Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most julius 1 vagy május 1?

Most julius 1 vagy május 1?

Figyelt kérdés
Az új törvény miatt kérdezem, a szeritn 2010 május 1-ig meg kell születnie, hogy még a régi rend vonatkozzon rá. Viszont mindenki azt mondja, hogy július 1-ig teherbe kell esni. Viszont aki május 1-jén szül az kb. 2009. agusztus 10. én menstruált utoljára. Akkor viszont még van pár honapunk pluszban. augusztus elejéig. Akkor most hogy is van ez? melyik a mérvadó?
2009. máj. 9. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogászként én azt mondom neked, hogy mindkettő igaz. Bár még nem néztem ennek a készülő jogszabálynak konkrétan utána, de a jelenleg hatályos magyar jog szerint ( ez az irányadó az apasági vélelemnél is ) a fogantatási idő a szüléstől visszafelé számított 182 és 300-ik nap között van. Figyelembe véve, hogy az "átlag" terhesség ugyebár 280 nap, így a jog tekintetbe veszi ezt a tűréshatárt.


Vagyis szerintem aki 2010 május 1 előtt szül, arra a régi rend fog vonatkozni, a másik ötletem, hogy ez a végső határidő, ( mármint a 2010 május 1. ) azaz ha eddig az időpontig megszületik a baba, orvosilag igazolható, hogy a fogantatás még 2009. július 1 előtt történt. Más ötletem nincs. Majd megtudjuk....

2009. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem aki 2010 május 1én szül, arra már az új jogszabályok fognak vonatkozni, mivel akkor lép életbe. Tehát, mindenképp előtte kell megszületnie a babának, tehát áprilisban. Ahhoz pedig júliusban meg kell fogannia a babának, de szerintem erre vonatkozik a július 1. Mármint, hogy addig teherbe kell esni. A július 1. az 2009re vonatkozik, a május 1. pedig 2010re.
2009. máj. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

MI AZ H MEG KELLL SZÜLETNIE?????

MI AZ H TEHERBE KELL ESNIE???

AZ A GYEREK NEM AKKOR JÖN AMIKOR Ő AKAR???????

TÖRVÉNY IDE VAGY ODA AKI ILYEN ELVEL MŰKÖDIK AZ NE SZŰLJÖN GYEREKET!!!!!!

ÉN 4 ÉVE VÁROK ARRA H TEHERBE ESSEK K....A NEM ÉRDEKEL H ÉPPEN BELE ESIK E A TÖRVÉNYBE VAGY SEM!!!!!!!

2009. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó válaszadó! Persze, megértem, hogy te már régóta vársz a babára, de itt most nem az volt a kérdés! Ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor nem kell írni!!!
2009. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kiabálónak üzem, hogy én se tegnap keztem a próbálkozást. Csak a pénz miatt érdekelne.

Egyébként ahogy számítgattam július 25-ig megfogan, akkor még máj 1 elött megszületig, valószínűleg.

2009. máj. 9. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
és szerinted ez így működik h x ideig megfogan??? bárcsak így működne kívánom h így legyen de ezt nem te döntöd el sajnos
2009. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!