Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyed kérdés. Pontosan hogy...

Gyed kérdés. Pontosan hogy van? Ha most itthon vagyok a 2éves kisfiammal, aki után már csak gyest kapok. Elötte kaptam ugye a gyedet, és születése elött már 8év folyamatos munkaviszonyom volt.

Figyelt kérdés
ez sajnos most megszűnt.ha mihamarabb sikerül elheyezkednem,mennyit kell minimum dolgoznom, hogy újra gyedet kapjak a következő babámmal?a folyamatos biztosított viszony számít, vagy elég a 2éven belüli 365nap?vagy muszály kivárnim egy munkahelyen az egy évet?
2010. aug. 25. 13:16
 1/7 A kérdező kommentje:
segítsetek kérlek, nehogy pórul járjunk.köszönöm
2010. aug. 25. 13:16
 2/7 anonim ***** válasza:

2010. május 1-től (április 30-át követően) született gyermekeknél érvényes szabályok


Jogosultsági feltételek


- Ha az anya igényli a Gyedet, akkor a szülés napjától visszamenőleg számított 2 éven belül 365 nap (naptári) biztosítási idő szükséges.

- Ha az anya igényli a Gyedet és a biztosítási jogviszonya a Tgyás folyósítása alatt szűnt meg, feltéve ha a Tgyás jogosultsága biztosítási jogviszony fennállása alatt keletkezett.


Mi számít bele a 365 nap biztosítási időbe?


- A biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz ideje.

- A közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányidejéből 180 napot.

- A rehabilitációs járadék folyósításának ideje.


Remélem tudtam segíteni :)

2010. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találtam meg, olvasgasdd szerintem, és akkor kitalálhatod, hogy hogyan jöttök ki a legjobban.


Első voltam

2010. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon is tudtál segíteni, köszönöm szépen.ezekszerint,bármikor szülhetek jogosult leszek a gyedre, mert az elmúlt 2évem biztosított volt, meg azért valamennyit most elmegyek dolgozni valahova.

köszönöm

2010. aug. 25. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az elmúlt két éved biztosított volt, és most találsz munkát, akkor nincs semmi gond, a biztosítotti időnek nem kell folyamatosnak lennie. A munkaviszony megszűnése előtti időszak beleszámít a 365 napba, viszont mivel a szülés előtti 2 évet nézik visszamenőleg, így minél több időt töltesz biztosított idő nélkül, annál kevesebb számít bele visszamenőleg. Ha találsz munkáét, akkor érdemes a próbaidőt legalább kivárni, mert a próbaidő alatt nem állsz felmondási védelem alatt, ilyenkor kitehetnek indoklás nélkül, akkor is, ha terhes vagy.

Az egy évet az új munkahelyen akkor kell kivárni, ha a megszűnéstől számított egy év három hónapon belül nem esel teherbe. Persze értelemszerűen, ha ez alatt az idő alatt máshol dolgozol, akkor ez már nem helytálló. (pl. munkaviszony megszűnt 2010. május 1. ha találsz is új munkahelyet, az ez előtti 365 nap munkaviszony csak akkor számítható be, ha a baba 2011. május 1-ig megszületik. Ha később jön a kicsi, akkor annyival több időt kell dolgoznod, hogy meglegyen a 365 nap. Pl. ha júniusban jön, akkor plusz 2 hónap, ha szeptemberben, akkor plusz 4 hónap, stb, stb)

Remélem sikerült érthetően leírni:D

2010. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy annyira nem egyértelmű:(

Szóval a plusz hónapok előtte is lehetnek, vagyis te már dolgozhatsz januártól, és akkor jöhet a baba akár szeptembertől is:) Szóval mindegy mikor dolgozol, a lényeg, hogy legyen meg a 365 nap. Vagyis ha elkezdesz most dolgozni, akkor akármikor jöhet a gyerek, ha csak jövő májusban kezdesz dolgozni, (a példa szerinti esetben), akkor annyi időt kell az új helyen biztosítva lenned.

2010. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi, persze minnél elöbb dolgozni szeretnék, akkor nem lesz gond.

köszönöm mégegyszer.

2010. aug. 25. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!