Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék de mit tegyek?

Babát szeretnék de mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve rendszeresen próbálkozunk a párommal h.legyen baba...de még mindig nem sikerült!Teljesen elvok keseredve...Mit tanácsoltok mit tegyek h.sikerüljön???
2011. nov. 5. 16:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
szia! Mi másfél évig próbálkoztunk és csak nem jött össze. Mivel féltem a még nagyobb lelki megterheléstől,(már teljesen idegroncs voltam) ezért halogattam a dokit. De megbeszéltük a párommal, hogy várunk még 2-3 hónapot, és ha akkor sem sikerül irány a kivizsgálás. Ezek után próbáltam nem foglalkozni a "gyerek témával", nagyon sokat dolgoztam, túlóráztam, eljártam szórakozni a barátnőimmel, a férjemmel is sok közös programot szerveztünk. Annyira eltereltem a figyelmemet, hogy az sem esett le, hogy már 10 napja késik a mensim. majdnem 2 év után pozitív tesztem lett. Ma már 14 hónapos a fiúnk. Azt tanácsolom neked, ne görcsölj, ne idegeskedj. Egy orvosi kivizsgálás megnyugtathat abban, hogy nincs semmi szervi akadálya a babának. Sok sikert, kitartást!
2011. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Valahol szerintem ez lelki, tudat alatti is! Mi is egy évig próbálkoztunk, nagyon akartuk a babát, minden bajom volt, hogy másnak, aki nem is akar babát, még annak is összejön, nekünk meg nem! Egyszer csak besokaltam, hogy lesza.ok mindent, élem az életem, majd jön a baba, amikor jönni akar! Nem is gondoltam rá, arra gondoltam, ha nem akar össze jönni, akkor annak biztos oka van! Következő hónapban nem jött meg, teszteltem és pozitív! Most már egy éves a gyönyörű szép kislányom! Remélem, hamarosan össze fog jönni! És szorítok nektek! Addig is élvezd az életet, és próbálj másra gondolni, kevesebbet erre, és hidd el, sikerülni fog!!!
2011. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek pár előttem szólóval (ahogyan az élet őket is igazolta), igenis, érdemes már fél év sikertelenség után (sőt akár a projekt elkezdése előtt is megnyugtatásként) kivizsgáltatni magad/tokat. Ilyen fiatalon ennyi idő alatt már azért össze kellett volna jönni normál körülmények között. De ne idegeskedj, lehet, hogy apró oka van annak, hogy eddig nem jött össze, mégis talán kezelést igényel. Az én dokim (miután én is 1 év után mentem csak el) egyenesen lecseszett, hogy miért bagatellizáltuk el, és hogy nem ért egyet a nőgyógyászok azon szemléletével, hogy egy évig várni kell. Hormonvizsgálat (esetleg inzulin-rezisztenciára is kitérve), spermavizsgálat, vmint természetes módszerek is segíthetnek. Ha a leleteitek rendben lesznek, akkor azon érdemes elgondolkozni, hány napos és rendszeres-e a ciklus, hőmérőzés, termékenységet elősegítő tea (pl cickafark), folsav szedése, stb sokat segíthet. És való igaz, mensi előtt már általában felesleges a próbálkozás, inkább ahogy elmúlik, álljatok neki! Csak papírforma, hogy a középidőben van a legtöbbször peteérés, és azt is tudni kell, hogy a mensi első napjától kell számolni a ciklust. Nekem már a 9. napon van a pé-m, tehát alig, hogy elmúlik a menstruációm. Anno nekem kiderült, hogy nem minden hónapban volt peteérés, gyógyszeres rásegítés kellett. Ma már 21 hós a kisfiam, és gondolkozunk a második babón, remélem Ő hamarabb összejön.:) Úgyhogy én elmentem előzetesen egy hormonvizsgálatra, most minden rendben, reménykedem a természetben, de most biztos nem várunk olyan sokáig. Remélem segítettem, kitartás, és hajrá!
2011. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azt tanácsolom első lépésben nézessetek a férjednél egy spermatesztet, addig kár veled bármit is csinálni. Neki fájdalommentes, ha pedig szégyenlős vigyétek a spermát magán urológushoz. 5-6 ezer forint.

2011. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam hogy legalább 2 naponta! de annyi hozzászólást olvastam már itt ezzel kapcsolatban, hogy megállapítottam 1 a lényeg. NEM RÁGÖRCSÖLNI, nem beütemezni, egyszerűen csak történjen meg a dolog. Lehet h a stressz miatt nem sikerül, de mond meg az orvosodnak h te igenis most szeretnéd a kivizsgálást.

Tudod sokan mondják h mielőtt megfogansz, már lejön a kis lélek és ő választ ki titeket. Szóval nem szeret olyan helyre születni ahol stresszes ez az egész. Többen is írták már, és azt is, hogy ők minden módszert kipróbáltak és egyik sem jött be, és Amikor végleg feladták, s elfogadták a helyzetet, na akkor jött a csoda! :) Úgyhogy ne az legyen a fejedben h teherbe kell esned,csak élvezd és kész.:) Be fog jönni

2011. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ja, és hallottam már olyat,akinek mensi közben volt peteérése és azért nem jött soha össze, aztán 1x akkor csinálták és 1re siker
2011. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!