Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti mit tennétek az én helyembe...

Ti mit tennétek az én helyemben? 40 évesen 2 felnőtt gyerek után még szeretnék babát, de az elmúlt 1 1/2 évben 2x is vetéltem.

Figyelt kérdés
most eltelt az a 3 hónap amit a főorvos javasolt a vetélés után, és mondta, majd menjünk vissza megbeszélni hogyan tovább. Az 1. eset után vizsgáltak toxora, azzal volt kicsi gond, de nem az volt az oka, a második a 8. héten még nem volt életképes, ezért történt a baj. Mindkét eset nagyon megviselt, törést is okozott a kapcsolatunkban, ami mostanra helyreállt, de ne tudom mit tegyek. Merjek még egyszer bevállalni egy terhességet vállalva ugyanezt a kockázatot, vagy még rosszabbat, vagy mondjak le arról, ami az életcélom volt, hogy sok gyerekem lehessen... sajnos amikor jöhettek volna nem engedhettük meg magunknak, a kettőt is gond volt egy időben iskolába járatni, most meg mire ez nem probléma elszállt felettem a kor. kíváncsi vagyok ki hogyan cselekedne, lehet ezzel megkönnyítenétek a döntésemet, mert a biológiai órám vészesen ketyeg :(
2011. nov. 2. 18:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl van lihegve ez a kor-kérdés. Ha egyébként egészséges a baba, miért ne születhetne meg? 20 évesen ő már felnőtt ember, Te még csak 60 éves. Egy felnőtt, felnevelt ember anyja miért ne lehetne 60 éves?

Hajrá,drukkolok!!

2011. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Moncsisz válasza:
Már kicsit régen voltak itt válaszok erre a kérdésre, így aztán érdekelne, mi történt veled tavaly november óta. Remélem, már egy csodás harmadik gyermek édesanyja lettél. Azért jutottam erre az oldalra, mert egy kicsit hasonló cipőben járunk. Három gyönyörű gyermek édesanyjaként először nem is terveztük, hogy megint áldott állapotba kerüljek. A gyerekek nagyok, munkát találtam, szóval nem gondoltam, hogy 40 évesen újra várandós legyek. Aztán a sors úgy hozta, hogy mégis. De sajnos a nyolchetes ultrahangon, ami egyébként az első vizsgálat lett volna, csak üres petezsákot találtak. Egy héttel később szintén. Óriási fájdalom ért, el sem tudom mondani. Orvosom szerint mindennek oka van, nem véletlenül történnek a dolgok, és én azóta rájöttem, hogy igen. Ez a kis angyal ébresztette fel bennem a vágyat arra, hogy negyven évesen (illetve most így már átcsusszanunk jó esetben a 41-be) is adhatok új életet. Úgyhogy most egy tudatos felkészülés után a három hónap tilalmi idő után újra próbálkozunk. És hiszem, hogy 10 év után újra élvezhetem az anyaág örömeit egy kis aprósággal.
2012. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó olvasni, hogy nem botránkoztok meg Szerintem sem kell túlmisztifikálni. Attól, hogy nem ez a minta, még lehet boldog kismama egy 40 éves is...Senkinek nem árultam el, mennyi vagyok, amikor az első babát vártam. Az egészségügyisek sem utaltak rá semmivel, hogy ez bármilyen problémára okot adna. 43 évet betöltöttem, amikor megszületet. Így sikerült. Szerencsés alkatnak mondanak, mert nem látszik a korom és nem is érzem:). Nagyon könnyű, problémamentes volt a terhességem. A nődoki szerint :sok múlik a hozzáálláson". Nagyon élvezem a babázást. A kislányom kortársainál sokkal fejletteb. 2,5 éves most, de minden szempontból 4-nek tűnik :). ...azt mondják, hogy az idős szülők gyerekei nagyobb arányban érettebbek... Staitisztikailag hamarabb lehet egészségüi problémánk, mint egy 20 éves szülőnek, de a statisztikát sokszor felülírja a valóság. Én optimista vagyok és "dolgozunk" a kistesón. :)
2012. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, látom folyamatosan él a kérdésem és reagáltok is rá, sőt kíváncsiak vagytok a továbbiakra is.

Szóval 2012 májusában újra sikerült teherbe esnem, rögtön mentünk is dokihoz, hogy nehogy megint baj legyen. 5. héten már volt szívhang is, volt várakozás, aggodalom, féltés egyebek. A lényeg, hogy ez a baba is elhalt a 8. héten, úgyhogy a döntésem végleges: nem lesz többé kisbabám. Kifelé nem látszik rajtam a veszteség, próbálok normálisan élni, új életet kezdeni a felnőtt gyerkeinkkel, új céljaink vannak, de a fájdalom megmarad... Az utolsó babának kb. 2 hét múlva kellene megszületnie. Sajnos most már nagyon sok lezs az ilyen szomorú évforduló, de remélem sok örömet lelek még a családommal és most már jöhetnek az unokák...

2013. jan. 16. 14:08
 15/15 A kérdező kommentje:
nem mellékesen a házasságunk is megmaradt és talán még jobban megerősödött... de majd meglátom mit hoz a jövő évi 25. évfordulónk :)
2013. jan. 16. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!