Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyetem után munka és baba?...

Egyetem után munka és baba? Mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elméleti a kérdés. Ha egyetem után egyenesen dolgozni kezdek, mennyit kell dolgozni, hogy jogosult legyek tgyás-ra, gyedre? Úgy tudom az egyetem is beleszámít, ha nappalis voltam. Mennyire számít? Köszi a választ előre is :)
2011. nov. 21. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 180 napot számítanak bele, tehát ezen felül még kell 186 nap munka. Az egyetem is csak akkor számítható bele, ha a szülést megelőző két éven belül van.
2011. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én suli után szültem és csak a gyes-re voltam jogosult.Szerintem az egyetem után nem jár gyed és tgyás!

1év munkaviszony kell a szülést megelőzően.Legalábbis én 1éve szültem (a 2.gyerekemet) akkor így volt (fél évről 1évre emelték).

2011. nov. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a pont.

Az ellátások elbírálásánál mindig az igénylést megelőző két évet nézik: ha ott van 365 biztosítotti nap, akkor jár tgyás, gyed. Ha ebben a két évben nappali tagozaton, min. egy éves képzésen vettél részt, akkor ez 180 nap erejéig beleszámít, azaz csak 186 biztosítotti napot kell még dolgozni.

Ha veszélyeztetett terhes lesz valaki, akkor (mivel nincs egy éves munkaviszonya) ezért csak annyi napot lehet táppénzen, amennyit előtte dolgozott, így előfordulhat, hogy ugyan van munkahelye, de keresőképtelen és nem kap egy árva forintot sem szülésig. És bizonyos esetben előfordulhat az, hogy hiába volt többszázezres fizetése, a gyedet a minimálbér után kapja.

2011. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok.szülést megelőzően nappali tagozatra jártam 5évig és nem kaptam se gyedet,se tgyást.Ez 5 éve volt,lehet azóta változott a jogszabály,de hogy akkor nem járt az tuti!Én annak idején elmentem a TB-hez és megkérdeztem milyen juttatást fogok kapni.
2011. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Huszonéve pedig a gyes volt munkaviszonyhoz kötve. Nem akarlak megbántani, de ugye te is érzed, hogy nem egy múltbeli jogszabály érdekli a kérdezőt, hanem a mostani?


Egyébként öt éve (2006-ban) a suli beszámított a szükséges (akkor) 180 napba, csak akkor nem 180 nap erejéig (mint most), hanem teljes terjedelmében. Vagyis akkor elég volt a szülés előtt pár nap munkavégzés ahhoz, hogy járjon tgyás, gyed.

2011. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!