Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MIkor mehet iskolába? Jövőre,...

MIkor mehet iskolába? Jövőre, július 14-én lesz 6 éves. Elvileg akik május 31-ig betöltik a 6. életévet, de nem szeretném, hogy évvesztes legyen, mivel ő csak nyáron tölti be.

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem mehet jövőre iskolába, de ez egy cseppet se zavarjon. Egyre több olyan gyerek van, aki életkorát tekintve mehetne suliba, de a szülők még egy évet óvodában "tartják".
2010. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te szeretnéd, dönthetsz úgy, hogy szeptembertől iskolába járjon . Viszont azt tudnod kell, hogy manapság a gyerekek legnagyobb része 7 évesen kezdi az iskolát. tehát az évvesztesség ma már nem téma... Kérdés: nem lesz-e a tiédnek hátránya amiatt, hogy 1-1,5 évvel is idősebb osztálytársai is lesznek?? egy tanítónő anyuka (3 gyerekem kezdte az iskolát 7 évesen, nem volt belőle semmi hátrányuk)
2010. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
OK, de miért nem? elvileg van olyan lehetőség, hogy kérvény után mégis mehessen, hiszen csak két hónappal idősebb azoknál a gyerekeknél,akik még mehetnek. És semmiben nincs lemaradva tőlük. Én nem szeretném még egy évig benttartani!
2010. máj. 10. 12:55
 4/11 anonim ***** válasza:
2010. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Nem tudom, hogy lesz-e hátránya, hogy idősebbekkel jár. Oviba is vegyes csoportos, és én is abba az évbe töltöttem a hatot, és örültem, hogy fiatalon szerezhettem diplomát.TUd olvasni, és számolni, és néhány szót leír. Az oviba már unatkozik...
2010. máj. 10. 12:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó... csak tudod, az iskola nem csak ezekről szól. Ott 45 percen keresztül figyelni kell, ehhez bizonyos érettség is szükséges. Ha nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy 6 évesen menjen iskolába, a szülő kérésére mehet... De előtte én mindenképpen kikérném szakember véleményét is. Az iskolához nem elég (sőt egyáltalán nem is kell!!!!), hogy ismeri a betűket, ír...ui. ezekre még nem biztos, hogy érett, meg az iskolában egészen máshogyan fogják tanítani, könnyen összezavarodik... Inkább az a fontos, hogy szociálisan és mentálisan is érett legyen az iskolára, kialakult legyen nála a kezesség, lábasság, szemesség stb...
2010. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, 45 percig még nem ül meg egyhelyben, de még ugye van egy év addig. Természetesen szakember véleményét kikérjük majd, én csak attól tartottam, hogy az óvónénik kötelezhetik, hogy ottmaradjon még egy évet. Ja, a betűket nem mi "tanítottuk", ő érdeklődött, én csak válaszoltam a kérdéseire. Ilyen szempontból én is "érettebb" voltam a koromnál, 18 hónaposan Petőfi Itt van az ősz című versét elszavaltam végig!
2010. máj. 10. 13:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Az óvónők semmire se kötelezhetnek, csupán javasolhatnak... de tudod, ők is szakemberek. Igen, még sokat érik addig, majd jövő tavasszal meglátjátok, mi lesz a legjobb. az óvónő anyuka (meg az előzőt is én írtam :)
2010. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk is van egy kislány,aki előbb megy suliba.Az ovónők egyáltalán nem javasolták az iskolába menetelt.A menete az volt,hogy az ovónők a nevelési tanácsadóba küldték a szülőket és a kislányt vizsgálatra,mert ilyenkor nekik kell engedélyezni a suliba menetelt.A nevelési tanácsadó a szülők kérésére engedélyezte,hogy a kislány előbb mehessen iskolába.
2010. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam június 2-án lesz 6 éves,de még csak nem is gondoltam rá hogy beadjam idén iskolába.A lányom is júliusi,és ő is betöltötte a 7 éves kort és csak úgy engedtem suliba.

Amúgy most nálunk is volt egy kisfiú aki júliusban lesz 6 éves,okos kisgyerek(mesemondó versenyre is vitték már,szépen rajzol).A szülei be akarták adni suliba,de mivelhogy május 31.után született,iskola alkalmassági vizsgálatra kellett vinni,és nem felelt meg.

2010. máj. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!