Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállalnál/Vállaltál albérletbe...

Vállalnál/Vállaltál albérletbe gyermeket? Miért?

Figyelt kérdés

Nem vagyok várandós, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 8. 15:27
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, még annyit tennék hozzá, hogy a saját ingatlan csak akkor jobb, hogyha nincs rajta hitel. Márpedig manapság ki tud tehermentesen lakást/házat vásárolni? Csak a milliárdosok, illetve akik esetleg örököltek valahonnan. Amúgy teljesen mindegy, hogy az albérletet fizetem, vagy a bank zsebét tömöm.
2011. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer már válaszoltam, még annyit, hogy nem az a döntő, saját lakás vagy albérlet, hanem hogy biztos anyagi háttere legyen a párnak, normális munkahelye. És így van, ma már a legtöbben lakáshitelből jutnak sajáthoz, amivel csak szívunk. Persze ha örököl valaki, az más, de azért hitelt felvenni, én már nagyon bánom. Semmi értelme nem volt.
2011. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
72%
A külföldi és a magyar albérlet közötti különbség "csak" annyi, hogy míg külföldön a bérleti díj a családfő fizetésének max. 10%-át teszi ki, addig hadd ne mondjam, hogy itt a 60 ezer, az hány százaléka egy fizetésnek, és az még egy olcsó albérlet... Sajnos. Emiatt számít itthon "nagyobb létbizonytalanságnak" az albérlet, mint külföldön.
2011. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%

Én vállalnék, hozzáteszem saját lakásunkban élünk.

Szerintem teljesen mindegy, hogy a törlesztő részletet fizeted, vagy pedig az albérletet.

Az albérletből kirakhatnak, akkor kereshetsz másikat, a lakásodat/házadat meg elveheti a bank, akkor is kereshetsz másikat vagy albérletet.

Egyik sem biztosabb, mint a másik.

Esetleg akkor más a helyzet, ha a lakáson/házon nincs hitel. De én vállalnék albérletbe is.

2011. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz. Hollandia, 1000 euro környékén tud egy család bérelni lakást, ahová gyerek is fér. Kb. ennyit kap kézhez egy minimálbért kereső ember. Csak egy példa. Vagyis egy fő fizetésének a 100%-át viszi el, de ha nem is minimálbért keres, akkor is sokat.

Arányaiban ugyanaz, mint a magyar viszonylatok.

2011. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
55%

Hollandiáról nincsenek adataim, de az biztos, hogy ott az ország méretéhez képest nagyon sok ember él, emiatt nehéz bármit is találni, hát még normális áron... De azt hiszem, az sem mindegy, hogy külföldi vagy, vagy helyi lakos, mert előbbieket jobban lehúzzák. :o(

Én Németországra és Ausztriára gondoltam elsősorban.

2011. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%

Ne hozzuk elő a külföldet kérlek... Teljesen más mentalitású emberek, egy teljesen más kultúrában, teljesen más munkamorállal. Többet a fizetések, de a termékek is többe kerülnek (igaz, nem arányosan), és nem is élnek annyian segélyből, mint itthon.


Értem én, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb, de a szomszéd locsolja is a gyepet!

2011. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletbe fogok gyereket vállalni. Nyugodtan el lehet ítélni akir akar, de az albérlet rezsivel együtt télen 75 ezer nyáron meg 60 ezer Ft. Egy másfél szobásban ahol minden van ami szükséges. Barátnőmnek egy ugyanekkora lakásra 90 ezer a törlesztője. Asszem így talán olcsóbban jövök ki. Persze én is szeretnék majd egyszer saját lakást, de még évekig nem tehetem majd meg, ezért ide jön a gyerek is, akinek szerintem teljesen mindegy, hogy saját vagy albérlet csak a családi biztonság legyen meg. A saját ház egy életre szól, az albérlet mellett lehet helyet változtatni vagy máshol munkát vállalni, mert nincs kötöttség. Ez a mai világba nem egy rossz dolog.
2011. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem albérletbe, hanem önkormányzati bérlakásba vállaltuk be a babát. Azóta már kétszer költöztünk: először egy tágasabb bérlakásba, majd a saját kertes házba. Szerintem mindegy, hová vállalod, ennél sokkal fontosabb, hogy elég legyen a fizetésed minden felmerülő költségre. Mi is bevállaltuk a hitelt a ház miatt, igaz, csak 8 év összesen, s nem svájci frank vagy euroalapú, de a mai világban minden hitel rizikó. Inkább a biztonságos albérlet, mint egy fizethetetlen hitel vagy a szülőkkel együtt élés (minden elismerésem azoknak, akik ezt bírják).
2011. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
89%

Sziasztok!

Én kicsit több, mint másfél éve élek albérletben. Lehet, hogy begyepesedett a gondolkozásom, de inkább fizetnék egy kicsit többet havonta egy saját ingatlan törlesztőjére, mint ide. Ha belegondolok, hogy mennyi pénz ment már "ki az ablakon" úgy, hogy ha innen elmegyünk, akkor ismét nulláról kell kezdeni, akkor vérzik a szívem. Igazatok van abban, hogy egy jelzáloghitellel terhelt ház sem számít sajátnak, mert a hitel lerendezéséig még a bank tulajdona, de az a tudat, hogy "egyszer majd" letelik és onnantól teljes egészében a tiéd és örökölheti a gyereked, kiadhatod, eladhatod, kényed-kedved szerint újíthatod, átalakíthatod, az többet ér, mint egy albérlet!

A kérdésre válaszolva pedig: mivel lehetőségem még nincs saját házra, mert a hitelfelvétel követelményeinek nem felelek meg, mert orrba-szájba csak hosszabbítják a munkaszerződésem és határozott szerződésre nem adnak kölcsönt, így biztos, hogy vállalnék albérletbe gyereket, mert az anyaságról nem fogok lemondani a jelenlegi siralmas helyzet miatt... De a lelkem sokkal nyugodtabb lenne, ha saját házba jönnének a gyerekek!

2011. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!