülők házasok vagy sem. Féláron kapják az étkezést a 3 vagy több gyermeket nevelő családok gyerekei, valamit a rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapók.

Ugyanígy az iskolában a könyvek is csak nekik adják ingyen (általában használt könyvet).

2011. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
és mi van az én TB-vel?
2011. szept. 9. 21:27
 8/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Barátnőm elvált, 11 éves fia van. Van jövedelme, és a volt férj is fizet tartásdíjat, és így nem kap semmit sem ingyen, se tankönyvet, semmit. Még az iskolában is teljes árat fizet az étkeztetésért.

2011. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
A Tb ha dolgozol akkor jár. Neked is és a babának is. Mert mi lenne a tb-vel?
2011. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A Tb-nek sincs köze ahhoz, hogy te házas vagy vagy sem. Ha dolgozol, vagy épp GYED-en, GYES-en vagy, biztosított vagy, másképp magadnak kell fizetned magad után.
2011. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!